Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan lehet túllépni a...

Hogyan lehet túllépni a stagnáláson?

Figyelt kérdés

Torodjek bele,hogy a naturál testépítésben az izomtomegnek megvannak a korlátai?

21 éves vagyok,16 éves korom óta edzek. 183centi vagyok 81 kilóval (széles váll, szálkás alkat).57kg-rol indultam.

Erőszintem javul,de a testsúlyom egyszerűen nem akar nőni,annak ellenére hogy a napi tömegnöveléshez szükséges kalóriát nemhogy elérem,hanem direkt +400-al többet eszek és ennek ellenére már nem akar több feljönni.

Ilyen gyors lehet az anyagcserém,többet égetek el mint egy átlag ember?

Ha még megemelném érne valamit,vagy az a kaja csak "átmenne rajtam"?

Kreatint próbáltam,az is olyan hogy hozott 1-1,5kg-t ideig óráig, aztán utána pár hónappal le is ment. 2 éve tart ez az állapot. A karom is mindössze kb 1 centit nőtt ezalatt a 2 év alatt



2023. aug. 9. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha tényleg 400 kalóriával többet eszel mint a deficited, akkor kizárt dolog hogy ne hízzál. Képtelenség. Az egyetlen magyarázat az hogy nem eszel többet mint amennyi a szükségleted.
2023. aug. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Erőszintem javul"

Akkor nem stagnálsz. Ha nem erősödsz, nem javul a teljesítmény, nem jön a progresszió hónapok alatt se, akkor stagnálsz.

"tömegnöveléshez szükséges kalóriát nemhogy elérem,hanem direkt +400-al többet eszek"

Ha nem hízol, nem nő a testzsírod, nem nő a tömeged, akkor nem vagy kalóriatöbbletben. Az izomtömegnek nyilván van valahol egy genetikai korlátja, de a zsírtömegnek nincs. Ha lenne, akkor nem lennének 200-300 kilóra hízott emberi roncsok a TLC-n. Vagy rosszul számolsz, vagy nem vagy konzisztensen kalóriatöbbletben, vagy túl kevés ideje vagy többletben, nem vagy türelmes, és nem adsz időt magadnak.

"karom is mindössze kb 1 centit nőtt ezalatt a 2 év alatt"

Nagy Péter magyar olimpiai bajnok súlyemelő combja 15 év alatt másfél centit nőtt összesen, mégis több száz kilót rakott a totáljára ezalatt a hosszú évek alatt. Ha ennyire rágörcsölsz erre a sportágra, meg a mérlegre, meg a centikre, akkor nem biztos, hogy a naturál erősportok világát neked találták ki.

2023. aug. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
21évesen én is pont így rá voltam feszülve,így elkezdtem ezt azt hasznalni!engedd el!tök jó amit elértél!semmit se számít hogy mid mekkora!persze fiatal vagy még de kicsit idősebb fejjel hozzádszólva mondom hogy nem ér ennyi görcsölést,legyél kcal plusszban,edz keményen,pihenj megfelelően ha nősz nősz ha nem nem,izmot építeni amúgyis baromi nehéz dolog
2023. aug. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"hanem direkt +400-al többet eszek"


Nem, nem eszel többet +400-zal.


+400 kalóriás többlet az havi szinten 1,5-2kg hízást jelent. Ez nem valami kitaláció, hanem a termodinamika és szimpla matek.. :D

2023. aug. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!