Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 6 edzés naturálban?

Heti 6 edzés naturálban?

Figyelt kérdés

Azt tervezem, hogy heti 4 edzésről (upper/lower felosztásról) átállok heti 6 edzésre (push/pull/leg felosztásra).

Már edzek egy ideje, tehát nem vagyok kezdő, de haladó sem.

Az lenne a kérdésem, hogy heti 6 edzés nem lesz sok, ha naturál vagyok és most éppen szálkásítok?



2022. nov. 9. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi jelentősége, hogy hányszor edzel, mert a heti össz volumen fog számítani.


Azaz, edzhetsz te heti 6x is, de ha ugyanannyi lesz a heti össz volumen, mint 4 edzéssel, akkor ugyanott leszel.


Az edzés nem úgy működik, hogy minél többször edzel, annál jobban fogsz fejlődni..


Én naturálban heti 5x edzek, de tisztában vagyok vele, hogy akár heti 3 edzéssel is tudnám ugyanazt az eredményt hozni, mint most heti 5 edzéssel, viszont nagyon szeretek edzeni és a terem a második otthonom, emiatt edzek ennyiszer.


A lényeg, hogy találd meg a számodra megfelelő felosztást és

heti 2x eddz meg egy izomcsoportot minimum (most jöhetnek a bro splites emberek leszólni, de többfajta tanulmány van erre, hogy naturálban minimum 2x optimális megedzeni egy izomcsoportot 1 héten.), és ennyi a titok.


Naturálban a heti 6 edzés nekem sok. Próbáltam, nemrég álltam át vissza 5 edzésre.

A baj az, hogy nagyon nehéz beprogramozni úgy a heti 6 edzést, hogy abból ne legyen túledzés a végén. Velem is ez volt, körülbelül 2 hónapig bírtam csinálni, utána pedig fokozatosan csökkent az edzés iránti kedv.


Persze, ez nem azt jelenti, hogy Te ne tudnád jól összehozni, de az esetek 99%-ban naturálban feleslegesen sok heti 6x edzeni és megvan annak a veszélye, hogy nem fogsz tudni regenerálódni.

Márpedig ebben a sportban a regeneráció legalább annyira fontos, mint maga az edzés. (Sőt..)


Összességében azt mondanám, hogy, ha a mostani edzés felosztással tudsz fejlődni, akkor ne változtass. Ez egy arany szabály. Ami működik, abba nem rontunk bele.


Ha pedig azt látod, hogy nem tudsz fejlődni, akkor pedig nálad van a hiba. Heti 4 edzéssel is rettentő jó fizikumot lehet összehozni, ez nem ezen múlik..

2022. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem az a jelentősége, hogy heti 6 edzésnél 3 napra szét van szedve: push/pull/leg és ez van megismételve.

Míg heti 4 edzésnél 2 napra van szétszedve: upper/lower és ez van megismételve.


Eddig upper/lowernél 5-6 gyakorlatot csináltam egy edzésen, tehát minden izomcsoportra 1 gyakorlat ment 3-4 sorozattal. Így tartott egy edzés 1,5 óráig.


Viszont heti 6 edzésnél már szét tudom szedni 3 felé, tehát ezzel tudnék csinálni 2 gyakorlatot is egy izomcsoportra és így több lenne az összvolumen, mert így 3-4 helyett 6-7 sorozat menne egy edzésen egy izomra.

Ami egy hét alatt upper/lower esetében 6-8 sorozat ment átlagosan, míg így most 12-14 sorozat menne egy izomcsoportra

2022. nov. 9. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
De sok lesz. Heti 3-4 naturálban, koxszal 5-6, de lehet hogy még úgy is sok a 6. Csak azt éred el vele, hogy nem pihened ki magad rendesen, gallyra megy az idegrendszered, ingerült leszel és hulla fáradt. Heti 4x is lehet ppl-t csinálni, mindig valamelyik edzésből 2 van egy héten, de mindig másból.
2022. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De akkor hogy tudnám elérni az a heti volument amit ajánlanak?

Sok helyen olvastam, hogy heti 12, illetve 12+ sorozat ajánlott egy izomcsoportra.

Nekem 4 napos upper/lower edzéssel combfeszítőn kívül max. 8 sorozat és mindenre 1 gyakorlat ment egy héten egy izomra és így is 1,5 órás edzéseket toltam. Hogy lehet akkor megoldani a heti 12 meg afölötti sorozatszámot, illetve 2-3 gyakorlatot izomcsoportonként, úgy hogy ne legyek 2-3 órákat a teremben?

2022. nov. 9. 20:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Első jól írta. Amúgy is részben egyénfüggő, hogy mi okoz túledzést. Ha produkálod a túledzés tüneteit, akkor elkezdhetsz gondolkodni, hogy min változtass. Elsősorban a heti összvolument nézd, de azért jó 1-2 pihenőnapot tartani. Ha a regenerációra is figyelsz nem feltétlen lesz bajod 6 edzéstől, de időnként kell egy deload vagy más pihi.
2022. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tokmind1 hogy 4 hetre osztod fel a honapot vagy 3x10 napra pl.. az izomnak fingja nincs milyen nap van. Hulyeseg ragaszkodni a heti 2hoz.. vagy eddz arra 2x ami le van maradva. Lenyeg h tudj regeneralodni
2022. nov. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Heti össz volumen fog számítani. Hiaba edzes heti 6szor,ha a szamodra optimális volumen,intenzitas megy,nem lesz tuledzes
2022. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pont azt irtuk.

Nem!Ne legyen több az összvolumen, hanem legyen rövidebb az edzésed.Ez a lényege!!

2022. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!