Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy lehet lenyomni egy...

Hogy lehet lenyomni egy edzést 40 perc alatt?

Figyelt kérdés

Minden “tapasztalt” kondis azt mondja, hogy a 40 perc az ideális.


Nekem 2 óra és ez is túl intenzívnek tűnik.


Pld: mellet sehogy sem tudom 45 percnél hamarabb befejezni

Bicepsz minimum 25-30 perc

Aztán futópad 30 perc


Közelít a két órához.


Mell 12 széria

Bicepsz 9 széria


Akik 40 perc alatt lenyomják hány szériát csinálnak összesen?


2023. máj. 3. 16:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ha a mellett nézzük 1 szériára 3,75 perc megy el (nagy súlyoknál pihenni is kell azért)

Bicepsz esetében úgy 3,3 perc egy széria

2023. máj. 3. 16:09
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem futópadoznak 30 percet...
2023. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

"Minden tapasztalt kondis azt mondja, hogy a 40 perc az ideális"

Kik ezek a tapasztalt kondisok? Én miért nem beszéltem még egyikőjükkel se. Más tapasztalt kondisok 60 percet mondanak, még másabb tapasztalt kondisok meg 90 peret. Mi lenne, ha nem tapasztalt kondisokra hallgatnál sport témakörben, hanem a szakmai tényekre? Szerinted mennyi jelentősége van annak, hogy hány perc az edzésed? Nyilván ha 20 perc, akkor gyanús, hogy valamit nem jól csinálsz, meg ha 200 perc, akkor is gyanús, hogy valamit nem jól csinálsz, de szerinted ezen kívül milyen információt hordoz a testépítésről és az izomfejlődésről az edzés hossza percben kifejezve?

Főleg felosztástól függ az edzés hossza egyébként. Nyilván egy kielégítő és hatékony teljes testes edzés nem fog beleférni 40 percben, de például egy brosplit esetén miért ne lehetne valakinek össz-vissz 40 perc az edzése? Amikor aktív erőemelő versenyző voltam, amikor nekem is majdnem 2 óra volt egy edzés, viszont amikor anno egy sérülés után csak "rehabilitációs gyúrást" végeztem néhány hónapig, akkor bőven belefért egy órába az edzésem.

2023. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Bicepsz minimum 25-30 perc Aztán futópad 30 perc"

Sokat dobna, ha nem bicepszeznél fél órán keresztül, meg ha a súlyzós edzésedhez nem számolnád hozzá a futópadozást.

2023. máj. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
25%
Ha sulyzos edzes utan futsz nem fejlodik ugy az izmod
2023. máj. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A futópad az egy másik edzés.


Nekem heti 2 edzésnél volt kb 1-1.5 óra a kondi, de lábat nem edzettem ott, arra volt más.


De aki többször jár, és jobban bontja a gyakorlatokat, annak simán elég 45 perc.

2023. máj. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Súlyzóst edzést miért percben mérik az emberek? :D


Nekem egy lábedzés másfél óra, de nem azért, mert orbitálisan sok gyakorlatot csinálok, hanem mert sokat pihenek 1-1 sorozat között..

Lehet érdemi munkát végezni 45 perc alatt is, és lehet maszatolni 0 intenzitással 20+ szett / izomcsoport / edzéssel..


Az viszont elmondható, hogy ha 2 óráig tart 1 edzése valakinek, akkor ott problémák vannak. (hacsak nem erőemelő az illető) Összességében, ha minden a helyén, akkor másfél óra a max szerintem egy hipertrófia fókuszú edzés.

2023. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Az ideális 40 perc" onnantól kezdett elterjedni hogy valaki,valahol bedobta:40 perc utan jön a cortizol mumus ,a katabolizmus és felzabálja az izmaid.Erdekes hogy előtte ezt senki se vette eszre hanem edzettek hazamentek és fejlődtek.Azóta is ezt csinálják egyébként sokan,és en is.Nem erdekel meddig tart.Az erdekel hogy elvégezzem a sorozataimat kellő pihenőkkel a sorozatok kőzött.

A baj ezzel a 40 perc maximum elmélettel,ugyanaz mint az anabolikus ablakkal.

Alítólag letezik, csak még senki se látta!!:D

Az edzésed addig tart ameddig egy nagy egészbe egy tervbe,a felosztásba,az izomcsoportok edzésrekvenciajába,az intenzitásba,a sorozatok közötti pihenőkbe be lehet illeszteni.

Ha 40 percog akkor addig.Ha 1,5 órág, akkor addig tart.

2023. máj. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
úgy hogy 1perceket pihensz és ez miatt lószar súlyokat használsz, tehát nem ér semmit az egész
2023. máj. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Adkeizaal válasza:

Hat figyelj nekem ezen a héten pl két napom van, amikor van lehetőségem és időm edzeni, úgyhogy egész testeset csináltam heti munkamennyiség ketté osztva. Simán ráment 3 óra…

Jó tudni hogy jobb lett volna kihagyni a hetet :(

2023. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!