Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Konditeremben egyesek miért...

Konditeremben egyesek miért veszik le a cipõt?

Figyelt kérdés

Ez egy újabb divat csak?


Vagy ettõl fogja jobban felemelni a súlyt?


Én nem értem mire jó ez…



2023. jan. 28. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Milyen cipőt? Az utcait?
2023. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Az edzőcipőt. Én sem értem, roszzabbul tapad a zokni, mint a cipő talpa.
2023. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Vannak bizonyos gyakorlatok, ahol a helyes kivitelezéshez kifejezetten mezítláb kell lenni. Pl a felhúzás, ahol ha cipőben vagy, útban lesz a térded lefelé jövet,míg mezítláb nem.
2023. jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy írják vannak bizonyos gyakorlatok, ahol a helyes kivitelezéshez ajánlott a lapos talpú cipő. Pl a felhúzás, ahol ha egy emelt sarkú, puha talpú cipőben vagy azzal nem fogsz tudni maximális erőt kifejteni, mert nem lesz meg a kellő stabilitásod. Ezért egyes egyének lehúzzák a cipőjüket, ami szintén szuboptimális, de néhány lábbeliből kiindulva amiket a termekben látok még ez is jobb mint azokban húzni.
2023. jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, hogy ki miért veszi le, leírom, hogy én miért mezítláb edzek (nem egy nagy konditerembe járok, hanem egy zártkörű terembe):


1. Erősödik a lábfej (főleg guggolásnál)


2. Javul az egyensúlyérzék


3. Javul a bokamobilitás


4. Jót tesz a vérkeringésnek


5. Gyakorlatilag mindig mezítlábas sportokat csináltam, és ezt szoktam meg, nekem így kényelmesebb


Egyébként vannak kisebb "mozgásstúdiók" (nem tudom, hogy ez-e a helyes megnevezés), ahol láttam, hogy az edzők és a résztvevők is az erőemelő gyakorlatokat cipő nélkül végzik (mellette van nekik más típusú edzésük is).

Zokniban szerintem sem jó, mert nincs megfelelő tapadás (vagy kell venni speciális zoknit).

2023. jan. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert talan kenyelmesebb???
2023. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz. Akkor 90% viszont mindig helytelenül csinálja, cipõben
2023. jan. 28. 20:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Felhuzni meg guggolni ugy az igazi vagy lapos talpu tornacsuka
2023. jan. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak gyakorlatok aminél nem jó a cipő. Pl vádli edzésnél sokkal jobb cipő nélkül csinálni a gyakorlatot, legalábbis én jobban érzem ahogyan az izmomat használom.

Vagy felhúzásnál a cipő nem igazán bírja azt amikor súllyal együtt 200-250 kgt kell elviselnie és sokszor elkezd a lábad a cipőben elcsúszni vagy besüppedni.

2023. jan. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!