Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomépítés szempontjából jó...

Izomépítés szempontjából jó ez az étrend?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok edzés téren, de végre találtam olyan edzéstervet amit meg is tudok csinálni, le is fáraszt megfelelően és személyi edző is azt mondta rá, hogy viszonylag oké…


173 cm vagyok és 68.5 kg.

25 éves férfi.


Az izomépítés a cél, a mai bevitelem így nézett ki:


Energia: 1880 kcal

Zsír: 104 gramm

Szénhidrát: 44g

melyből cukor 18g

Fehérje: 228g

Só: 4 g


És emellett 3.25 liter szénsavas ásványvizet ittam.


Ezek jó makrók?


Eddig összességében valamivel kevesebb kalóriát vittem be naponta, olyan 1500-1600 körül, de ezeknél sokkal nagyobb része volt szénhidrát és jóval kisebb része fehérje.



2023. jún. 10. 16:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%
1800 kalória? Ez fogyáshoz lesz elég, esetleg éhenhaláshoz.
2023. jún. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%

Ez pocsék. Honnan jön az energia?? Se zsír, se szénhidrát??? WTF???


A tömegnövelő étrendnek nézz utána. Egyfolytában szénhidrátot kellene zabálnod, hogy legyen energiád az edzésekhez. Ez a jelenlegid koplalás.


Nem beszélve a vitaminokról és egyéb tápkiegekről, pl magnézium az egyik legfontosabb az izommunkához.


Fordulj inkább szakemberhez.

2023. jún. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kezdőként alapból nem kéne ennyire túlgondolni a dolgot.

220g fehérje a 70kg-d re abszolút felesleges, arról nem beszélve hogy valszeg 0 változatosság van az étrendedbe.


1900kcal ha nem csak üldögélsz egész nap akkor nem elég, ahhoz hogy izmot építs kell a kalória plusz.


Ha izmosodni szeretnél naturálba akkor azt is el kell fogadnod hogy valamennyi zsír is fog felmenni, ezt nem lehet elkerülni. (Vagyis el tudod kerülni de akkor nagyon lassan fejlődsz akkor, és könnyebb leadni 5kg zsírt mint felszedni mondjuk 1kg izmot)

2023. jún. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Viszonylag oké ?????


Ez teljesen szˇr.


Kalória valamivel több kell szerintem, ez diétának lehet hogy megfelel, de szinten tartáshoz is 200-300 még nyugodtan jöhet.


A zsír határeset.

A ch-t nem tudom hogy gondoltad, 250-300 között kéne legyen.

A fehérje kurˇa sok, 100-150 között lenne a jó.

Só is nyugodtan mehet több, de nem érdemes külön szórakozni vele, annyit tegyél a kajára amennyit kívánsz.

Ásványvíz fölösleges, jön a csapból is.

2023. jún. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Troll alert
2023. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__108..



Már itt is ment a szöcske, tücsök :P

2023. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!