Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szükségünk van fehérje porra...

Szükségünk van fehérje porra izomépítéshez?

Figyelt kérdés
Nagyjából 2 éve edzem rendszeresen,soha nem ittam semmi ilyesmit. Átverésnek éreztem, főleg mert az ismerőseim (akik szintén edzenek) isznak ilyet, de nem látszik hogy erősebbek/nagyobbak lennének tőle. Megkérdeztem egy hozzáértőt, ő azt mondta ezek önmagukban nem segítenek de rendes edzés étkezés és pihenés mellett adhatnak egy "kis pluszt". Szerintetek ez mennyire igaz? Megéri kiadni ezekre a túlárazott porokra pénzt? Nektek bevált? 22/f

2022. nov. 12. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor éri meg ha rendes étkezéssel nem tudok biztosítani a legalább napi 1,5g/testtömeg fehérjét.

Más esetben teljes pénzkidobás, főleg így hobbiszinten.

Ha mindenképp valami olyan kiegészítőt akarsz ami tényleg sokat segít, kreatint nyugodtan szedhetsz.

2022. nov. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak kiegészítő abban az esetben, ha a napi táplálékbeviteleddel nem tudod fedezni a kellő fehérjemennyiséget, ami kell az izomépítéshez.

Ez 1.6g-2g/testsúlykilogramm, ami egyáltalán nem lehetetlen.. Sőt, egy kis odafigyeléssel simán betudod vinni azt a minimum 1.6g-ot.

2022. nov. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Heti ötször edzem, nem vagyok hivatásos testépítő de hosszútávon kiakarom hozni a maxot. Sokat eszem rendes kaját (hús, zöldség-gyömülcs, stb). Gyorskaját kerülöm mint a pestist, cukros üdítőket szintúgy. 75kg vagyok, 85-90 kg a végcél (izomban, nem hájban). Azt nem szoktam külön számolgatni miben mennyi fehérje van, húsos ételek, szendvics, tészták a preferált ételeim. Tejet keveset fogyasztok, vizet legalább 3-4 litert egy nap.
2022. nov. 12. 18:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy nem sportoló átlagembernek van javasolva napi 0,8-1 g fehérje/ttkg. Egy nem versenyző hobbi sportolónak 1,2-1,5 g/ttkg a terheléstől függően, mert a fehérjebeépülés az izomba nem kínálat, hanem igény kérdése, és azt a szervezet dönti el, hogy mennyire van szüksége. Egy élsportolónak, versenysportolónak kell a 1,6-2 g/ttkg. Ja és mindez a zsírmentes testtömegre értendő. Megehetsz te napi 300 g fehérjét is, de arra ne nagyon számíts, hogy abból neked mind izom lesz. Szerintem nem vagy 100 kg full izom, hogy ne tudd a napi fehérjeszükségletedet az étkezéseiddel fedezni, de ha mégse tudnád, akkor a fehérje por segít. Bár mostanában kb. mindegyik nagyon túlárazott.
2022. nov. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kokszolsz, és mondjuk 100+ kiló a száraz versenysúlyod, akkor kell a fehérjepor, hiszen az semmi más, mint kaja. Mert az ilyen megeszik napi 2 kiló húst, meg 10 tojást, halat, marhát, túrót, és még mindig nem tud elég fehérjét bevinni, na akkor kell a por. Az átlagnak semmi szükségük nincs, nem csak fehérjeporra, de más kiegészítőre sem, mert nem profitálnak belőlük semmi. Ott kezdődik, hogy a többség úgy használ fehérjeport, hogy mellette fingja nincs a táplálkozásról. Kérdezem, ezeknek az a napi 1 adag fehérjepor edzés után, mégis mit számít? Te is a 75 kilódhoz bőven be tudod vinni a kellő makrókat
2022. nov. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. nov. 12. 19:22
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Nincs.


Amúgy a számolgatás hanyagolása elég nagy baj.

2022. nov. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
A leírás alapján nincs.
2022. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kell tapkieg ha kajabol nem viszed be
2022. nov. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem nincs értelme naturálként.

Mindig könnyen beviszek annyi fehérjét.

Nem is nehéz

2022. nov. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!