Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolásnál mit tudok kezdeni...

Guggolásnál mit tudok kezdeni a ropogós térdeimmel?

Figyelt kérdés
saját testsúllyal calisthenics-ezem kezdő vagyok, de guggolásnál ha nem fél guggolást végzek (de néha akkor is) hanem teljeset akkor ropog a térdem. Mindig alaposan bemelegítek, de nem múlik a probléma. Nem fáj, hanem idegesít. Néztem videót a guggolásról és a technikám szerintem helyes nincs vele probléma. Gödrösi Ádámnak van állítólag "izületi előkészítő prehab" kurzusa de diák vagyok nincs pénzem. Vannak más lehetőségek?

2022. szept. 1. 14:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Mindenképen megéri megnézetni orvossal, amúgy szedj ízületvédőt, és mindig alaposan melegíts be, edzés után pedig nyújts le.

Attól ha nem edzel előbb kerülsz tolószékbe 50éves korodra, mint attól ha saját testsúllyal edzel.


Ajánlok egy gyakorlatot, az sokat tud javítani még a jónak gondolt testtartáson is.

Fogyj egy kb pénztárca méretű dolgot, állj a falhoz vállstélességű terpeszben szembe a fallal, úgy, hogy a lábujjad és a fal között 1cm legyen, tedd a pénztárcát középre a két lábad közé.

Szépen lassan guggolj le, és vedd fel a pénztárcát a földről, de közben se a homlokod, se az orrod, se a kezed, se a térded, se semmilyen alkatrészed nem érhet a falhoz, valamint seggre sem eshetsz.

Ezt a gyakorlatot csak az tudja megcsinálni, akinek guggolás közben valóban tökéletes a testtartása… ha nekiesel a falnak, vagy seggre esel, akkor csak azt hiszed, hogy jó a testtartásod, valójában pedig nem az.

2022. dec. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ha nem fáj és valószínűsíthető,hogy nincs kopás.Ezt azért lehet tudni onnan hogy nem ötven felett vagy es életed folyamán nem ba$$tad szanaszéjjel a térdedet)Nem kell mindjárt bexarni.Amikor guggolsz az a csontok kicsit eltavolodhatnak .Ennek hatasára a szinovális folyadékban buborékok keletkezhetnek amiknek roppanó hangjuk van,amikor mozogsz.

Mindig igyál elegendő folyadékot,és melegíts be mindig,ahogy írtad.Lehet kicsit zavaró ez a kattogás,de lesz,amikor abbamarad,vagy megszűnik esetleg visszatér.

No para!

2022. dec. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 NTBS ***** válasza:
Én orvoshoz mennék vele. Majd ad tanácsot.
2022. dec. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
11# Ezt egy olyan, akinek rossz a boka mobilitása soha nem fogja megcsinálni anélkül, hogy hátra ne esne. Nem csak a testtartáson múlik ez.
2022. dec. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
meg csináltam a kihívást csak annyi különbséggel hogy a a lábam hegyét (lábujjamat) 2-3 cm-re raktam a faltól mert az 1 c túl kevés vagy már így nem ér
2022. dec. 21. 12:49
 16/20 A kérdező kommentje:
1 cm-nél már guggolásnál a térem és az orrom is beleér ha nem akkor túl szélesre kell raknom a lábaim
2022. dec. 21. 12:51
 17/20 A kérdező kommentje:
térdem*
2022. dec. 21. 12:52
 18/20 A kérdező kommentje:
Lehet elmegyek szakemberhez csak nincs rá pénzem karácsonykor meg nem hiszem hogy rendelnek van tb támogatott verzió szerintetek?
2022. dec. 21. 12:53
 19/20 anonim ***** válasza:

Gyakorlás teszi a mestert, én úgy is megtudom már csinálni, hogy hozzáér a lábujjam a falhoz… pedig férfi létemre 190magassághoz pöttöm kis 41es lábam van…

14# mondok jobbat, olyan akinek meg nincs lába, egyáltalán próbálkozni se tud vele… mi lenne ha nem egyből egy szélsőséget keresnél amivel beleköthetsz a másikba? Egészséges bokájú emberek nyugodtan gyakorolhatják, szerintem ők vannak többségben.

2022. dec. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mert a boka mobilitása az nem tartozik a testtaráshoz ugye?
2022. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!