Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez a megoldás jó lehet intenzi...

Ez a megoldás jó lehet intenzitás terén?

Figyelt kérdés

A tervem az, hogy 5 naponta edzek meg minden egyes izomcsoportot célzottan. Kipróbálom most a tudományos oldalát a dolognak, miszerint tanulmányok szerint, ha elviszel 6-8 szettet bukásig / hét, akkor az izomprotein szintézised az gyakorlatilag a maximális szinten lesz és ennél többre nincs szüksége senkinek. Azaz, ha 5 naponta edzenék meg minden izomcsoportot 5-6 kemény szettel, ezzel a tudomány szerint mindent "jól" csinálok.


Pl.:


mell-hát, váll-kar, szünet, láb, szünet és ez menne végig. Így van, amikor 5x edzek, van, amikor 4x.


Minden edzésen 5-6 kemény, bukásig vitt szett menne / izomcsoport. A bukás itt tényleg bukás, sőt, gyakorlatilag bukáson túl is megyek, mert a végén már csak részismétléseket tudok csinálni.


Ezzel csak az a problémám, hogy valamiért hiányérzetem van. Eddig 5x edzettem push pull leg szünet felsőtest alsótest szünet bontásban. Itt fix volt az, hogy minden izomcsoportot 2x edzettem meg 1 héten belül.


Viszont a fentebb leírtnál 5 naponta edzek meg mindent, azaz van olyan, amikor egy 1 hetes távlatban "csak" 1x kap 5-6 kemény szettet az izom.


Mi erről a véleményetek?



2023. júl. 17. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Ez melyik tudomány? Senkinek nincs szüksége minden edzésen, több sorozatban ""bukásig"" edzeni. Aki ilyet kérdez vagy állít, soha életében nem edzett még ténylegesen keményen.
2023. júl. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MadSeal ***** válasza:
100%
Mell-hát után én nem edzeném másnap a kart, mert hacsak nem izolálod teljesen az izmokat (mellre max tárogatás, hátra pl merevkaros letolás) biztosan fog kapni valamennyit a kar + váll. Nyilván a bicepsz meg a tricepsz hosszú feje kevesebbet, mert biartikuláris izmok, de mivel mind a 2 gyenge váll flexor (bicepsz) és extenzor (hosszúfej), ezért valamennyi stimulust azok is kapnak, ami pedig fáradtsággal fog járni, főleg ha mindent bukásig edzel. Szóval
2023. júl. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MadSeal ***** válasza:
100%

*szóval ha eddig push pull leg volt, de te ezentúl 5 naponta szeretnéd edzeni, maradhat, push, pull, szünet, leg, szünet, ezen nem kell változtatni.

Az, hogy mennyire tudsz bukásközel edzeni, ez is fejlettségi szinttől függ. Én kezdőkből szeretem kihozni a maximumot, ezért bár tőlük azt kérem, hogy ,,bukásig,, edzenek, valójában nem érik el azt a szintű bukást (alig lassul a rúd, de egyszer csak megállnak), mint aki régóta keményen edz, ezt is tanulni kell.

Egyébként nem tudom miért lenne tudományos a bukásig edzés, amikor a legtöbb kutatás, de még metaanalízis is valahol az rpe-9et teszi a legotpimálisabbra. (Egy metaanalízis kivitelével, de ott elég sajátos regressziót alkalmaztak)

Az hogy mennyi szériára van szükséged, általában egyénfüggő. A legfőbb befolyásoló tényező általában az, hogy mennyire keményen edz az illető. Egy középhaladó, aki nem tanult meg ténylegesen keményen edzeni, szüksége lehet akár több szériára is (kutatások során ez gyakran kevésbé tényező, mert nagyon keményen motiválják az embert, hogy tényleg a maximumot hozzák ki magukból), amíg egy 10 éve edző profi (valószínüleg trenen vagy halostatinon) akár heti 3 szériával is szinte kimaxolhatja a fejlődését (hallottam már ilyen esetről).

2023. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem szükséges bukásig edzeni, de képtelen vagyok ismétléseket magamban hagyni..


2 éve edzek,közel sem vagyok profi, de még középhaladónam sem mondanám magam, de nálam a bukás az tényleg bukás. Nem akkor állok meg, amikor a pozitív szakasz elkezd lassulni, hanem konkrétan akkor, amikor már nem mozdul a pozitív szakasz. :D

Gépekkel edzek, mert sokkal stabilabbnak érzem őket, de, ha sima szabadsúllyal nyomnék fekve, akkor nyilván nem mennék el ilyen szinten bukásig, mert az veszélyes.

2023. júl. 18. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!