Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez jó volt alsotest edzésnek+h...

Ez jó volt alsotest edzésnek+has? Felsőtest-Alsótest bontásban edzek heti 4 alkalommal. 2db felsőtest, 2db alsótest edzésem van. Minden izomra körülbelül 4-6 munkasorozat megy edzésenként. Variálni szoktam.

Figyelt kérdés

Lábtolás 6 munkasorozat

Ülő vádli 6 munkasorozat

Hasprés 3 munkasorozat

Lábemelés 3 munkasorozat



2023. jún. 17. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyatra...
2023. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Mi az, hogy jó? Mi a kérdés? Még ha érteném a kérdést, ennyi "információ" alapján milyen választ kéne adni? RPE, intenzitás, munkasúlyok rendben vannak, progresszió van? Erősödsz? Izmosodsz? Akkor jó az edzésed. Nem? Akkor nem jó az edzésed.

Vagy most egyetlen edzésnapról kéne véleményt mondanunk az alapján, hogy "lábtolás 6 munkasorozat, ülő vádli 6 munkasorozat"?

2023. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem jó

egyrészt szinte semmi terhelést nem kap a combhajlítód, gondolom az a koncepció hogy a másik alsótest edzésen meg csak hajlítóra és vádlira vannak gyakorlatok, de ha már 2x lábazol akkor érdemes szerintem mind2 edzésen megdolgoztatni a feszítőket és a hajlítókat is.

lehet úgy hogy az egyik lábnap feszítő domináns, a másik meg hajlító domináns legyen, de az ne azt jelentse hogy a feszítő domináns napon a hajlító zéró munkát végez, hanem pl 6szett feszítőre és 3szett hajlítóra, a másik lábnapon meg fordítva.

és ha van lehetőséged álló vádli gyakorlatot végezni, akkor inkább azt csináld.

2023. jún. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Combhajlító kimaradt, a láb az nem csak combfeszítőből áll. Én próbálnék egynél több féle gyakorlatot csinálni, kezdj guggolással pl. és csinálj 3-3 sorozatot a két gyakorlattal.
2023. jún. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!