Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Széria vagy topszetes edzés a...

Széria vagy topszetes edzés a hatékonyabb?

Figyelt kérdés
Pl. 85kg 4x5 vagy 75kgx5, 80kgx5, 85kgx5, 90kgx5

2023. márc. 27. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha 4x5 megy akkor az elején nem teszed magad oda eléggé, marad bőven tartalék az első néhány sorozatnál. Ezt a topszetet nem értem viszont, én ezt visszafelé szoktam. És minden sorozatot úgy, hogy a kívánt RIR értéknél legyek.
2023. márc. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ez tényleg fordítva lenne ésszerűbb.

mert ha a végén 90-be még beletudsz nyomni 5-öt akkor 75-be akár a 10 is belemenne szerintem.

de szerintem az is működőképes ha egy adott súlyba belenyomsz 4x6-ot, meg az is ha csökkented a súlyt sorozatról sorozatra... az a lényeg hogy bukás közelében legyél minden szettnél, az utsónál akár mehet bukásig is.

2023. márc. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Függ attól, mi a cél. Ha erőemelő versenyre készülsz, akkor egyértelműen javasolt a topszet. De topszet nélkül is lehet erősödni, én pl. sokszor használtam/használom a sima 4x6-os sémát, számomra elfogadható eredményekkel.

Én a topszet értelmét inkább abban látom, hogy az ember megtanulja kezelni a maximumhoz közeli súlyokat is (ami tipikusan egy erőemelő versenyzőnek fontos).

2023. márc. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Piramis szet? Jay Cutlernek az vált be (tehát amikor egyre emelsz a súlyokon), de ez egyénfüggő.
2023. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vannak nehéz 1 ismétléses topszetek az edzésben, ezt a szériát inkább a volumen miatt csinálnám.
2023. márc. 28. 02:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Az 1 ismétléses topszet szinte semmilyen volument nem biztosít, azt arra használják, hogy az idegrendszer hozzá legyen szokva a 90-95%-os terheléshez is.

Ha volument akarsz, akkor menj le 70-80%-ra, és ott dolgozz 5-8 ismétlésekkel.

(Megint a 3-as válaszoló voltam)

2023. márc. 28. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úgy szoktam, hogy van egy 1 ismétléses topszet, utána széria, általában 3-5 sorozatban 5-10 ismétlésekkel, aztán a kiegészítők
2023. márc. 28. 05:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!