Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Még mindig skinny fat vagyok?...

Még mindig skinny fat vagyok? Hogyan tovább? (Kép)

Figyelt kérdés

Sziasztok.


4 hónapja kezdtem életmódváltásba: elkezdtem edzeni (itthoni körülmények, de van rudam és kézisúlyzóim, meg egy rahedli tárcsám hozzájuk) , illetve kalóriadeficites diétába kezdtem (előtte 6 évig semmit sem sportoltam és borzalmasan ettem).


Az a kérdésem, hogy a képek alapján most az étkezéssel hogyan tovább? Legyek szinentartó kalóriabevitelen és folytassam az edzést progresszív túlterhelés megvalósításával, vagy maradjak a deficitnél? Még mindig skinny fatnek számítok, vagy ez már átlagember testalkatnak minősül?


Továbbá azt szeretném megtudni mennyi lehet a testzsírszázalékom jelenleg. 25 körül?


A képek:


Innen indultam 4 hónapja:


[link]


Itt vagyok 104 kg. (187 cm vagyok).



Itt tartok most:


[link]


[link]


[link]


Itt vagyok 91 kg.



Mint látjátok, a súlyom most is elég sok a magasságomhoz képest. Sajnos, mint látható, elég szar a genetikám, azaz könnyen szedek fel zsírt, de izmot nehezen. Az étrendem nem tökéletes, csak a fehérjét és kalóriát számolom, de fehérjéből is csak 100-110 grammot tudok megenni egy nap (sajnos a fehérjedús ételek nagyon drágák, ez az oka).


Merre tovább tehát? Kalóriadeficit vagy szintentartás (body recomposition)?

Ha deficit, mennyire agresszív? Illetve nyárra mennyire megvalósítható egy 17-18% körüli tzs?


Előre is köszi a segítséget.


25f



2023. febr. 8. 18:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Sokat fogytál, gratulálok!


Beírtam az adataid egy kalkulátorba:


" A megadott adatok alapján az Ön jelenlegi kalkulált testzsír% értéke 20.8%.

A kalkuláció alapján jelenleg Ön a(z) Túlsúly kategóriába tartozik.


Az Ön kalkulált zsírtömege jelenleg 18.9 kg.


Az Ön kalkulált zsírmentes testtömege jelenleg 72.1 kg."



[link]



Azt, hogy hogyan folytasd tovább, azért nem tudom, mert nem értek hozzá. De szerintem, ha ezt ugyanígy folytatod, érsz még el eredményeket, de hangsúlyozom, nem vagyok szakértő.

2023. febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedvességed!

Az a kalkulátor szerintem nem megbízható, nem lehet ennyi adatból kiszámítani a tzs-t.

2023. febr. 8. 19:17
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Egyértelműen maradj a deficitnél, ez még csak a skinny fat kategória sincs, mert láthatólag elég sok zsír van még rajtad.


" Még mindig skinny fatnek számítok, vagy ez már átlagember testalkatnak minősül?"


Ez a kérdés értelmetlen. Minden ember más, nincs olyan, hogy átlag. Ha nem is vagy kövér, de láthatólag még nagyon magas a testzsírszázalékod.


"Sajnos, mint látható, elég szar a genetikám, azaz könnyen szedek fel zsírt, de izmot nehezen."


Ezt miből állapítottad meg? 4 hónap deficitben eltöltött otthoni edzés után Te rájöttél arra, hogy nehezen építesz izmot? Deficitben nem fogsz tudni izmot építeni, főleg úgy, hogy az étrended sincs a helyén. 4 hónap az semmi, majd, ha 4 év progresszív edzéssel eltöltött idő után sem tudsz magadra pakolni izmot úgy, hogy tökéletes a regenerációd és eleget eszel, na majd akkor kijelentheted, hogy az átlagnál nehezebb izmot építened.


