Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdőként ilyen körülmények...

Kezdőként ilyen körülmények közt is sok heti 5 teljes test edzés?

Figyelt kérdés

5 hete kezdtem súlyzós edzésbe, és kalóriadeficites diétába. Az elmúlt 4-5 évben elhagytam magam, borzalmasan ettem és alig sportoltam, 186 cm vagyok és 98 kg (103-ról indultam 5 hete), testzsírom kb 24-25%. (25/F vagyok)

Mindenhol azt olvasom, hogy sok a heti 5 teljes test edzés, viszont nagyon élvezem, hogy újra sportolok és úgy érzem kívánja a testem minden nap a mozgást, és nem érzem magam leterheltnek egyáltalán, izomcsoportonként 1 gyakorlatot és 3-4 sorozatot végzek. 1 edzés kb 45 perc. Azt érdemes tudni, hogy mielőtt elhagytam magam, versenyszerűen úsztam, 7-ből 5-6 nap kemény edzés volt, talán ez maradt meg bennem. Az az igazság, hogy nem szívesen váltanék osztott edzéstervre, és nem is csökkenteném az edzésszámot, viszont mindenhol azt olvasom, hogy ezzel a módszerrel ha heti 5 edzést letolok, akkor “semmit nem fog érni”, meg “túlterhelem magam”, illetve nem fogok rendesen regenerálódni. Igaz ez?



2022. nov. 5. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Hát a regenerálódásra fontos hagyni időt, de szerintem amíg jól esik, addig nem annyira problémás. A te tested, te tudod mit bír.
2022. nov. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Ha élvezed, akkor csináld. 45 perc alatt úgy sem lehet leamortizálni a teljes testet, és még fogysz is.
2022. nov. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Maradjunk annyiban, hogy még szteroidos segítség mellett sem lehet úgy programozni heti 5 teljes testes edzést, hogy annak legyen fejlesztő hatása, és hogy a sportoló tudjon mellette regenerálódni. Most az első időben ezt persze lehet, hogy nem érzed, de pár hónap múlva fogod, amikor jönnek a fájdalmak, plusz így elég hamar ki fogsz égni, majd meglátod. Az ember hajlamos nem hosszútávon gondolkozni, hajlamos nem továbblátni az orránál.

Aki heti 3 teljes testes edzést okosan, hosszútávon is tartható módon tud programozni, az már profi. Heti 5 lehetetlen, ha tényleg el is akarsz érni valamit izomban és erőben. Az úszást pedig ne hasonlítsd a súlyzós edzéshez, ugyanis az úszás teljesen más regenerációs igényt jelent a szervezetnek, teljesen más stresszt okoz az izomzatnak és az idegrendszernek, mint egy progresszív erőedzés. Regenerációs szempontból egy úszást, egy focit, egy kerékpározást sose hasonlíts össze egy testépítéssel, erőemeléssel, súlyemeléssel, vagy akár szertornával. Az állóképességi sportokra teljesen más regenerációs kritériumok vonatkoznak, mint egy erősportra.

2022. nov. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Manapság már mindenki túledzi magát, 5 perc comb és 5 perc vádli után, már félnek az emberek. Megfelelő életvitel mellett heti 5 edzés is kizárt, hogy túledzést okozzon. Ezt valami osztrák testépítő bajnok mondta, egy bizonyos Arnold, de nem kell adni a szavára.

A túledzést észre lehet venni könnyen, pont az ellenkezője annak, ahogy most vagy, és nem olyan könnyű elérni azt az állapotot. Elég nagy súlyokkal kell dolgozni elég sokat minden nap egy egészséges embernek.

Figyelj oda magadra, legyen meg a megfelelő tápanyag, tehát ne éheztesd magad, aludj rendesen, és figyelj oda magadra. Nem ismeri senki, hogy milyen intenzitással tolod, lehet 7 napot is nyomhatod a teljes test edzést, mert ha 5 perc jut tényleg a lábra és mindenre akkor a közelébe nem leszel a túlterhelésnek. Ha fáj valami, akár izom akár izület, akkor érdemesebb visszavenni, ha nincs semmi fejlődés, akkor szintén érdemes elgondolkozni azon, hogy rosszul csinálod, ha kimerültnek érzed magad, a fáradás erősen jelen van, akkor szintén lehet, hogy sok amit csinálsz. Amíg ezek nincsenek, vagy ezek jele, addig mehet.

2022. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Most még nem igazán tudod túledzeni magad. Majd eljön az idő, elég hamar, amikor rájössz, hogy a legnagyobb izomcsoportokra (láb, hát) önmagában kell 45 perc, hogy rátudd venni valamennyi fejlődésre. Tehát egy osztott felosztásban, ahol tényleg lebombázhatod az izmot, sokkal valószínűbb, hogy problémák léphetnek fel a regenerációval. Főleg, ha szinte minden nap edzel, és nagyon "lelkes" vagy, tehát csak a legnagyobb súllyal bukásokig, mert 1 hónap alatt 50-es kart akarunk ugye és már márciusban tudunk pólóban mászkálni, feszüljön a mellen. Ebben az esetben a legvalószínűbb a túledzés.
2022. nov. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nincsenek irreális elvárásaim, nyárra szeretnék elérni egy 85-88kg-os testsúlyt 19-20% testzsírral. Én úgy gondoltam, ha elkezdem érezni, hogy már nem megfelelő, ahogy jelenleg csinálom, akkor csökkentek 4 edzésre, és talán kétfelé osztom az izomcsoportokat.

2022. nov. 5. 13:41
 7/8 anonim ***** válasza:

5 teljes test edzés nagyon sok. Ebből lehetetlen regenerálódni, ha tényleg kellő intenzitással edzel. Nincs regeneráció, nincs fejlődés.


Edzhetsz 5x 1 héten, de normális felosztással.

Alsótest-Felsőtest-Pihenő-Toló-Húzó-Láb-Pihenő-Pihenő

Ez csak egy példa, de az ötszöri edzésre ez a legjobb felosztás regeneráció szempontjából.

2022. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Sztem lóf@szt sem edzel, ha megy ugyanaz heti 5x.
2022. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!