Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Soha nem mozogtam semmit, de...

David357f2 kérdése:

Soha nem mozogtam semmit, de szeretnék egy atletikus/sportos alkatot. Lehetséges? Hogyan kezdjek neki? Mik a legfontosabb tanácsok?

Figyelt kérdés

35 múltam és becslésem szerint az életem több, mint felét a számítógép előtt ülve éltem le. Napi 8+ óra 13 éves korom óta. Ez a szakmám, szeretem, nincs is vele bajom. Viszont az utóbbi 1-2 évben érzem, hogy a testem már kevésbé bírja. A hátam szerencsére nem fáj, de például a járásom lomhább, hamarabb fáradok és hasonlók. Nem kritikus, de szeretném elejét venni a komolyabb problémáknak és nem 50 évesen rádöbbeni hogy baj van.


Fotók a jelenlegi alkatomról:


(nincs rajtam ruha, de kitakartam az intim részeket)


Előlről: [link]

Hátulról: [link]


A cél valami ilyesmi lenne:


[link]

[link]


Igen, használtam a Google-t, igen, néztem YouTube-on videókat, de úgy látom ezek nagyrésze triviális alapok (“igyál sok vizet”, “egyél keveset, mozogj sokat”), butuska motivációs bölcsességek (“kemény munkával mindent el tudsz érni!”, “soha ne add fel!”), vagy egyszerű reklám (“Én a GymRat 2000 Deluxe-tól lettem ilyen, a webshopomból megrendelheted!”). Konkrétabb személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, de ha tudtok hiteles és jól használható írásokat, azt is megköszönném.


2022. okt. 24. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Neked se tudunk mást ajánlani, mint akárki másnak: progresszív súlyzós edzés, célnak megfelelő étrend, kielégítő regeneráció. Tanulj meg edzést programozni, tanuld meg az alapvető súlyzós mozgásmintákat és az összett alapgyakorlatokat, tanulj meg alaposan bemelegíteni és nyújtani, tanulj meg kalóriát és makrotápanyagot számolni, szentelj elég időt az alvásra, és fejlődni fogsz. Neked nyilván először fogynod (kalóriadeficit) is kell. Jó ötlet lehet felkeresni egy gyógytornászt vagy egy hiteles személyi edzőt, aki segít elindulni és megtanít az alapokra.
2022. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pár forrás:

Sean Nalewanji youtube-on, Athlean-X youtube-on de nem kell megvenned az edzéstervet mert az ingyenes infó is bőven elég, súlyzós edzés alapnak olvasgasd a Powerbuilder Klub pdf-ben kiadott könyvét, ez mind edzés eddig. Kardió sem elhanyagolható ha főleg egészség a célod, de ne kínozd magas futópadon meg elliptikus trénereken ha nem élvezed, inkább vegyél egy biciklit és használd.

Táplálkozást ennyire sem kell túlbonyolítani, tanuld meg mik a makrotápanyagok és miben mennyi van, amíg kalóriatartalommal együtt meg nem tudod reflexből saccolni hogy miből mennyit kell enned, milyen szénhidrátok szívódnak fel gyorsan és alakulnak könnyen zsírrá, mik nem. Eleinte kalória kalkulátor alkalmazást érdemes letölteni. Divat diétákat, pl keto, carnivore, paleo nem javasolhatok, az egyszerű tudatos táplálkozás többet ér.

2022. okt. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. okt. 24. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!