Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan csökkented a testzsír...

Hogyan csökkented a testzsír százalékodat?

Figyelt kérdés
Tömegelés után milyen módszerekkel dobod le a hasról a zsírt? Persze itt a hangsúly azon van, hogy minél több izom megmaradjon. Mert én nekem pl megy a koplalás, én kibírom hogy napi egyszer eszek és akkor fogyok mint állat, csak akkor attól félek, hogy nagyon sok izom is eltűnik, ha koplalással dobom le a felesleget.
2022. dec. 23. 09:25
 1/9 A kérdező kommentje:

Most 20 százalék a testzsírom.

Fél év múlva ezt szeretném majd levinni 14-15 re. Most belem van a 20 százalékkal, 1 kocka sem látszik, csak tapogatással érezhető, de van rajta 2 centi zsír. Nem célom hogy 6-8 kockám legyen. Nem igazán érdekel a kocka has, de a derekamon is van egy kis zsír így. Szerintem én 15 százalékkal néznék ki jól.

2022. dec. 23. 09:29
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Kalóriadeficit és megfelelő fehérjebevitel.


Szintentartásnyi kalória - 500. Ez heti szinten fél kg mínuszt fog jelenti.

(Tanulmányok szerint fél kg-nál több zsírt nem lehet leadni hetente)


Fogyhatsz gyorsabban úgy, hogy minél nagyobb a deficit, de akkor megkockáztatod azt, hogy izmot is fogsz veszíteni. Izmot veszíteni meg senki sem szeretne.


Ha pedig nem számolsz kalóriát, akkor szinte veszett ügy, mert vagy kalóriadeficitben leszel, vagy nem.

2022. dec. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Számolom a kalóriát. Jelenleg 500 plusz kalóriával nyomom, viszont nyárra szeretnék kicsit leadni a hasból. Mondjuk júliusra. Az azt jelenti, hogy legkésőbb májusban el kellene kezdenem a kalóriadeficitet. Edzést nyomni ugyan olyan intenzitással, és a fehérjém ugyan úgy meglegyen 2 gramm. Ennyi lenne a titok? Kardióbók többet iktassak be? Jelenleg heti 1 kardió, 20 perc elliptika.
2022. dec. 23. 11:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Ahogy mindenki más, kalóriadeficittel. Amúgy ez a szálkásítok-tömegelek naturálban, nem úgy működik, mint ahogyan az a köztudatban él.
2022. dec. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha mostantól májusig +500-ban vagy, majd májustól júliusig -500-ban, akkor júliusra (zsírban, nagyjából) ugyanottott leszel, mint márciusban.

Mivel van bőven időd, én a helyedben minden hónapban elvennék kb. 150 kcalt, januárban legyen +350, februárban +200, és így tovább. Ez (nagyon körülbelül) heti egy óra futás, januárban még megteheted, hogy beiktatsz egy órát, februárban, hogy még egyet, aztán márciusban már nem lesz hova betenni, így nincs más, mint hogy a bevitelt csökkented.

2022. dec. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Öngyújtóval.
2022. dec. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Edzést nyomni ugyan olyan intenzitással, és a fehérjém ugyan úgy meglegyen 2 gramm. Ennyi lenne a titok? Kardióbók többet iktassak be? Jelenleg heti 1 kardió, 20 perc elliptika."


Ugyanolyan intenzitással teljesen felesleges nyomni az edzést, mert nem fogsz tudni úgy sem fejlődni deficitben.

Szóval, ha visszább veszed az intenzitást sem lesz probléma, mert izmot építeni sokkal nehezebb, mint azt megtartani.


A kardió csak egy eszköz arra, hogy deficitben legyél, nem csodaszer.

Ha tudod tartani a deficitet sima kajából, akkor felesleges kardiózni.

Én kardiózok, mert szeretek enni és inkább mozgok deficitben többet, de többet egyek.

2022. dec. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
500as kalóriadeficit, mellette edzés és fehérjedús étrend
2022. dec. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokat qrok
2022. dec. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!