Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi sorozat kell izomcsopor...

Mennyi sorozat kell izomcsoportonként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1 éve edzek komolyabban (a komolyabban alatt azt értem, hogy azelőtt volt egy nagyobb fogyásom, és utána mentem el terembe edzeni, tehát 1 éve edzek konditerembe normálisan), és felmerült a kérdés, hogy lehet, hogy sok gyakorlatot csinálok izomcsoportonként.


Igazából nincs probléma, mert fejlődök vele elég szépen, csak érdekelne, hogy mennyi az ideális.


Felsőtest-alsótest-toló-húzó-láb felosztásban edzek.


mellre: 19 sorozat (talán ezt sokallom kicsit)

hátra: 19 sorozat (a hátam le van maradva kicsit, szóval ez van fókuszba, azért ennyi)

bicepsz: 12 sorozat

tricepsz: 12 sorozat

vádli: 8 sorozat

A lábnál meg igazából kérdéses, mert lábtolóból/guggolásból kap farizom is terhelést, meg combfeszítő, szóval ezt nagyon szétbontani, csak a vádlit.



Úgy tudom, hogy nagyobb izomcsoportokra 16-20 sorozat az optimális hetente, kisebbekre 9-12.



2022. júl. 16. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Diplomatikus leszek: annyi kell, amivel tudsz úgy fejlődni, ahogy szeretnél, de nem edzed túl magad. Szerintem ez egyénfüggő, bár sokan szeretnek konkrét számokat írni.

Egyébként én pl. nem vennék egy kalap alá egy nehéz felhúzás sorozatot egy tárogatós sorozattal, tehát ilyen szempontból is problematikus ez a kérdés.

2022. júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Nekem egy török sorozat éppen elég volt.
2022. júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általában:

Kis izmokra 9-12

Nagy izmokra 10-15

2022. júl. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sütőpor ***** válasza:

Ha fejlődsz vele... Mindenkinek más a teste, az életstílusa, az, hogy mit csinál a konditermen kívül, más a regenerációja, az alvási szokásai, a genetikája... Szóval ez individuális. Plusz nem minden gyakorlat egyforma. Egy deadlift nem ugyanazt a terhelést jelenti, mint egy bicepsz gyakorlat. Aztán.. Például amikor hátra edzesz, valószínűleg edzed vele a bicepszet is. Azokat is számolod a bicepsz szériákhoz? Kell őket számolni, vagy nem?

A fekvenyomast mennyire kell beleszamolni a váll és a tricepsz volumenébe? És a gugolast a fenék szériákhoz? És még lehetne sorolni, de azt hiszem, érthető a lényeg: ez egy elég összetett kérdés, amit feltettél.


Mondjuk mellre mindenképp kevesebbet csinálnék, mint hátra. A 2 izomcsoport mérete miatt, hisz a hát sokkal nagyobb.


Egy személyes tapasztalat:

Amikor elkezdtem edzeni, hasonlóan sok szériát csináltam hetente minden izomcsoportra. Egy jó ideje viszont inkább kevesebbet csinálok (átlagosan úgy 10 körül), de ezeket a szériákat komolyan veszem, és odateszem magam. És azt vettem észre, hogy azóta jobban fejlődök.


Biztosan te is fejlődnél kevesebb szériával is. (nem azt mondom, hogy jobban fejlődnél) De ami működik, azt talán nem kell megjavítani 😅


Mondjuk a több széria több terhelést jelent az izuletekre is.

2022. júl. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!