Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha rossz a tartásom, de egy...

Ha rossz a tartásom, de egy ilyen géppel edzeném a hátizmaimat, akkor az hatásos lehet és a melltámasz valóban garantálja hogy a gyakorlatok alatt a helyes tartást veszem fel?

Figyelt kérdés

Szabadsúllyal nem tudom rendesen leedzeni a hátam, a rossz tartásom miatt nagyon káros lenne…

Igen, gyógytornászhoz kéne mennem, de légyszíves a kérdésre válaszoljatok!


[link]



2023. febr. 17. 19:56
 1/9 A kérdező kommentje:
2023. febr. 17. 19:57
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ez főleg a trapéz izmokat edzi, a széles hát és a hátsó delta mellett. A hanyag tartás általában inkább a gyenge gerincmerevítők miatt szokott lenni, de ezer más oka is lehet.
2023. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos a hanyag, rossz tartást nem az fogja megoldani, ha megveszed ezt a gépet, aztán heti kétszer csinálsz rajta 4 sorozatot. A hanyag tartást a gyógytorna a célzott gyógytorna fogja megoldani, illetőleg az, ha a nap legnagyobb részében helyesen tartod magad. 23 órát nem fogsz kompenzálni 1 órával. Ráadásul a rossz tartást a gyenge lapockazárók és a rövidült mellizom mellett a thoraciális gerinszakasz és a vállöv ezer különböző diszfunkciója okozhatja, ergo egyetlen gyakorlattól várni a megoldást butaság.
2023. febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem egyetlen gyakorlattól várom a javulást, és nem is edzek keveset… Edzőgépet azokhoz a gyakorlatokhoz vennék, amelyeket egyszerűen nem tudok helyesen megcsinálni helyes háttartással.

A guggolás is ilyen, ahhoz is néztem egy gépet.


Csak nem tudom, hogy vajon ezek tényleg elősegítik e a helyes tartás elérését a gyakorlatok végzése alatt (!).

2023. febr. 17. 20:09
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy gyógytornára biztos nem fogok menni, mert rossz tapasztalatom van vele… személyigyógytornász segíthetne, aki CSAK velem foglalkozik, de a csoportos foglalkozás nem tud javulást hozni, ez a tapasztalataimon alapuló meggyőződésem.
2023. febr. 17. 20:12
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

"Edzőgépet azokhoz a gyakorlatokhoz vennék, amelyeket egyszerűen nem tudok helyesen megcsinálni"

Ez a legrosszabb, legkártékonyabb hozzáállás. Így fogsz még nagyobb kárt tenni magadban. Ha az üres rúddal nem tudsz szabályosan, helyes tartással, feszesen, stabilan leguggolni, akkor a gépek kötött és erőltetett mozgáspályájával ezt a problémát csak konzerválni fogod, vagy súlyosbítani. Meg kell tanulni guggolni, kell mobilizálni, kell időt és energiát fektetni a technikába, nem minden egyes gyakorlatra külön gépet venni. Ne viccelj már, több százezer forint felesleges elköltése helyett tizede ennyiből segítene egy gyógytornász vagy egy edző.

"személyigyógytornász segíthetne, aki CSAK velem foglalkozik, de a csoportos foglalkozás nem tud javulást hozni"

Természetesen egyéni gyógytornára gondoltam, ahol egy végzett szakember (pl. manuálterapeuta) célzottan csak veled foglalkozik. Nem valami csoportos humbug szarra gondoltam.

2023. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Akkor még meggondolom, amúgy az árak nem érdekelnek túlzottan…


És egy ilyennel hatékonyabban lehetne e segíteni a tartásomon?


Itt a hosszútávú hatás érdekelne, nem úgy mint az előbb (az előbbi esetben az érdekelt, hogy kifejezetten a gyakorlat elvégzése alatt “beállítana” e egy helyes tartást a gép)…


[link]

2023. febr. 17. 21:04
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

"ilyennel hatékonyabban lehetne e segíteni a tartásomon?"

A hátsó mozgáslánc izmai okozzák a hanyag tartásod? Akkor segít. Bármi más okozza a hanyag tartásod? Akkor nem segít.

2023. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Melltamaszostol miert javulna? Pont azokat az izmokat kene megerositeni amiket "kimel". A hiperhajlitas mar nem rossz, de inkabb felhuzas, nyujtas, mobilizalas
2023. febr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!