Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Muszáj változtatnom az edzéste...

Muszáj változtatnom az edzéstervemen ha már több hónapja csinálom ?

Figyelt kérdés
Ugyanazok a gyakorlatok progressive overload-dal
2022. júl. 24. 00:37
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Mivel fingom nincs mit tartalmaz a jelenlegi edzésterved, az eddig elért eredményekről sem számoltál be valamint a további kitűzött céljaidról sem így igen nehéz kézzel fogható tanácsot adni, de hogy én se ragozzam túl a dolgot:


Igen.

2022. júl. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
76%
Ha valami működik, nem kell változtatni. Erősebb vagy? Ha igen, nem kell.
2022. júl. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Az edzésTERVEN nem kell változtatni, ha úgy van soha. Az edzésPROGRAMON kell változtatni, ha már nem hoz fejlődést se erőben, se izomban. Itt jön képbe a blokkperiodizáció és a különböző programozási szemléletek. Az intenzitáson, a volumenen, a súlyon, az RPE-számon, adott esetben a frekvencián kell változtatni, ha stagnálás van. Azon nem kell változtatni, hogy karhajlítás helyett holnaptól koncentrált bicó, koponyatörés helyett holnaptól csigás letolás, felülés helyett holnaptól hasprés, ugyanis nem ezen múlik a fejlődésed. De ezt szerintem te is tudod.

Viszont amíg az adott program működik, addig tényleg nem érdemes rajta változtatni.

2022. júl. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elnézést a kevés infóért , köszi a válaszokat . Visszagondolva tényleg buta kérdés . Én úgy érzem , hogy eddig minden rendben van és fejlődik , de gondoltam rákérdezek hátha eddig nem találkoztam valami fontos szabállyal
2022. júl. 24. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!