Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki férfiként, női személyi edzővel dolgozik együtt?

Figyelt kérdés

2023. szept. 11. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Semmi. Sok női edzőt ismerek (pláne erőemelésben), akik szakmailag kifogásolhatatlanok. Én sosem dolgoztam még együtt női edzővel, de ha azt látnám, hogy adott versenycéljaimban egy női coach tudna a leghatékonyabban segíteni, és meglenne közöttünk az összhang együttműködés terén, akkor simán benne lennénk.
2023. szept. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
semmi
2023. szept. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, kb mintha férfiként női orvoshoz járna. Mit számít a szakember neme?
2023. szept. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor még eléggé új dolog volt Magyarországon a CrossFit, jártam egy edzőhöz, aki az egyik legjobb CrossFit-és volt Magyarországon és mértékadó feladatokban olyan eredményei voltak, ami férfiak közül is keveseknek. Ugyan formálisan csoportos edzés volt, de nagyon kevesen voltunk (előfordult, hogy én egyedül…) így gyakorlatban majdnem olyan volt, mintha személyi edzés lenne. Nagyon tetszett a dolog, és jól fejlődtek tőle. Sajnos a hely rég megszűnt azóta.
2023. szept. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, mi lenne?
2023. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

#1-es, engem nőként férfi edz, szintén erőemelés. Viszont azt nem tudom elképzelni, hogy amikor egy férfi 150+ kg-val nyom fekve, hogy a női edző, hogy fogja tudni kimenteni a rúd alól, ha nem tudja kinyomni?

A legtöbb nő, hiába profi edző/erőemelő, közel sem fog tudni akkora súlyokat mozdítani, mint egy férfi (aki ráadásul nem is profi).

Én például nőként biztonságban érzem magam a férfi edzőmmel, mert az a súly, amivel én fekvenyomok vagy guggolok, azt ő simán egy kézzel elkapja, ha gond lenne.

Tényleg nem leszólásból mondom, csak kíváncsi vagyok. :)

2023. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"azt nem tudom elképzelni, hogy amikor egy férfi 150+ kg-val nyom fekve, hogy a női edző, hogy fogja tudni kimenteni a rúd alól"

Aki 150+ kilóval nyom fekve, azt senki nem fogja kimenteni a rúd alól. Ilyen nyomásoknál már két oldalról szokott spotolni két segítő, mert ekkora súlyt már Hulk sem fog levenni rólad, ha betakar. Többek között ezért vicces, amikor az ember úgy guggol, hogy közben a haver pénisze ott van a fenekében, az ölelő kezei pedig a mellén. Tegyük fel, hogy nem guggolok 200 kilóval, csak mondjuk 130 kilóval. Ha én nem tudok felállni 130 kilóval, akkor bicepszből melyik férfi fogja tudni rólam levenni azt a munkasúlyt? Nyilván senki, úgyhogy erre pont kár alapozni. Ezért kell safety rackben nyomni/guggolni, ha az ember max közeli súlyokra megy rá.

2023. szept. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk a kondiban simán látok 150-160 kg-s fekvenyomást 1 spottal, és leveszi róla minden gond nélkül a férfi edző (ez esetben pont 2 férfi edző spotolják egymást).

Guggolni pedig kb 60-70 kg-val szoktam, mert pici 50 kg-s nő vagyok és nem is vagyok profi szinten, szóval nekem ez a rekord, az edző nem mászik belém, ahogy leírtad és igen, simán lekapja ezt a súlyt bicepszből (nem egy kézzel, azt nyilván csak poénból írtam).

2023. szept. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%
De hogy kevésbé radikális példánál maradjunk, azért egy férfi, ha elkezd komolyabban edzeni, elég hamar ki fog nyomni kb 70-110 kg között, amit egy férfi edzőnek nem lesz probléma megemelni, de egy női edzőnek szerintem már okozhat gondot.
2023. szept. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

"hamar ki fog nyomni kb 70-110 kg között, amit egy férfi edzőnek nem lesz probléma megemelni"

Ha valakinek csak bele kell nyúlni egy picit a nyomásába, egy picit meg kell húzni, az simán megy bárkinek, ez világos. Ha viszont valakit tényleg megtakar 110 kiló, és ott van az ember mellkasán, akiben már semmi szufla nem maradt, arról ezt a súlyt már rohadt szar lerángatni, hidd el. Úgy szokták ilyenkor levenni, hogy nyomja az egyén is utolsó erejével, a spotter meg húzza. De amúgy te eddig 150+ kilós nyomásról beszéltél, nem 70-110 kilósról. Azért rohadt nagy különbség. Ahogy egy 60 kilós guggolás is nyilván lószar egy három számjegyű guggoláshoz képest.

2023. szept. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!