Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egész testes edzéssel valóban...

Egész testes edzéssel valóban csak pár hónapig lehet fejlődni, és érdemes utána osztottra váltani?

Figyelt kérdés

Fél éve edzek, eddig csak egész testes edzést csináltam, többségében alapgyakorlatokkal. Nőtt a testsúlyom, nőtt az erőszintem, iszok tömegnövelőt, meg kreatint.

A kondis haverjaim mondták, hogy most már ideje lenne osztottra váltanom, és több gyakorlattal, több irányból megedzeni egy izmot. Itt arra gondoltak, hogy pl. eddig csak fekvenyomtam mellre, most kéne csinálnom a melledzésen fekvenyomást, ferdepados nyomást, tárogatást, áthúzást, stb... felsoroltak vagy 6 féle mellgyakorlatot, amiből lehet válogatni.

Kérdésem az lenne, hogy ha tovább akarok fejlődni, valóban muszáj osztottra váltanom? Nekem amúgy bejön az egész testes edzés.



2023. ápr. 6. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A teljes test felosztás számolja hogy mióta edzel és ha eltelik 5 hónap, 2 hét és 4 nap akkor megáll a fejlődés. De amúgy naponta ötször le van írva a kategóriában, hogy mik a fejlődés alapjai. Lehet fejlődni hosszú távon teljes testtel és lehet stagnálni bro splittel is. Nyugodtan csináld még pár évig, akkor kell elkezdeni gondolkodni, hogy min változtass amikor nem fejlődsz.
2023. ápr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja amúgy kedvencem amikor olyan okoskodik nekem a teremben hogy rossz a felosztásom aki 5 éve ugyanakkora súlyokkal edz, tartja a súlyát, gyengébb mint én stb. Az emberek nagyrészének fogalma nincs mit csinál igazából a teremben, még akkor se ha amúgy jól néz ki.
2023. ápr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem addig ne hagyd abba a teljes testes edzést, amíg fejlődsz tőle.

Jobb az, ha egy héten többször is kap terhelést egy izomcsoport. Az osztott nem optimális.

Én az alsótest-felsőtest felosztást szeretem, itt heti 2x is kap terhelést egy izomcsoport, de beleférnek a kiegészítő gyakorlatok is.

2023. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Egész testes edzéssel valóban csak pár hónapig lehet fejlődni"

Rengeteg haladó, sőt rengeteg versenyző is teljes testes edzésfelosztást követ, úgyhogy miért ne lenne hosszútávon működőképes? Továbbra sem a felosztáson fog múlni a fejlődés, hanem hogy megvan-e a progresszió, és a fejlődéshez szükséges heti összes intenzitás/volumen.

"kondis haverjaim mondták, hogy most már ideje lenne osztottra váltanom"

Tehát fejlődsz, izmosodsz, erősödsz, élvezed az edzést, de az okos kondis haverjaid kitalálták, hogy most már fél év után kötelező osztott edzéstervre váltani, mert ezt olvasták egy 2011-es shopbuilder cikkben. Szerinted/szerintük magában milyen pluszt fog jelenteni az, ha felosztást változtatsz? Szerinted/szerintük mi múlik a felosztáson? Ha valami működik, akkor azon miért változtatnál? Pont az örökös variálás, az örökös túlgondolás miatt szoktak a stagnálás csapdájába esni emberek. Ha te teljes testes felosztással, alapgyakorlatokra építve fejlődsz, akkor miért váltanál osztott felosztásra, és miért iktatnál be pluszba minden egyes izomra 6 különböző izolációs gyakorlatot, ha nincs rá szükség? Majd ha nem fejlődsz, akkor kezdj el agyalni, bár én akkor sem a felosztásban keresném majd a problémát.

2023. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Addig csináld míg van erősödés.

Semmi se tart örökke viszont és eljön az idő amikor hiába edzel akámilyen kemenyen nem tudsz haladni már jóideje semmit..

Ez a stagnálas nem mumus hanem azt jelzi hogy kimerítetted azt az edzésformát azokkal a gyakorlatokkal sorozatokkal.Ennyi volt benne a számodra.Nem kell ketsegbe esni hanem ilyenkor kell merlegelni hogyan tovább.

Kis változtatas kis illetve rövidtavó eredményt fog hozni.

Pldaul ugyanazt csinalod csak több ismetlessel.Vagy nagyobb súllyal.Esetlev több sorozattal.

Ezek kis valtoztatások de nem hozzak meg a hosszútavú egyenletes fejlődest.

Amikor ezen is túl vagy akkor el kell gondolkodni egy olyan beosztáson amivel intenzívebben és specifikusabban tudod terhelni a célizmokat.

Ettől ujra növekedésre fogod serkenteni őket.

Egy ilyen osztás többek között pldául az alsó felső bontás is.

2023. ápr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem muszaj, akkor valts osztottra, amikor erzed (vagy szeretnel). Ugyanugy fejlodsz teljes testessel is, ha egyebkent jol csinalsz mindent (kaja, pihi, terv).
2023. ápr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne csinálj sok gyakorlatot egy izomcsoportra, ezzel gátolod a progressziót. Sokaknál látom h túl sűrűn váltogatják a gyakorlatokat és csodálkoznak h nincs progresszió nem tudják emelni a súlyt. Persze h nem fognak fejlődni egy gyakorlatban ha 2 hetente egyszer csinálják ahelyett h heti 2-3x csinálnák. Ha úgy érzed h már nem tudsz emelni a súlyon akkor jöhet egy új gyakorlat, vagy ha már nagyon unod az adott gyakorlatot, különben fölösleges.
2023. ápr. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!