Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítőknek miért nem tud...

A testépítőknek miért nem tud kocka hasuk lenni?

Figyelt kérdés

Több fizikai munkásnak van kocka hasa mint testépítőnek.

Ez miért van így?


2023. jún. 4. 18:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

Hát én az építőiparban vagyok mint laptop bűvölő és testépítek mellette és nekem kockás a hasam. A melósainknak pedig lógó zsírcsöcse van, azoknak is akik még 80 kilósak sincsenek.

A kockahas táplálkozás kérdése, bárkinek lehet.

2023. jún. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%

Attól még, mert kockás a hasad, attól még nem vagy izmos. A kockás has önmagában se a sportteljesítményedről, se az erőszintedről, se az izomtömegedről nem ad visszajelzést. Kockás hasa azoknak van, akiknek alacsony a testzsír-százalékuk. Semmilyen sporttevékenységet vagy fizikai munkát nem végző egyéneknek van tök kockás hasikája csak azért, mert soványak.

Annak a testépítőnek nincsen kockás hasa, akinek nem kellően alacsony a testzsír-százaléka ahhoz, hogy az egyenes hasizom kockái kirajzolódjanak. A legtöbb erősportolónak egyébként nem is érdemes alacsony testzsíron lenni, mert az se az izomzatra, se a powerre nincs jó hatással, úgyhogy hacsak nem egy színpadra készülő testépítő vagy a verseny előtti utolsó hetekben, akkor nem éri meg a kockás poci, mert pont szart sem ér, de még kontraproduktív is (pl. tartós kalóriadeficit, mentális fáradtság, sérülésveszély, stb.). Nyilván nem azt mondom, hogy mindenki zabáljon, mint a vadkan, legyen 130 kiló, legyen zsírkaraj, mert ez se esztétikailag, se egészségügyileg nem ajánlott, de az arany középút mindig a célravezető.

2023. jún. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

2


De egy 20% testzsíros testépítő sosem fog izmosnak kinézni max csak nagydarabnak.

Az esztétika nem ott kezdődik, hogy nincs zsírbele az embernek?

2023. jún. 4. 19:24
 4/23 anonim ***** válasza:
60%

"Attól még, mert kockás a hasad, attól még nem vagy izmos"


- Ez így van! Egyszerűen nevetséges hogy a sok 50-60 kilós kisgyereknek soványságából adódóan kockás hasa van, és már pózolgat a tükör előtt.. Mellette meg tiszta laposak semmi izmuk nincs.


"Az esztétika nem ott kezdődik, hogy nincs zsírbele az embernek?"


- Az esztétika ott kezdődik hogy minden izma látszódik egy bizonyos testzsír százaléknál. Például van egy sportos szálkás izmozattal rendelkező testalkata, az már annak mondható. (Nem a koxos formáról beszélek)

Az nem nevezhető esztétikának hogy csak egy kockás has és a többi izom sehol. Az inkább nevetséges, csak a kis tinipics@k és tinifiúcskák gondolkoznak így és hívják ezt izmosnak.. NEM AZOK!

2023. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

4#

60kg pl egy 165-170cm magas embernek egyáltalán nem vékony kategória, szóval ez egy elég nagy általánosítás. De a 180cm 60kg tükör előtt pózolós persze, hogy nevetséges kategória.



Kérdező:

"Több fizikai munkásnak van kocka hasa mint testépítőnek."


Ezt nem tudom honnan szűrted le, mert nem így van. Arnoldnak sem volt kockás hasa? Vagy akár a mostani korszakból Chris Bumstead? Na ugye..

2023. jún. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

"Több fizikai munkásnak van kocka hasa mint testépítőnek"

Én 8 évet húztam le az építőiparban, a legtöbb rokonom és haverom pedig még mindig nehéz fizikai munkát végez. Érdekes, hogy én kockás hasak helyett sörhasakat és pocakokat látok/láttam 35-ös karral, előre görnyedő gerinncel, aszott bőrrel, nulla tényleges erővel, nulla tényleges állóképességgel. Nem éppen az esztétika szó jut eszembe, amikor végignézek egy építőipari brigádon. Ezzel szemben ma már a két kattintással hozzáférhető pontos szakmai információknak hála a legtöbb konditeremben egyre kevésbé látni gyenge formákat.

"20% testzsíros testépítő sosem fog izmosnak kinézni"

Ez a mondat ökörség, és számomra értelmezhetetlen. Nézd meg az alábbi linket, és gondold újra az életed:

[link]

"esztétika nem ott kezdődik, hogy nincs zsírbele az embernek?"

[link]

[link]

[link]

[link]

Tessék! Rohadtul kockás hasak, csak éppen nulla izomtömeg, nulla esztétikum. A testépítés nem éppen itt kezdődik.

2023. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

6


Jó azért Ronnie nem volt egy naturál. Az átlag konditerembe járó ember viszont az.

2023. jún. 4. 20:43
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az átlag konditerembe járó ember viszont az."


- Hát mondható az is hogy elég kevés az az ember aki ki ne próbált volna már valami anabolikát. Már olyanokat is láttam koxolni akiknek párhetes "edzésmúltjuk" volt. Főleg tizenéves korban menő ez,ami elég gáz.Az ilyenek edzeni nem tudnak,táplálkozásról és alapokról fogalmuk nincs de a kox már megy...

2023. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=5ZBPsvKN6k4

Itt Bosnyák Máté pont ezt a kérdést járja körbe. Egyébként pont ő egy remek példa arra, hogy naturálon 20% környéki testzsírral, kockás has nélkül is nézhetsz ki esztétikusan, izmosan, erősen.

2023. jún. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"olyanokat is láttam koxolni akiknek párhetes edzésmúltjuk volt"

Sajnos nekem is több olyan ismerősöm van, akinek hamarabb volt meg a danabol, mint az első kondibérlet.

2023. jún. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!