Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha edzettem 1 évig majd...

Ha edzettem 1 évig majd kihagytam egyet és most újrakezdtem, akkor az most olyan mintha előről kezdeném ?

Figyelt kérdés
Szóval felesleges volt az az 1 év ?

2023. jún. 14. 06:19
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

nem

az izom memória miatt gyorsan visszajön az az izomtömeg amit felszedtél 1év alatt

2023. jún. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Gyorsan a fenéket. Ráadásul vissza is kell szokni rá. Aztán valami miatt megint abbahagyod, újra minden mehet előről. Ez egy ördögi kör, ha nem csinálod, vége.
2023. jún. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

1-es vagyok, lehet kicsit félreérthetően fogalmaztam.

gyorsan visszajön alatt nem úgy értettem hogy 1hét és ugyanolyan leszel mint mikor abbahagytad az edzést, hanem pár hónap alatt éred el újra azt amihez 1év kellett először.

2023. jún. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Én újra sem kezdtem. Belefáradtam az egészbe. Igazából jobban is érzem magam.
2023. jún. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem olyan, mintha előlről kezdenéd, hiszen azalatt az 1 év alatt jó eséllyel megtanultál edzést programozni, megtanultad jó technikával végrehajtani a gyakorlatokat, megtanultál kalóriát és makrotápanyagot számolni, megtanultad az alapokat. Ez a tudás nyilván rengeteget fog segíteni, plusz az izommemória bizonyos értelemben valóban létezik. Viszont ha ezeket nem tanultad meg, akkor tényleg olyan, mintha előlről kezdenéd, bár ha ezeket nem tanultad meg, akkor amúgy sem voltál haladó, és amúgy sem valószínű, hogy volt olyan izomtömeged és erőszinted, amit most siratni kéne.
2023. jún. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mennyi idős vagy, előtte mennyit edzettél, testalkat, stb. Minden ember más, nem lehet általánosítani. Kezdd el, annál mindenképp jobb, mintha semmit sem csinálnál. Eleinte szolidabban edzz, hogy ne legyen nagy izomlázad. Ha tudod a folyamatosságot tartani, utána már vissza fosz állni.
2023. jún. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Amikor abbahagytam 86kg olyan 20% tzs, 17f


Mellről nyomás megállítással: 60kg x 6

Vállból nyomás egykezessel: 26kg x 10

Fekvenyomás megállítással: 77.5kg x 4

Szűknyomás: 70kg x 8

Román felhúzás: 110kg x 10

Húzódzkodás fordított fogással:

+5kg x 8

Evezés gépen: 65kg x +10

Bicepsz rúddal: 36kg x 8

Bicepsz pozitív padon:16kg x 10


Most: 19f, 98kg ~24%tzs, 19f


Mellről nyomás megállítással: 32.5kg x 5

Vállból nyomás egykezessel: 16kg x 12

Fekvenyomás megállítással: 52.5kg x 4

Szűknyomás: 40kg x 6

Román felhúzás: 75kg x 10

Húzódzkodás fordított fogással:

0

Evezés gépen: 47kg x +12

Bicepsz rúddal: 21kg x 8

Bicepsz pozitív padon:9kg x 12

2023. jún. 14. 15:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tapasztaltam kb.ugyanennyi kihagyás után,hogy működik az izom memória.Szóval előnyben leszel egy teljesen kezdővel szemben.
2023. jún. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még nem késtél le semmiről, nyugi...
2023. jún. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!