Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért érzem jobban edzsés...

Miért érzem jobban edzsés közben a terhelést a jobb oldali mellizmomon ?

Figyelt kérdés

Régen is edzsettem de abba hagytam. És kb 1 hónapja újra kezdtem. Heti 2 napot mellre edzek és edzés közben azt érzem hogy a domináns oldalamat jobban stimulálja az edzés. Jobbkezes vagyok tehát azt. Aligészrevehetően látom hogy a jobb oldali mellizmom egy nagyon kicsit nagyobb.

Kézi sújzóval szoktam edzeni tárogatok, fekvenyomok, egyenes és döntött padon és fekvőtámasz.

Tükör előtt edzek és látom hogy szimetrikusan végzem a gyakorlatot. A bal oldalam egyformán bírja a sújt nem fárad el előbb.


Idővel mindkét oldalamat egyformán fogom éredni és stimulálni ?


Volt másnak is ilyen tapasztalata ?



2023. ápr. 13. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Kézi sújzóval...
2023. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyobb vagy más formájú az az oldala. Nekem nagyobb is bal, meg a tapadása is másabb mint a jobb oldal.
2023. ápr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De elfárad előbb!Csak mivel nem mesz bukasig ugy érzed mintha egyformán fáradnának.Mindenkinek egyik oldala erósebb.Még akkor is ha nem tudsz rólla.

Ezt egyszerű meghatározni ha sok ismétlést csinálsz.Amennyit bírsz bukásig.Pld 20-30 a cél.

Az egyik oldalon előbb fogja feladni az izom a harcot.

Ja és az nem er ha pld elkezded a vallaidat is meg mindent használni hogy egyforma legyen az eredmény!!Nem.Hanem tök szabályos kivitelezés mellett!!

2023. ápr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Próbálok mindig bukásig. Ezért is szoktam könyebb súllyal többet nyomni. Nem túl sokat max 10-et. Az edzés végére úgy is 5-6 lesz belőle. Sokkal nehezebb bukásig menni szabályosan fekve nyomásnál mert az egész felsőtestet használod. Nem úgy mint bicepsz edzésnél.

De kipróbálom amit javasoltál hogy megnéztem mennyivel gyengébb a bal oldalam.

2023. ápr. 15. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!