Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 3, jobb heteken 4 edzés...

Heti 3, jobb heteken 4 edzés elég a látványos izomépítéshez? Táplálkozásra mennyire kell figyelni? 18/L

Figyelt kérdés
Március óta kondizok, de az érettségire való készülés elég sok időt elvesz. Ettől függetlenül igyekszem 3-4 napot legalább 1 óra edzésre fordítani.

2022. dec. 14. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális edzésterved van, nem csak összevissza tudatlanul csinálgatod a dolgokat, akkor elég. Táplálkozásra nagyon kell figyelni.
2022. dec. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Heti 3, jobb heteken 4 edzés elég a látványos izomépítéshez"

Nem az edzésnapokon múlik az izomépítés. Lehet heti 2 edzésnappal is komoly fejlődést elérni, de lehet heti 5 edzésnappal is nulla eredményt felmutatni, ha szar a program, szar a technika, mert nem tudsz semmit a sportágról.

"Táplálkozásra mennyire kell figyelni"

Legyen egy célnak megfelelő kalóriakereted, továbbá legyen a fejlődéshez elegendő fehérjebeviteled. Nyilván a mikrotápanyagok (vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek) is számítanak, de ebbe most ne menjünk bele.

"igyekszem 3-4 napot legalább 1 óra edzésre fordítani."

Miért 1 órát? Miért nem 50 percet? Miért nem 2 órát? Miért nem másfél órát? A súlyzós edzés hatékonyságát nem időben mérik. Lehet 30-40 perc alatt is korrekt edzésmunkát végezni, és lehet 90-120 perc alatt is maszatolni edzés helyett.

Nem akarlak megsérteni, de szerintem te se edzésprogramozás, se sporttáplálkozás terén nem tudsz eleget. Még most kezdj el tanulni ezekről, hogy ne kelljen kidobni az első éveidet kompletten a kukába. Ha lány vagy, akkor iratkozz fel erre a YouTube csatornára, és jó edukálódást kívánok:

https://www.youtube.com/@annadubi/videos

2022. dec. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek. #2, érdekel a téma és sok fórumon tájékozódok erről, de mivel egyik oldalon ezt mondják, a másik oldalon már azt, ezért nehéz kiigazodni, hogy mi az igazság. Nem vagyok teljesen fogalmatlan, csak tudtam, hogy vannak ebben a témában nálam okosabb emberek is, ezért gondoltam inkább segítséget kérni. De köszi a linket, megnézegetem az oldalt. Abban tudtok tanácsot adni, hogy mennyire kellene a “bulking-cutting”-gal próbálkozni edző/szakértő nélkül?
2022. dec. 14. 20:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy észrevettem, az itt válaszolók között megoszlik a vélemény mennyire van értelme tömegelni/szálkásítani, vagy jobb ha csak szinten tartás mellett edzel és úgy is jönnek eredmények. Mindenesetre egyszerű, de tisztában kell lenned a kalória kereteddel, amit neked kell kitapasztalni. Ez bele telik kis időbe. Tömegelésnél párszázzal több, szálkásításnál párszázzal kevesebb kalóriát viszel be a szintentartó kalóriádnál. Szinten tartásnál nyilván pontosan annyit, amennyire szükséged van.
2022. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

"sok fórumon tájékozódok erről, de egyik oldalon ezt mondják, a másik oldalon már azt, ezért nehéz kiigazodni"

Mert nem fórumokról és oldalakról kell tájékozódni, amikor 2022-ben már tele van az internet ingyenesen hozzáférhető tanulmányokkal és szakmai podcastokkal.

"mennyire kellene a bulking-cutting-gal próbálkozni edző/szakértő nélkül?"

Naturál hobbista kezdő lányként, aki még alig tud valamit az edzéselméletről és a táplálkozásról? Semennyire.

2022. dec. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az izomépítéshez minél intenzívebb edzés kell (igen, nőknek is), fehérjedús étrend, kalóriatöbblet, és elegendő pihenés. Nagyon röviden ennyi, szóval semmi nem azon fog múlni, hogy hetente 3, vagy 4 napot edzel.
2022. dec. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#4, koszonom a valaszodat :) utanaolvasok meg a temanak, aztan ha majd stabilabb tudasom lesz, akkor talan adunk neki egy eselyt ☺️

#5, kevesbe agresszivan is ertettem volna, take chill pills 😀

#6, koszke! :)

2022. dec. 14. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!