Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés mindenféle testépítő...

Edzés mindenféle testépítő por nélkül?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok, és 45kg.

Úgy döntöttem edzeni szeretnék, hogy ne legyek ilyen vékony. ( Tudom, enni is kell mellette, menni fog.)

Szóval semmilyen jellegű fehérjét, izomnövelőt nem akarok használni, így is megéri edzeni?

Lesz változás?

Enni mennyit érdemes egy nap, hogy sikeres legyen a változás?

Illetve, milyen edzéstervet keressek, amivel el tudom kezdeni?



2023. jún. 29. 09:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Izomnövelő? Ilyenről még nem hallottam. :D Szerintem a tömegnövelőre gondolsz, ami a nevével ellentétben nem növeli a tömeget csak önmagában.


A fehérjepor, tömegnövelő elhagyható, sőt, én mindig azt ajánlom, hogy ne költsön senki feleslegesen ilyenekre, mert egyébként semmi értelmük.


A fehérjepor csak egy aminosav, aminek segítségével 20-25g fehérjét/adag betudsz vinni könnyedén. De, ha megeszel +100g csirkemellet ugyanaz a "hatás".

Fehérjepor azoknak kell, akik szilárd táplálékból nem tudják fedezni a napi minimum 1.6g/testsúlykg fehérjét, ami hozzáteszem, hogy nevetségesen kevés egy szerintem még az is eszik ennyi fehérjét, aki nem figyel oda erre.


Neked durván be kell vinned kb. 70g fehérjét naponta. 1 adag fehérjepor 20-25g fehérje. Érted az összefüggést? Ez a 70g baromi kevés egy nagyon egyszerű bevinni szilárd táplálékból és teljesen felesleges penzkidobás fehérjeport venned. Azt a pénzt inkább költsd húsra, és még árban is jobban ki fogsz jönni szerintem.


A tömegnövelő meg ugyanez, csak ebben több szénhidrát, ez által több kalória van. Ez még feleslegesebb, mint a fehérjepor.


Ezek nem csodaszerek, hanem táplálékkiegészitők, amik elhagyhatóak, ezektől nem fogsz jobban fejlődni.


Az egész táplálékkiegészitő piac csak marketing és valójában egy hobbistának az ég világon semmire nincs szüksége közülük.


Ha nagyon költeni akarod a pénzed akkor a kreatin egy jó vétel lehet. Olvass utána, teljesen biztonságos.

2023. jún. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, megéri sportolni-edzeni mindenképp, de ha vékony nő vagy, ne akarj túl izmossá válni szerintem.

Kicsit jobban figyelj oda, hogy legyen elég fehérjebeviteled, hogyan tested le tudja követni a megnövekedett terhelését, és tudjon lassan izmot építeni.

Tojás, húsok, sajt, tej, zöldborsó, tofu, olajos magvak, stb.

Szinte mindenben van valamennyi fehérje.

2023. jún. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Illetve, hogy mennyit érdemes enned, ez teljesen egyénfüggő.


Barátkozz meg a kalóriával, mint fogalom, és kezdj el kalóriát számolni, mert ezzel fogod a legjobb eredményeket elérni.


Egy kalória kalkulátor segítségével tapasztald ki, hogy mennyi kalóriára van szükséged.


Pl.: 2000 kalóriával tartod a súlyod. Izomnöveléshez elengedhetetlen a kalóriatöbblet, ami azt jelenti, hogy ehhez a 2000 kalóriához adj hozzá +200-zat. (Ennél többet is lehet, de felesleges, mert csak jobban fogsz zsírosodni)


Napi szinten 2200 kalóriát kell bevinned, legalább 1.6g/testsúlykg fehérjét, illetve érdemes a szénhidrátot magasan tartani, ha fontos a sportteljesítmény.


Edzést tekintve meg az elején vagy, valami sablon edzéstervet nézz a netről, ami szimpatikus. Később úgy is elfogsz érni egy bizonyos szintig, ahol már tudnod kell Edzést programozni, de ez még a jövő zenéje. (Legalábbis ha kitartasz addig)

2023. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1# voltam.
2023. jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Minden oldalon ahol ilyeneket lehet rendelni le van írva egy nagyon fontos dolog:


Az étrend kiegészítők nem helyettesítik az egészséges táplálkozást!


Továbbá nem segítenek helyrehozni az egészségtelen életmódot.


Minden csak rajtad múlik, ezek a termékek mind mind csak bónuszok, önmagukban semmit nem érnek viszont te nagyon is érsz valamit nélkülük.


A segítségükkel hamarabb és optimálisanban elérhető a kívánt hatás. Viszont ez ugyanúgy nélkülük is lehetséges.


Én egyébként használok kreatint és proteint, valamint bcaa-t az edzésekhez mivel olyan típus vagyok aki nem hisz magában.

Ezekkel meg egy kicsit becsapom magam, mert ha "bekevertem a porokat akkor most jobban fog menni" de mélyen belül tudom, hogy ez nem igaz mégis segít.


Szóval a kulcs az, hogy higgy magadban! Semmi más nem kell!

2023. jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Natúrban.
2023. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

"semmilyen jellegű fehérjét"


lol az igen. Javaslom a 2. osztályos környezetismeret, és a 3. osztályos egészségtan könyvek lapozgatását első körben

2023. jún. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom mit vársz a "testépítő por" nélküli vagy "testépítő porral" végzett edzéstől.Egyáltalán a fejedben hogy áll ez össze.

Egyszerű a képlet.

Ha testsúlyod alapján elég fehérjét ,zsirokat szénhidrátot fogyasztasz= feljődni fogsz.

Ha nem fogyasztasz eleget= nem fogsz fejlődni.

Pont.

2023. jún. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"semmilyen jellegű fehérjét, izomnövelőt nem akarok használni"🤣🤣🤣🤣

Mintha egy '90-es évekbeli magazint olvasna az ember.

Mivel 45 kg vagy, nem hiszem, hogy gondot okozna megenni 1,5 g/ttkg fehérjét egy nap.

Amúgy nekem kicsit trollkodás gyanus a kérdés.

2023. jún. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1400-1500 kalóriával már hízhatsz.

60-70g fehérje

130-140g ch

40-50g zsír


Fehérjepor nem muszáj, izomnövelő nincs.


Röviden tehát, igen, így is lehet eredményesen edzeni.


Edzésterv: teljes testes heti 3x néhány hétig, aztán osztott heti 4 alsótest-felsőtest felosztásban.


Terembe járnál, vagy vannak otthon cuccaid? Ha igen, milyenek?

2023. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!