Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudnátok nekem küldeni hatékon...

Tudnátok nekem küldeni hatékony konditeremre felkészítő edzéstervet?

Figyelt kérdés
Szeretnék 1-2hónap múlva elkezdeni intenzívebben konditerembe járni, de azt olvastam, hogy előnyösebb az, ha előtte szerzek egy kis erőnlétet, hogy majd bírjam a megerőltetést. Mit gondoltok, várjak még vele 1-2 hónapot és edzek otthon és utána menjek vagy 7.-én összesen 2hét felkészüléssel vágjak neki és maximum kissebb súlyokkal dolgozzak a teremben? Otthon 2darab 1kezes súlyzóm van, mindkettő 15kg-os.

2022. jún. 24. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Hagyjuk ezt az otthoni edzést, meg az ehhez hasonló butaságokat! Menj le edzeni, először csináld kis súllyal, kevesebb sorozattal, aztán ahogy telnek a hetek, hónapok, terheld mindig jobban.
2022. jún. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

A konditerembe azért megy az ember hogy erősődjön, izmosodjon, sportosabb legyen.

Minek felkészülni külön rá?Inkább fejben készülj fel. Milyen gyakorlatok, milyen gépek vannak és te mit fogsz csinálni, legyen edzésterved, ésszerű súlyokkal.

Jó hogy nem a konditerem előtti otthoni edzésre is fel akarnál készülni :)

2022. jún. 25. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

"Szeretnék 1-2hónap múlva elkezdeni intenzívebben konditerembe járni, de azt olvastam, hogy előnyösebb az, ha előtte szerzek egy kis erőnlétet, hogy majd bírjam a megerőltetést."

Hol olvastok ilyen idiótaságokat? Ezeket a kijelentéseket mire alapozzák? Kérdező, engedd el az otthoni kézisúlyzós bohóckodást. Legyen egy egyénre szabott, progresszív edzésterved, továbbá egy célnak megfelelő étrended, aztán irány a konditerem. Tanuld meg az alapgyakorlatokat, a mozgásmintákat, tanulj meg regenerálódni, edzést tervezni, bemelegíteni, nyújtani, mobilizálni, hengerezni, tanulj meg táplálkozni. Mivel látszik, hogy a tudásod nulla, ezért egy jó személyi edző felkeresése és tanulmányok olvasása ajánlott, de mivel egyiket sem fogod megtenni, ezért iratkozz fel erre a két YouTube csatornára és informálódj, tájékozódj:

https://www.youtube.com/channel/UCkF36L3qMBfZvX7DhMDC-_g

https://www.youtube.com/channel/UCr5MKxDjHDN1684o0Kgudpg/vid..

2022. jún. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem érdemesebb inkább összeszedni az edzéstervedet, utánnanézni a dolgoknak rendesen és elmenni edzőterembe.


Arra van az edzőterem hogy fejlődj, nem kel "előedzeni" hogy elmenj.

Két egykezes súlyzóval amúgy sem tudod minden izmod átmozgatni.


Arra figyelj csak h az első pár héten inkább kicsi súlyokkal toljad különben olyan izomlázad lesz h napokig érezni fogod.


Amúgy nem igazán értem miért lettek lepontozva a felettem lévők.

2022. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt válaszokat! Megfogadom mindenkinek a tanácsát. Igazából én is legikusabbnak gondolom azt, hogy eleve ott kellene kezdenem, elvégre pont arra lett kitalálva, hogy sportoljunk :)
2022. jún. 25. 15:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Értelemszerűen igen. Aminek értelme van otthoni előkészületként, az a mozgásszervi korrekció. Itt magyarul arra gondolok, hogy ha vannak reumatológiai vagy ortopédiai problémáid, korábbi sérülésed, gerincferdülésed, porckopásod, rossz tartásod, derékfájásod, kattogó izületed, valamid, akkor ezt célszerű korrigálni annyira (akár gyógytornász bevonásával), hogy készen legyél a súlyzós edzésre. Annál rosszabb nincs, mint amikor valaki nulla sportmúlttal, nulla hajlékonysággal, nulla mobilitással nekiugrik a konditeremnek, aztán pár hónap alatt ki is csinálja az izületeit, szalagjait.

A súlyok miatt egyébként pláne ne aggódj, úgyse fogsz tudni nagy súllyal dolgozni, csak kicsivel, szóval ezzel nem lesz para.

2022. jún. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!