Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ekkora súlynál van értelme...

Ekkora súlynál van értelme térdbandázst használni?

Figyelt kérdés
Kicsit térdfájós vagyok, ezért elkezdtem térdbandázst használni. Kb. 140 kg- val csinálok 5 ismétlést. Bandázzsal viszont nagyon könnyűnek tűnt… A kérdés az lenne, hogy mekkora terhelést vesz le a bandázs a lábaimról és ugyan ugy fog fejlődni, izmosodni a combom mint bandázs nélkül? És az normális, hogy amikor feltekerem olyan érzés, mint ha szét akarna robbanni a lábam? :D

2023. jún. 8. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Térdbandázst egy hobbigyúrósnak sosem érdemes használni, de még erőemelőknek sem, kivéve ha adott erőemelő olyan szövetségnél versenyzik, ahol bandázsos guggolást ír elő a szabályrendszer. Jelentős segítséget képez egy jól feltekert bandázs, és igen, ilyen esetekben tényleg olyan érzés, mintha az egyén térde szét akarna durranni, és pont ez a baj vele. A legtöbb guggolással kapcsolatos sérülés bandázs használóknál történik meg, ugyanis pont ott veszi le a terhelést a combról, ahol a legnagyobb erőkifejtésre lennének képesek a rostok, így könnyen lép fel szakadás, ficam, törés, húzódás, bármi egyéb szépség. Nem ajánlom. Akinek volt már feltekerve egy jó minőségű bandázs rohadt keményen, az tudja, hogy durván meg lehet pakolni a rudat olyankor, viszont annál sérülékenyebbnek és kiszolgálatottabbnak még nem éreztem soha a térdemet, mint amikor bandázsban guggoltam.

140 kilós guggolás még nyilván nem egy veszett szint, de azért egy térdgumin például érdemes lehet elgondolkodni bandázs helyett. Egy közepes árú térdgumi már tök jó kompressziót és stabilitást tud adni, plusz rengeteget tud segíteni a használt súlyok tekintetében is, és használata nem életveszélyes.

2023. jún. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tippre a kérdező lehet hogy keveri a kettőt mert hinném hogy egyből feltekertek a lábára egy olyan bandázst amiben csak úgy tudod behajlítani a lábad ha több száz kiló nyom a föld felé
2023. jún. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"kérdező lehet hogy keveri a kettőt"

Lehet, bár sajnos rohadt sok kezdőt látok 120-130 kilós súlyokkal térdbandázsban guggolni úgy, hogy ketten tekerik rá a térdére, aztán ordibálva csapkodják a hátát a srácnak, mert Kathi Bélának képzelik magukat, aztán mindenki csodálkozik, hogy csórónak miért van részleges combszakadása egy év gyúrás után.

Egyébként se a térdbandázst, se a térdgumit nem úgy kell elképzelni, hogy amúgy 90 kilóval tudsz guggolni, de ha feltekersz egy bandázst vagy felveszel egy gumit, akkor egyből menni fog a 140 kilóba 5 ismétlés. Aki nem tud nagy súlyokkal guggolni, azon nem a kiegészítő felszerelések fognak segíteni. A bandázs és a térdgumi is "csak" arra jó, hogy stabilabb és feszesebb legyen a végrehajtás, és hogy koncentráltabban tudj erőt kifejteni. Ez annyit jelent a gyakorlatban, hogy ha neked mondjuk felszerelés nélkül 160 kiló az 1RM guggolásban, akkor egy jó térdguminak hála most menni fog ezzel a súllyal két ismétlés stabil lábmunkával, aztán szevasz. Aki erős, az kiegészítők nélkül is le tud guggolni nagy súllyal, aki meg nem erős, annak hiába a bandázs, a térdgumi, a súlyemelő cipő, az SBD öv, nem fog nagy teljesítményt nyújtani.

2023. jún. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor hanyagolom a bandázst. Hogy férreértés ne essék, nem azert guggoltam bandázzsal mert menőzni akartam, vagy hasonlo… Fájt egy kicsit a térdem, aztán egy ismerős tanácsára kipróbáltam.
2023. jún. 8. 11:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább a végrehajtást bíráld felül, mert elég a térdfájáshoz, ha guggolásnál egy kicsit rossz szögben áll a lábad, vagy egy kicsit elemelkedik a sarkad.
2023. jún. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amugy a végrehajtással nincs baj, de lehetseges, hogy nagyon picit az egyik lábam görbe ( nem látható/ érezhető) és ezért az egyik terd jobban “kap”. Mondjuk meg ez se 100%, a közeljövőben megyek majd orvoshoz.
2023. jún. 8. 15:16
 7/7 anonim ***** válasza:

"Amugy a végrehajtással nincs baj"


Valamitől mégis fáj.


"közeljövőben megyek majd orvoshoz"


Az mindenképpen jó, mert ott (egy alapos vizsgálat során) kiderülhet, hogy van-e kopás, a szalagok rendben vannak-e stb.

2023. jún. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!