Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi felesleg lehet rajtam?...

Mennyi felesleg lehet rajtam? Hány % testzsír ez?

Figyelt kérdés

175 cm és 82kg vagyok. (másfél éve edzek)


A magasságomhoz képest ez a súly elméletileg sok, emiatt folyton szálkásításba kezdek. Őszintén, ha a mérleg nem mutatna 82kgot, akkor nem érdekelne, de valamiért a mérleget nézem, pedig el kellene felejtenem.


Mit gondoltok, ez hány % testzsír? Jogos a folytonos "szálkásítani akarok" dolog, vagy teljesen hülye vagyok amiért aggódok ezen?


U.i.: Azért titeket kérdezlek, mert itt biztosan nem lesznek elfogult válaszok + én nem értek ehhez, nem tudom megállapítani, hogy jogosan stresszelek a mérlegen mutatott szám miatt, vagy sem.


[link]



2023. febr. 1. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Haver, ennél jobban naturálon hova akarsz szálkásítani? Azt szeretnéd, hogy egy deka izom se legyen rajtad csak azért, hogy ne 82 kilót mutasson a rozsdás mérleg? Konkrétan van egy teljesen jó formád, izmos is vagy (nyilván hobbigyúrós szinten, de valaki hosszú évek alatt nem képes elérni ilyen izomzatot). Nem lenne egyszerűbb csak simán egy normál kalóriabevitel mellett végezni a progresszív súlyzós edzést, aztán élvezni, hogy izmosabb és erősebb vagy, mint a magyar férfiak 80 százaléka? Ennél több mi kellhet még naturál hobbistaként?
2023. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1# Köszönöm a választ.


A mérlegen mutatott szám miatti félelem az leginkább azon alapszik, hogy kövérként kezdtem (kövér alatt +40kg felesleget értek), és mivel maximalista vagyok, az edzésből is szeretném kihozni a legtöbbet (nyilván nem versenyzést tekintve, mert annyi "szenvedést" nem ér meg ez, legalábbis nekem biztosan nem).

Elméletileg többletben lehet izmot építeni, ahhoz pedig elengedhetetlen az, hogy hízzak.


Mi a helyzet akkor, ha szintentartásnyi kalóriát viszek be? Hogy kell ezt elképzelni? Mennyivel lassabb a fejlődés, mintha mondjuk +200 kalóriás többlettel edzenék? Hosszútávra tervezek, szeretem ezt a sportot és nem feltétlen azért edzek, hogy jól nézzek ki, de nem szeretnék hosszú éveket "elpazarolni". Épp ezért is írtam ki ezt a kérdést, mert több szem többet lát és bizakodok abban, hogy jó tanácsokkal láttok el itt.

2023. febr. 1. 16:59
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

"Elméletileg többletben lehet izmot építeni"

Ez egyszer valamelyik DietGainz videóban volt, és azóta minden gyúrós dogmaként kezeli. Nem, szintentartó kalóriabevitel mellett is lehet izmosodni, ha az edzésprogramozás és az edzéstechnika jó. Tényleg van pár tanulmány, ami azt vizsgálja, hogy hipetrófiai szempontjából a legideálisabb kalóriabevitel valahol 200-300 kcal plusz között van, de ennek naturál hobbista szinten megint nincs extra jelentősége.

2023. febr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kepek alapjan, (amennyi latszik) inkabb tomeg kene meg
2023. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát teljesen értelmetlenek a szálkásításos ciklusaim és el kellene engednem a mérlegen való idegeskedést?
2023. febr. 1. 20:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. febr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
2021 óta kérdezgeted, ezen a ponton pszichológus tudna segíteni.
2023. febr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Folos a kepek alapjan szallkasitanod. Inkabb az aranyokra figyelj es egyel normalisan. Gondolom nem versenyzes a cel meg maradsz naturalba.. Sztem am nemjo a nyomo teknikad. A mell le van maradva a vall meg aranyaiba nagyobb. Vallbol nyomod.. a tobbit annyira nem neztem de es mar nincs kep. Ink a lemaradt dolgokra menj ra jobban
2023. febr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!