Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testtömeg hogyan függ össze a...

Testtömeg hogyan függ össze a fekvenyomásal?

Figyelt kérdés

Azt olvastam minél nehezebb valaki annál többet tud ki nyomni.

De a zsír hogy segít többet ki nyomni?


2022. jún. 15. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Hol olvastad? Mit olvastál pontosan? Linkeld be, hogy lehessen rá reflektálni.

A testzsír pusztán nem jelent semmi plusz a fekvenyomásodra nézve, hiszen a zsírszövet nem egy aktív, erőkifejtésre képes mozgató, mint az izomszövet. Attól még nem leszel erősebb, mert behízol, izom pedig egy deka sem jön rád. Én anno 65 kilósan is felhúztam a 190-et, pedig akkora voltam, mint egy óvodás, nulla zsír volt rajtam, aztán kihagytam három évet sérülés miatt, visszatértem a terembe 80 kilósan, és a 150 nem jött fel. Értelemszerűen el is gyengültem, kijöttem a technikából, de főleg arról volt szó, hogy hiába lettem 15 kilóval több, az mind zsír és víz volt, az pedig nem fogja felemelni a súlyokat.

A fekvenyomásnál egyébként összességében elmondható, hogy a kisméretű, vékony csontozatú, vékony izületű, alacsonyabb testsúlyú egyének sokkal nehezebben fejlődnek, mint a nagy darab, vastag, vaskos, tenyeres-talpas illetők. Egyszerűen nyomásnál jobban eloszlik rajtuk a súly, kevéséb nyomja őket a rúd a padba, erősebb a csuklójuk, a könyökük, a lapockájuk és a vállövük, jobban tudnak leg drive-olni. Hogy ennek mi a pontos tudományos háttere, azt nem tudom.

2022. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
az igaz hogy kalóriatöbbletben jobban megy az erőedzés, mint diétában, kalóriadeficitben. de attól tényleg nem leszel erősebb mert van rajtad zsír és amiatt nagyobb a súlyod. ha izomban van rajtad plusz súly, az már más.
2022. jún. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából itt a gyakorikérdéseken olvastam. Meg aztis , hogy ezért zsíros az összes erő emelő.
2022. jún. 15. 10:21
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Hát jó, hogy itt mit írnak a tápkiegészítős trollok; a fekvőtámaszozós trollok; a Tari Ádámos trollok; a ducibucik; a 35 éves csávók, akik 16 éves lánynak adják ki magukat, abból olyan nagy következtetéseket ne vonj már le. Ha úgy működnek a valóság, mint ahogy azt egy-két nyomorék kommentelő leírja, akkor lennének bajok.

És egyébként ez az "összes erőemelő zíros" sztereotípia még létezik? Ezt már nagyon rég hallottam. Egyszer sétálj le a Strength Factoryba, a Gym Suleimanba, az Erőművekbe vagy a Powerbuilder terembe, és nézd meg a naturál erőemelőket. Miért van ötször jobb formájuk a gyúrósoknál, teljesen egészséges testzsír mellett? Hát azért, mert ők keményen, de okosan edzenek, továbbá mert nem kell behízni az erőnövelés érdekében, ugyanis pusztán a zsírszövet semmit nem ad hozzá az erődhöz.

2022. jún. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb zsírtömeg esetén eleve több felület lesz rajtad: nagyobb felület támaszkodik a padon (= nagyobb stabilitás) és jó eséllyel kisebb mozgástartományon fog elérni a mellkasodig a rúd. A testtömegbe az izom is beletartozik, az meg ugye egyértelműen pozitívan hat az erőkifejtésre.


A másik: ez nem egyértelmű összefüggés, de ha nagyobb a testsúlyod, akkor jó eséllyel nincsenek kiürülve a glikogénraktáraid (mert ESZEL eleget), ergo jobb lesz a teljesítmény. Van egy elmélet, ami szerint ha nem jutsz elég tápanyaghoz, a szervezeted előbb üríti ki a felsőtest izmaiból a glikogént és hajlamosabb az alsótest izmaiban tárolni (amivel alapvetően azokkal mozogsz, annak érdekében, hogy kalóriához juss). Ezért diéta alatt a fekvenyomás előbb sínyli meg kalóriadeficitet, mint pl. a guggolás.


Ezek csak teóriák, de valószínűleg ezek vannak a háttérben.

2022. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Előző héten ment az erőemelő világbajnokság, a többség nem volt zsíros, csak a felső kategóriákban ahol már mindegy hány kg valaki. Persze nincsenek úgy leszálkásítva mint egy versenyző testépítő de akkor nem is lenne annyi erejük. A terembejárók 99,9%-a örülne ha így nézne ki.
2022. jún. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A profi erőemelők között valóban nem sok a dagadt. Az amatőr meg félprofi szinten már jóval gyakoribb a malacforma. Azokról meg nem is beszélve akik nem is versenyeznek de ők vagiznak h erőemelő stílusba edzenek, ami szerintük egy jó kifogás arra h össze-vissza lehessen zabálni mindent meg fél fekvenyomásokat, fél guggolásokat csinálni.
2022. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Ez inkább átlag emberekre igaz, akik csak lejárnak edzeni.

Saját példám: haverjaimmal eljártunk az iskolai konditerembe egész tanév alatt. Aki túlsúlyos vagy kövér volt, ha kezdetben nem is volt erősebb, a tanév végére nagyobb súlyt tudott nyomni fekve. Tehát én voltam kb. 67-68 kiló és kettőt tudtam nyomni 62,5 kilóba, a 100 kilós haverom meg 95 kilót tudott kinyomni egyszer. Meg általában nekik a legelső próbálkozásra is kiment szériában ilyen 40-50 kiló. Én meg a rúddal birkóztam.

Meg volt egy ilyen rozzant combfeszítő-hajlít gép, ott fullra rakták a súlyt és simán szériáztak vele, én meg több hónap után kínlódtam ilyen 40-50 kilóval rajta.

Szerintem aki nehezebb annál nagy az esély rá, hogy arányában nagyobb súlyt fog tudni megmozgatni, főleg ha rendszeresen edz. Igazából, aki kövér az arányaiban erősebb, de ha lefogyna csak simán akkor a vékonyhoz hasonló lenne erőben (persze ha nem edz, csak simán kevesebbet eszik).


A súlyzós gyakorlatokban számít a testsúly, mert arányaiban nézve egy nagyobb ember pusztán a súlytöbblet miatt erősebb lesz, nem beszélve a plusz izomról, ami rajta van. Hiába kövér valaki, az nem csak zsírt jelent, mert a mindennapokban is kell mozgatni a testet és egy nehezebb test mozgatásához több izom kell, így egy kövér embernek nagyobb az izomtömege, mint egy vékonynak.

Erre rájön még, hogy akin van sok zsír, az picit ilyen ballasztként funkcionál, tehát neki nagyobb a melle, karja emiatt és ez hiába főként zsír, mivel jóval tömöttebb a test, ezért nem kell annyira leengedni a rudat sem egy fekvenyomásnál.

2022. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xp ali ***** válasza:
Nem. És jó is így. Képzeld, ha pozitív lenne. Ő meg máris első kontakt. És se nem orvos, se nem ápoló a gyógyszerész.
2022. jún. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!