Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó-e így az "edzéstervem"?

Jó-e így az "edzéstervem"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. 4 hónapja edzek, 50 kilóról indultam, most 61 vagyok, tehát a súlyom egész szépen gyarapszik, és nincs is vele gond.

Viszont izmosodás viszonylatban minimális változást vettem észre.

PPL osztásban edzem heti 6x, 2500-2700 kalóriát eszem egy nap, attól függ, hogy mennyit égettem el. Használok fehérje port, illetve kreatint.


Az érdekelne, hogy az "edzéstervem" rendben van-e, min kellene változtatnom, ha kell.


Hétfő: mell-váll-tricepsz


Fekvőtámasz 30 bemelegítésnek

Fekvenyomás 3x8

Állig húzás állva 3x8

Vállból nyomás állva 3x8

Tárogatás 3x8

Vállból nyomás padon 4x12

Oldalemelés 3x8

Tricepsz letolás csigával 4x12

Tolódzkodás


Kedd: Hát-bicepsz


Húzódzkodás 4x bírásig (kb 45-50 db szabályosan)

Felhúzás 4x6

Lehúzás mellhez bírásig

Bicepsz francia rúddal állva 3x8

Scott pados bicepsz 3x8

Fordított fogású bicepsz állva 3x8


Szerda: Láb-has


Guggolás 4x12

Kitörés 3x12

Lábhajlítás 3x12 függeszkedve

Vádli állva 4x15

Hasprés 4x bírásig ( kb 100 db )


A súlyokat majdnem hetente növelem, ha nem megy akkor mindenből többet csinálok párszor.

Fekvenyomás, guggolás, felhúzás maxom -> 70kg, 90kg, 125kg



2022. okt. 22. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez heti 6x még kox mellett is sok lenne, nemhogy naturálban. Pláne hogy minden nap vannak benne nehézsúlyzós gyakorlatok. Heti 3-4 edzés elég egy héten naturálban, ha nem szeretnéd kinyírni az idegrendszered.
2022. okt. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szóval a túl sok edzés miatt nem fejlődök?

Azért edzem egyébként heti 6x, mert túl sok energiám van, és ez a legélvezetesebb módja annak, hogy levezessem.

Na meg a termi ifa platók javasolták ezeket.

2022. okt. 22. 15:17
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem mondom hogy teljesen kuka de azért a jótól is nagyon távol van. A push napban aránytalan az izomcsoportokra szánt gyakorlatok. 2 nyomás első vállra, de csak 1 mellre (amiben az első váll is dolgozni fog mert minden nyomásnál valamilyen szinten dolgozik az első váll is), az az 1 is fekvenyomás, ami messze nem a legjobb mell gyakorlat ha rúddal csinálod (ha már, akkor kézisúly jobb). A tricepsz letolás csigával és a tolódzkodás nem sokban tér el, egyik sem optimális a tricepsz oldalsó vagy hátsó fejére (ami látvány és tömeg szempontjából fontos). Oldalemelés és tárogatás izolációs gyakorlatok, 8 ismétlést nem érdemes csinálni belőlük, 10-12 minimum, és a 3 sorozat is kevés.

Hát-bicepsz. Szintén kevés nagyon a hátra, és túl sok a bicepszre (a hátnál ugyanúgy nem tudod kikapcsolni a bicepszed ahogy a nyomásoknál a trcepszet). Húzódzkodástól nem lesz széles hátad, mert leginkább a lapocka és a görgeteg izmok dolgoznak (és persze az egész hátad tehát a széles hátizom is, csak minimálisan), teljesen felesleges 4x50 darabot csinálni. A lehúzás mellhez meg gyakorlatilag húzódzkodás. Evezés meg egyáltalán nincs a programodban (számos más fontos gyakorlat mellett). A láb szerintem okés, de hasra kúlön ne áldozz már egy napot :) Meg 4x100, ez már olvasatra sem tűnik szabályos hasprésnek. Hasat (és alsó hátat) be lehet tenni minden edzés napra 10-15 percet, nem attól lesz kockahasad úgysem

2022. okt. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sok a volumen, túl sok gyakorlat. Állig húznod pl egyáltalán nem kéne mert vállgyilkos gyakorlat, tárogatás úgyszintén, ha guggolás után van energiád kitörésezni meg lábhajlítózni nem guggolsz elég keményen, bicepsz ugyanez.
2022. okt. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Kb. 4 hónapja edzek, 50 kilóról indultam, most 61 vagyok, tehát a súlyom egész szépen gyarapszik, és nincs is vele gond.


Viszont izmosodás viszonylatban minimális változást vettem észre."


4 hónap alatt 11kg-ot híztál. Egy átlag genetikával rendelkező ember EGÉSZ ÉLETE során is ritka, ha 11kg izmot épít.. Vedd lejjebb a kalóriát, és eddz progresszíven.

2022. okt. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Szintentartásnyi+300 kalória bőven elég. Ne akarj gyorsan hízni, mert megfogod később bánni.

2022. okt. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sok lesz. Normalisan felepitett,programozott terv kell egy szint utan,ha fejlodni akarsz Első 1-2 evben pedig,igyis ugyis fejlodsz,de azt azert hozzatennem,hogy amit leirtal,az hamar tuledzeshez vezet programozas nélkül.
2022. okt. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kettes. Nem szettenként van 50 húzódzkodás, hanem összesen. Szintén érvényes a hasprésre.
2022. okt. 24. 14:09
 9/13 A kérdező kommentje:
3-as. Ha el is fáradok 2 perc és bírom a következőt, mint mondtam rendkívül sok fölösleges energiám van.
2022. okt. 24. 14:09
 10/13 A kérdező kommentje:
4-es Muszáj volt híznom, mert minden egyes bordám kilátszott. 61 kilóval is ugyanúgy vékony vagyok. Nem 11kg izmot szeretnék nyilván.
2022. okt. 24. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!