Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha akarok szobakerékpárt és...

Ha akarok szobakerékpárt és futópadot is használni az edzőteremben, akkor ezt az edzés elején csináljam vagy a végén?

Figyelt kérdés

Mikorra érdemes helyezni a kardiózást?

Külön napra nem tudom tenni, mert 3 napos edzéstervet csinálok 6 napon, közepén egy pihenőnappal…


Tegyem be a lábnap elejére, heti 2 napban a sima lábas edzés mellé?


Azért kell a kardió is, mert több kalóriát szeretnék égetni, meg az állóképességemet/kitartásomat növelni, mert jelenleg nagyon hamar kifulladok… Az nekem nem baj, ha az izomépítést egy picit visszafogja.


Csak nem tudom hova lenne a legokosabb betenni…


Ilyen az edzésem:


Hétfő: hát, alkar, bicepsz,


Kedd: mell, váll, tricepsz,


Szerda: láb


Csüt: pihenés


Utánna pedig megint ugyanez, persze így minden héten tolódik egy napot a dolog…


Vagy az úgy jó lehet, hogyha a lábmentes napokra teszek be egy kis (elég kemény, legalábbis ez a cél) kardiót?

Mert akkor a lábamnak nem lesz igazi regenerációs napja…



2023. márc. 28. 00:34
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Nekem egy lábnap után nincs erőm már futni. Heti 2 kardiot tennék a két felsőtest edzés mellé úgy, hogy a láb tudjon pihenni. De szerintem túl sok a 6 edzés.
2023. márc. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én guggolás/felhúzás után (is) szoktam futópadozni. Ha hozzászokik az ember, még élvezi is. A lényeg, hogy én mindenképpen a kondis edzés végére tenném a kardiót, és nem az elejére.
2023. márc. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40%

Én pont, hogy az elejére szoktam, nagyok jól bemelegít.

A végén már nekem sincs erőm teljesíteni, de szerintem egy normális edzés mellett ez alap.

2023. márc. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!