Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok erről az edzéste...

Mit gondoltok erről az edzéstervről? (tényleg edzésterv, nem pedig felosztás.. :D)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg 5x edzek 1 héten.

Hétfő: Felsőtest

Kedd: Láb

Szerda: Toló (mell-váll-tricepsz)

Csütörtök: Húzó (hát-bicepsz-hátsó váll)

Péntek: Láb

Szombat: Pihenő

Vasárnap: Pihenő


Úgy alakult a dolog, hogy változtatnom kell egy kicsit. Annyi a lényeg, hogy nyáron és szeptembertől mindig máshol edzek. Szeptembertől, mivel kolis vagyok, az ottani edzőteremben edzek. Nyáron pedig, mivel nem vagyok kolis, máshol.


A probléma az, hogy, ahol nyáron edzek, ott tudok pakolni kézisúlyzóra tárcsát és így tudok egykezes kézisúlyzóval fekvenyomni, viszont, ahol szeptembertől edzek, ott nincs erre lehetőség, mert 25kg a legnagyobb kézisúlyzó. Az egykezes fekvenyomást meg nem fogom rudas fekvenyomásra cserélni a mozgástartomány miatt. Lényegében a jobb gyakorlatok miatt szeretném, ha a pénteki/szombati napom lenne a toló nap.


Így jött az ötlet, hogy mivel hétfőtől-csütörtökig a kolis edzőteremben edzek, pénteken pedig ott edzek, ahol nyáron (mert hazafelé menet betudok menni edzeni még), így a pénteki/szombati nap lehetne a mell-váll-tricepsz edzésem.


Első opció:

Hétfő: Láb

Kedd: Felsőtest

Szerda: Pihenő

Csütörtök: Húzó (hát-bicepsz-hátsó váll)

Péntek: Toló (mell-váll-tricepsz)

Szombat: Láb

Vasárnap: pihenő

Ez lényegében ugyanaz, mint a mostani felosztásom, csak cserélve vannak dolgok amiatt, hogy pénteken toló napom legyen, emiatt regeneráció miatt szerda pihenőnap.


Második verzió:

Hétfő: Láb

Kedd: Húzó (hát-bicepsz-hátsó váll)

Szerda: Toló (mell-váll-tricepsz)

Csütörtök: Láb

Péntek: Húzó (hát-bicepsz-hátsó váll)

Szombat: Toló (mell-váll-tricepsz)

Vasárnap: Pihenőnap

Bevallom őszintén, ezt a megoldást jobban preferálom, mert itt nem kell 2 napot pihennem. Tudom, regeneráció fontos, de függő vagyok és minden bajom van, ha pihenőnapot kell tartanom.. :D


Ééés most jöjjön a lényeg:

Eredetileg a második felosztásra írtam edzéstervet, mert ez az első opció. Minden gyakorlat ugyanaz, mint az előző felosztásomnál természetesen.


Képet töltök fel róla, mert nagyon sok idő lenne begépelni.


[link]


Talán a tricepsz gyakorlatok számát leveszem 1-1-re, mert 2db nyomó gyakorlat van mellnél, így kap bőven terhelést annál is.

+ami észrevétel még, hogy elülső deltára 1 gyakorlatot kiveszek, mert szintén kap terhelést minden nyomásnál.


Bármi észrevétel? Tanácsok/tippek?



2022. aug. 26. 11:10
 1/5 A kérdező kommentje:
U.i.: Azért angol, mert magyarul nem jutottak eszembe a legtöbb gyakorlat nevei.
2022. aug. 26. 11:12
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Ha már angolul írod a gyakorlatok nevét, akkor helyesen tedd azt. A nagy részét elírtad...


Hat edzés egy héten naturálon sok lesz. Guggolás hol marad? A T-rudas evezést a helyedben lecserélném szabadsúlyos változatra. Felesleges ennyi bicepsz és tricepsz izoláló gyakorlat, inkább az alapgyakorlatokra koncentrálj. Felhúzást is érdemes lenne beiktatni az edzéstervbe. Hátsó deltákra döntött törzsű oldalemelést hozzáadnék.

2022. aug. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második verzióban szerintem láb után másnap nem valami jó húzó edzést csinálni. Jobb esetben a hát/húzó edzés felhúzást is tartalmaz, az előző napi guggolás után még fáradt lehet a hátsó lánc.
2022. aug. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
amúgy nem sokat számit az a +1-2 cm mozgástartomány az 1kezes nyomásnál
2022. aug. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4#

Hát valóban vita tárgya ez az 1 kezes fekvenyomás.

Megoszlanak a vélemények.Van aki esküszik rá,van aki meg nem szereti.

Én pld nem szeretem.Nem tudom akkora súllyal csinálni.Meg ez a pötchölés a felvétellel meg lerakással,ez a zsonglőrködes nekem nem megy.Egy rossz mozdulat mikor felveszed vagy lerakod oszt a csuklódnak vagy a vállaidnak annyi.

Segítőm meg nincs és ledobálni se tudom mint Roni ahogy lebassza a cuccot a földre.Ugyhogy én maradtam a 2 kezes ruddal való nyomásnál.

Ettől még nyilván jó a gyakorlat.Csak azért irtam hogy egy gyakorlat miatt nem okoskodnám el az egész edzésrendszert.Van alternatívája egyéb is.

2022. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!