Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány KG-os guggolástól érdemes...

Hány KG-os guggolástól érdemes övet használni?

Figyelt kérdés
Edzek már pár hónapja, 17 éves vagyok, 66 kg és jelenleg 80-al guggolok 3x8 ismétlést. Azt szeretném kérdezni, hogy mekkora súlytól érdemes használni övet a guggoláshoz, és még a felhúzáshoz? Nem akarok bohócnak tűnni a teremben, hogy ilyen kisebb súlynál használok övet, de mekkora súlytól van az, mikor már kellene, hogy azért védje is a derekamat, mert ezzel nem vagyok tisztában. Még nem használtam övet soha.

2022. nov. 9. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
220 kg-ba guggolok 8-at,öv nélkül.
2022. nov. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kezdokent folosleges. Meg kell erosodnie a hat also izmainak, segedizmoknak. Majd ha mar regebb ota edzel es pl 3-5 ismetlest csinalsz nagy sullyal akkor esetleg. De az a legjobb ha soha
2022. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

"mekkora súlytól van az, mikor már kellene, hogy azért védje is a derekamat"

Ez a derékvédős butaság egy tévhit. Mitől védené a derekadat az, ha rajtad van egy fitnesz öv? Vedd fel a nadrágszíjat a hasadra, és guggolj úgy, semmivel nem fogja védeni a derekad. A derekad, azaz a porckorongokat a helyes technika fogja védeni. Felveheted te a világ legdrágább SBD erőemelő övét is, ha szar technikával guggolsz, akkor sérvet fogsz kapni. Guggolj helyes technikával, és akkor mindegy, hogy milyen öv van rajtad.

Az öv azért kell, hogy az ember minél hatékonyabban rá tudjon feszíteni a törzs izmaira azáltal, hogy az öv segít neki a helyes légzéstechnikában. Ha jó a törzsfeszességed és a légzéskontrollod, akkor tényleg nem kötelező az övhasználat. Valaki persze állandóan hordja, ez sem hiba, de nem is kötelező. Nincs konkrét súlyhatár, ami fölött javasolt. Nem úgy működik a gyúrás, hogy 100 kilós guggi fölött kell öv, de 99 kilós gugginál még nem. Én azt mondom, hogy minél közelebb vagy az 1 ismétléses maxodhoz intenzitásban, annál ajánlottabb lehet az öv használata, de ez kezdő szinten még amúgy sem értelmezhető.

2022. nov. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pár hónapja edzel, 66 kiló vagy, és ebbe 3x8 megy....hmmm...érdekes.
2022. nov. 10. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*80 kilóval.
2022. nov. 10. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rövid válasz: teljesen egyénfüggő.


Részletesebben: ha nem csinálsz nagy ugrásokat, hanem több edzésnyi időt hagysz a testednek, hogy mindig adaptálódjon az újabb terheléshez (tehát pl. 80 kilóról 2,5 kilogrammonként jutsz el szép lassan mondjuk 120-ig), akkor valószínűleg nem fog kelleni öv.


Célfüggő is: ha nem vagy erőemelő, akkor szerintem felesleges a maxod 80-85 százaléka fölé menni.


És vannak pszichológiai tényezők is: amíg biztonságban érzed magad és tudod, hogy helyes a végrehajtás, addig nem valószínű, hogy gond lesz. Ha nem vagy biztos magadban, akkor ellenőriztesd le valami normálisabb emberrel a technikádat.

2022. nov. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. #4 Ebbe mi olyan érdekes?
2022. nov. 10. 15:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet arra gondol, hogy nem rossz a guggolásod. Emlékszem nekem idő volt eljutni még a 100 kg-s guggolásig is, hogy bemerjem vállalni 1 ismétlésre. Persze nem sok, de szenvedtem érte azért egész sokat és nagy súlynak tűnt. Ha 80 kg-ba 8-akat nyomsz a 100 kg tuti sikerülne, sőt több is. Ha a mélység megvan az nem rossz, 66 kg-san pláne és ennyi idősen.


Még most is 3x8-at kb. 110-be tudok guggolni, úgy hogy nem halok meg benne :D. Oké, 120-ba is tudnék, de akkor már egész közel lennék a határaimhoz és az edzésen nem célszerű, meg mondjuk, ha nem fáradtan megyek le, ez akkor menne úgy, hogy azért bírható lenne és akkor is a szokásos nagy pihenőimmel (7-9 perc simán). Ja, és én 85 kg vagyok, meg a 100 kg-s gugginál is 80 kg voltam. És most már csinálom egy ideje meg olyan komolyan veszem néha, mint egy sztársportoló :D. Persze nekem sosem volt jó a guggolásom. Szerintem a tied jó, több benne a potenciál.

2022. dec. 10. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!