Étrendet tekintve meg tök mindegy mit eszel, legyen meg a fehérje és kalória, ennyi számít. Ilyen testsúllyal viszont legalább 130-140g fehérje az nem ártana.


Szintentartani hülyeség, test rekompozícióra szinte mondhatjuk azt, hogy nem létezik, mert deficitben NINCS izomépítés.


Kalóriatöbblet szintén baromság ilyen mértékű felesleggel, szóval az egyetlen út, az a kalóriadeficit. Ránézésre ez 23-25% testzsír minimum. (sőt, hasonlóan néztem ki, amikor még anno nálam a gép 35%-ot mutatott, de nyilván ez irreális, mert a gépek nem pontosak, sőt, gyakorlatilag semmivel sem tudod pontosan megállapítani azt, hogy mennyi a testzsírszázalékod)


"Ha deficit, mennyire agresszív? Illetve nyárra mennyire megvalósítható egy 17-18% körüli tzs?"


Fogyásnál normál esetben az lenne a cél, hogy zsírt veszíts. Tanulmányok alapján az optimális heti zsírvesztés valahol 0.5kg körül van. Ennél több ZSÍRT nem tudsz leadni. (ismétlem zsírt, nem pedig testsúlyt. Én is tudok fogyni 1 hét alatt 3kgot, de az nem valódi fogyás)


Szóval, 500 kalóriás deficit mellett, úgy nyárra letudnál adni még 8kgot, 8kg zsírt. 187cm és 83kg lennél, ami abszolút nem rossz, és nem kizárt a 18-20% testzsír.


Utána pedig mehet az izomépítés, alacsony kalóriatöbbletben, szépen, lassan.

2023. febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A fehérjebevitelre pedig fogyásnál különösen figyelj, mert, ha keveset viszel be, de mellette nagy a deficit, akkor izomból is fogysz. Izomból meg ki akar fogyni? Senki.
2023. febr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
"Sajnos, mint látható, elég szar a genetikám, azaz könnyen szedek fel zsírt, de izmot nehezen." ezt jól leszűrted, elég béna kifogás. Amúgy gratulálok a fogyáshoz, de ne másokhoz hasonlítgasd magad, főleg ne az átlaghoz mert az átlag egy kalap szar. Én a helyedben kalóriamínuszt tartanék és edzenék tovább amíg nem kezdenek el kirajzolódni az izmok rendesen. Ha szintentartás körül evickélsz nem várnék sok eredményt, legyen egy nem túl nagy de határozott mínusz, sok izom úgysincs rajtad amit el lehet veszíteni. Persze ez csak az én véleményem.
2023. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

187 cm 100kg+ már szerintem szimplán kövér kategória, ettől függetlenül szépen sikerült lefogynod.


Szerintem a genetikáddal semmi gond nincs, ha valaki szarul eszik és nem mozog akkor persze hogy elhízik :D


Én a helyedben lemennék szép lassan az alapsúlyodig ~13-15% hoz és utánna mennék át kisebb kalória pluszba.

Deficitbe nehezen fejlődnek az izmok, viszont még ahhoz túl sok zsír van rajtad hogy tömegelj.

2023. febr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek. Akkor marad minden így, folytatom a deficitet, és a progresszív edzést.
2023. febr. 8. 20:44
 8/15 anonim ***** válasza:
35%

Sok még a zsírod. Folytasd ezt az utat.


Én hasonló magassággal vagyok ugyan ennyi kg, kb hasonló ideje edzek, de hozzád képest alig van rajtam zsír, és nekem 20 százalék. Neked 25-27 körül lehet valahogy.

2023. febr. 9. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
Gyere vissza egy év múlva, addig talán az izom is fejlődni fog
2023. febr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Folytasd,nagyon szépen haladsz.


Az első által linkelt kalkulátor egy kalap szar. Aszerint 165 centis nőként 50 kilóval tudnék kikerülni a túlsúlyos kategóriából. Vicc.

2023. febr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!