Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bro split, vagy "okos" felosztás?

Bro split, vagy "okos" felosztás?

Figyelt kérdés

Még életemben nem csináltam bro splitet, azaz azt, hogy heti 1x edzek egy izmot, nagy volumennel.

Úgy kezdtem bele az edzésbe, hogy mindenki azt mondta, hogy legalább heti 2x kell edzeni egy izmot, így eddig csak teljes testes, illetve alsó/felső testes edzést csináltam életem során.


Viszont valamiért már nem élvezem annyira ezeket, 2+ óra egy edzés, mivel egy ilyen edzésnél legalább 4 alapgyakorlat van egymás után és az ilyen gyakorlatoknál legalább 3 perceket kell pihennem a sorozatok között.


Régebben már kiakartam próbálni a bro splitet, viszont mindenhol csak azt olvastam róla, hogy rossz, meg egy csomó "meme"-t láttam róla.

De ha elképzelem magam, akkor lehet élvezetesebb lenne egy olyan edzésterv ahol egy nap 2 izomcsoportra edzek csak és nem csinálok egymás után 4-5 alapgyakorlatot.

Illetve egy ilyen felbontásnál több volument tudnék használni, jelenleg azért nem tudok sokat csinálni, mert az alapgyakorlatok már eleve 3-4 sorozattal is kimerítenek, illetve így is elnyúlik az edzés.


Szerintetek van értelme átállni bro splitre, tudnék vele fejlődni, vagy tényleg olyan nagyon rossz, mint ahogy mindenki hirdeti?


Nem vagyok kezdő, már lassan 10 éve edzek, viszont ebből az első 2-3 év csak bohóckodás volt, a többi pedig nem volt konzisztens, napokat/heteket hagyok ki, férre kajálok, ezáltal nem fejlődök rendesen.

Egy kevéske izmot sikerült felszednem, de nem vagyok kimondottam izmos.

190cm/95kg 21F kb. 20-22% tzs és naturál.



2022. dec. 12. 14:19
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
30%
Ismerős ez a levezetgetés. Egy ilyen kérdést már írtál ki, szóval álljál le a trollkodással hülyegyerek
2022. dec. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
2022. dec. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Igen írtam ki már ezelőtt kérdést. Ott meg amit most linkeltetek azt írták, hogy "minek kéne heti 2x?Ugyanúgy fejlődsz", "Szerintem nem sok az a 3-3 sorozat".

Ezalatt a kérdés alatt meg pont az ellenkezőjét mondjátok, hogy heti 2x kell legalább és kevés ez a volumen.

Most ilyenkor mi van?

2022. dec. 13. 10:50
 34/36 anonim ***** válasza:
Fejlesztened kell a GPP-det, hogy kevesebb pihenőidő kelljen és jobban tudj regenerálódni
2022. dec. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Persze hogy kisebb intenzitás kell. Ekkora intenzitással hülyeség. Heti 1-2 sorozat/izomcsoport legyen ahol csak 1 ismétlés marad a tankban.
2023. márc. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Na mi lett végül?
2023. szept. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!