Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 4 napos A-B-A-B felosztást...

4 napos A-B-A-B felosztást próbálok tervezni, hogy lenne jobb?

Figyelt kérdés

Hétfő, Csütörtök:

hát, váll, bicepsz, tricepsz


Kedd, Péntek:

mell, láb


Minden izmot 2x edzenék egy héten naturál miatt, esetleg lenne jobb felosztás? melyik izomra mennyi gyakorlatot lenne érdemes csinálni így? Először a mellet tettem A hétre és a hátat B-re, de azt olvastam nem érdemes egy napon hátazni és lábazni. Esetleg jobb lenne tricepszet áttenni B hétre mell és láb közé?


2022. dec. 17. 03:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Sima alsótest-felsőtest felosztás.

A-B-pihenő-A-B


4 edzés naturálban tökéletes.

2022. dec. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sima alsótest-felsőtestből indult, viszont annyival többnek bizonyult időben az A hét hogy gondoltam kiegyenlítem azzal hogy egy izmot átrakok B hétre. Az kimaradt hogy minden edzést hasazással kezdek.
2022. dec. 17. 12:37
 3/15 anonim ***** válasza:

Hasazni a világ legértelmetlenebb dolga. Remélem, nem azért csinálod, mert azt gondolod, hogy ettől lesz kockahasad.


A core izmok erősítésére sem érdemes hasazni, mert, ha pl guggolsz, az is erősíti a törzset. Időpocséklás külön hasazni.


Láb mellé pedig nem illik más izomcsoportot betenni. Ha te egy láb edzés után tudsz még mellezni, ott nagy bajok vannak az intenzitással. Ha pedig mellezel először, akkor meg utána lábat nem fogsz tudni normális intenzitással leedzeni.

Egy lábedzés pedig fényévekkel másabb, mint bármely felsőtest edzés.

2022. dec. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Core miatt is hasazok meg csak szimplán azért hogy az is erősödjön, nem vagyok abban a tzs%ban hogy látszódjon. De akkor azt kiveszem.


Lábnak pedig akkor jobban utánanézek.


Felsőtestnél melyik izomra mennyi gyakorlatot csináljak ami elegendő lenne és nem tartana 2 óráig egy edzés?

2022. dec. 17. 16:08
 5/15 anonim ***** válasza:

Én nem venném ki a hasat, nem olyan egyértelmű a helyzet. Pl. ezt ajánlom figyelmedbe (referenciákkal):


[link]

2022. dec. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nyilván nem teljesen értelmetlen hasazni, kicsit túloztam, de, ha már nagyon unod magad, akkor mindenképp az edzés végére tenném be a hasazást, hogy még véletlenül se vegyen el a többi gyakorlat hatékonyságából.


Bontsuk szét 2 felé a felsőtest napot: A nap -2-2 mell és hát gyakorlat, 4-4 sorozattal, 1 váll (elülső deltát csak akkor edzd meg, ha úgy érzed, hogy nagyon le van maradva és elfér plusz 1 gyakorlat rá, de egyébként a legtöbb embernek a nyomások miatt sokkal fejlettebb az elülső deltája, mint például az oldalsó. Ezért az az 1 váll gyakorlat legyen oldalsó vállra.), 1 bicepsz, 1 tricepsz szintén 4-4 sorozattal.

B nap: A gyakorlatok száma ugyanaz, de mellre és hátra 3-3 sorozat legyen.


Ez így heti szinten mellre és hátra 14 sorozat, bicepsz-tricepsz 8-8 sorozat. Ennek elégnek kell lennie, ha elég intenzív az edzésed. Sőt, sok embernek még ez is sok lehet.

2022. dec. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Rendben, az jó lenne ha B napokon hasaznék is?
2022. dec. 17. 18:19
 8/15 anonim ***** válasza:
Persze. Ha belefér az idődbe, és mindenképp szeretnéd csinálni, akkor csináld, de az edzés végére illeszd be.
2022. dec. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még utoljára azon gondolkodtam hogy lehet-e/érdemes-e egy héten belül a kettő A edzés között a gyakorlatokat változtatni?


Pl.:

Hétfőn mell: fekvenyomás, tárogatás


Csütörtökön mell: fekvenyomás ferde padon, keresztcsiga


Vagy jobb lenne ha hétfőn és csütörtökön is fekvenyomnék meg tárogatnék?

2022. dec. 17. 19:21
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezek olyan elenyésző dolgok, amikkel nem kellene foglalkozni.

Amikor én alsótest-felsőtest felosztásban edzettem, akkor lényegében az alsótest napjaim ugyanazok voltak.

A felsőtestnél pedig ugye a 4-4 mell/hát gyakorlat különböző volt. 2 mell 2 hát, a másik felsőtest napon pedig másik 2 mell 2 hát.


Ugyanígy bicepsz-tricepsznél is volt 1-1 fix az első felsőtest napon, és a másikon is másik fajta 1-1.


A lényeg, hogy válassz ki neked tetsző gyakorlatokat, amit élvezni fogsz, és azokban érj el progressziót. Hogy ez 2 mell gyakorlat, vagy 4, az már a Te egyéni döntésed. Sok mindent nem fog befolyásolni.


Például a ferde pados fekvenyomás nem edzi jobban a felső mellet, csak a mell többi részét kevésbé.

A gyakorlat szelekció annyira nem lényeges, mint sokan hiszik. Legyenek meg a fix gyakorlataid, és abban legyen progresszió. Ennyi.

2022. dec. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!