Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hi! 8 hónapja edzek,48kg...

Hi! 8 hónapja edzek,48kg kezdtem Most vagyok 59kg,eddig összetett gyakorlatokat csináltam,alapoztam az erőmet,jól haladtam,de kB 3 hónapja megáltam, mi lenne a jobb? Szabadsúly vagy gépek? Egykezes vagy rúd? Vagy csigás gyakorlatok?

Figyelt kérdés

Melyiket vigyem el bukásig? Vagy"ötvőzem" őket? Eddig 3000kcal körül ettem.

Értelmes válaszokat,előre is köszönöm( nem kérem : "nem vagyunk személyi edzők" és társaikat.)


2023. febr. 7. 12:14
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*l,ö,ű
2023. febr. 7. 12:15
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak izmot akarok építeni,jobban akarok rá fókuszálni mint az erőre
2023. febr. 7. 12:15
 3/16 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Fiú vagy lány?
2023. febr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Szabadsúlyokkal nyomjad tovább.
2023. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Ez nem egy vagy-vagy sportág. Nem úgy működik, hogy vagy ez, vagy az, vagy szabad súly, vagy gép, vagy egykezes súlyzó, vagy rúd. Mindkettő.

Kezdőként az ember bármit csinál, még a legrosszabb edzésprogramtól vagy edzéstechnikától is képes akár drasztikusan is fejlődni. Valószínűleg most jutottál el arra a szintre, amikor véget ért a kezdő bónusz, és már egy jól megtervezett, jól felépített edzéskultúra nélkül nem fogsz tudni szinteket lépni. Mivel semmit nem tudunk az edzéseről, ezért látatlanban nem tudjuk megmondani, hogy miken kell változtatni. A kérdésleírásod alapján nem tudom, hogy mennyit tudsz az edzéselméletről, úgyhogy valószínűleg több minden faktor is változtatást igényel. Edző felkeresése nem opció?

2023. febr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
úgy van ahogy az 5-ös írja. semmi pontosat nem tudunk az edzés programodról. nem is láttunk még téged edzeni. és akkor még nem beszéltünk a táplálkozásról, a makrókról, a regenerációról. ilyen kérdésekre tényleg nem lehet látatlanba válaszolni. még akkor se ha ti szeretnétek megspórolni a személyi edző segítségét.
2023. febr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Ahogy írták, ez nem így működik. Nekem a guggolás-fekvenyomás a kedvencem, de edzek kézi súlyzókkal és gépen is. Próbálj ki minél többféle gyakorlatot és tartsd meg azokat amik neked legjobban beválnak. Ha csak izomépítés a cél és erő nem szempont, akkor nincs kötelező gyakorlat. De amúgy 48 kilóhoz 3000kcallal eléggé fölé lőttél.
2023. febr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Fiú vagyok,16 éves leszek,

Igazatok van,le írom,hogy értelmes választ tudjatok adni.

Hétfő-mell,váll,tric

Kedd- hát,bic,alkar,csuklya

Szerda- teljes láb,vádli

Csütörtők= hétfő

Péntek= kedd

Szombat= szerda

2023. febr. 7. 13:08
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Ez az edzéfelosztásod, ez csak egy testrész felsorolás, ez információt nem hordoz. Munkasúly, ntenzitás, volumen, programozás?
2023. febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ohh bocsi,tömören össze próbálom foglalni,

Munkasúly---> próbáltam nagy súlyokkal,4 ismétlést csinálni,kisebbel 8-12 ismétlést

Volumen---> tudom,nagyon fontos ,de nem figyeltem rá

2023. febr. 7. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!