Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyakorlatokkal kezdtéte...

Milyen gyakorlatokkal kezdtétek el az edzést és azokból mennyit csináltatok?

Figyelt kérdés
És nyílván nem akarom átvenni tőletek,mivel tudom,hogy mindenki egyedi és mást és mást kell csináljon,csak kíváncsi vagyok.

2022. szept. 4. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az szerintem pont ne legyen mérvadó, hogy ki hogyan kezdett el edzeni. Még a profik is olyan ostobán kezdenek el gyúrni, hogy az valami hihetetlen. A kérdés az legyen, hogy hogyan eddz egy középhaladó/haladó, ugyanis neked is arra a szintre kell eljutnod amilyen hamar csak lehetséges. Ha leírnám, hogy speciel én milyen edzésterv szerint kezdtem anno, akkor a komplett oldal kiröhögne, az tuti.

Legyen egy minden izomcsoportra kiterjedő edzésterved, ami az összetett mozgásmintákra és az alapgyakorlatokra épít, hogy ezeket mindjárt kezdőként megtanuld. Tanulj meg bemelegíteni, nyújtani, mobilizálni, hengerezni. Tanuld meg még most a progresszió alapjait, továbbá a hipertrófia szabályait. Emellett nyilván legyen egy célnak megfelelő étrended (tanulj meg egy telefonos alkalmazással kalóriát és makrotápanyagot számolni), legyen egy kielégítő regenerációd, aztán rendben is leszel. Informálódj sokat, olvass tanulmányokat, hallgass szakmai podcastokat, és nem lesz gond. Hajrá!

2022. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Röviden: néhány hasznos és rengeteg hülye gyakorlattal. A vicc az, hogy még így is volt komoly erősödés.
2022. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindent végigpróbáltam kb. Teljesen szűz voltam.. Kézisúlyzó, rúd, csigásgép, hiperhajlító stb.. :D
2022. szept. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindíg azt csinaltam, ami tetszett, meg arra mentem, amit meg akartam erősíteni, de szerintem jó, ha az alap gyakorlatokat jól megtanulod, fekvőtámasz, meg guggolás, hasizom gyakorlatok, hajlékonyság, mert az egészet jobban fogod érezni és szervesebb lesz, mintha csak például lehúzásokat, meg bicepszezéseket csinálnál. Ezeket nem olyan sok idő elsajátítani..
2022. szept. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,csak azért kérdeztem,mert soknak éreztem azokat a gyakorlatokat amiket találtam a neten és összeakartam hasonlítani a ti gyakorlataitokkal.


[link]

2022. szept. 4. 13:28
 6/6 anonim ***** válasza:

"mivel tudom,hogy mindenki egyedi és mást és mást kell csináljon,csak kíváncsi vagyok."

Akármilyen szomorú, de te ezek szerint már többet tudsz mint a sok ideirógató balf.sz, akik kezdőként a netről szedett Ronnie Coleman edzéstervekről kérdezik, hogy nekik jó lesz-e -.-"

De lássuk a kérdést: Én személyi edzővel kezdtem, aki segített az alapok (edzéstechnika, étrend) elsajátításában. Először ha jól emlékszem A-B osztott edzéseim voltak, aztán ahogy bírtam egyre többet, úgy tettünk be plusz napokat és bontottuk szét az edzéseket. Neked is ezt tanácsolom ha kezdő vagy

2022. szept. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!