Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért elvárás a személyi...

Miért elvárás a személyi edzők felé a megfelelő fizikum?

Figyelt kérdés

Attól még, hogy ők úgy néznek ki, mint egy szétfolyt krumpli vagy mint egy 14 éves, aki mobbing áldozata az iskolában, birtokában lehetnek annak a tudásnak, ami ahhoz kell, hogy az ember profi testépítő legyen, annak a tudásnak meg pláne, ami egy általános egészséges életmód kialakításához kell.


Szerintem sokkal lényegesebb referencia az ügyfélköre, és azok fejlődése (persze ezt is kritikusan kell szemlélni, mivel nem ismerjük őket).


Lásd labdarúgás: a legnagyobb edzők közül sokan csapnivaló játékosok voltak, vagy épp teljesen hiányzik a focista múlt. És most a legmagasabb szintekről beszélek, nem a Fejér megyei másodosztályról.


2023. szept. 16. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Mert az elmélet maximum fele ennek a tudásnak. Testmozgás kapcsán sokkal lényegesebb hogy az ember a gyakorlattal is tisztában legyen.
2023. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Meglehetősen hiteltelen egy 300 kg-os szétfolyt zsirpacát arról hallgatni, hogy hogyan kell egészségesen enni, hogyan kell edzeni hogy szálkás legyél, és különben is, fogyj le mert 1/2 kg felesleg van rajtad. És ezt ugatja az arcodba naponta hatszázszor egy vágásra megérett kövér disznó.

Szerinted?

2023. szept. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Ez maximum egy elméleti elvárás a személyi edzők felé, ami bárcsk be lenne tartva/tartatva. A gyakorlatban a mai munkaerőpiacon lévő "szeméji eccők" 70%-a úgy néz ki, mintha másfél hónapja járna konditerembe. Nekem az ismerőseim fele személyi edző, aztán az egyik szarabbul néz ki, mint a másik, testépítőnek egyiket se neveznéd, ha látnád. Nekem például két unokatestvérem is edző. Előbbi dagadt, utóbbinak 80 kiló a fekvenyomás maxa. Szóval én valahogy nem látom ezeket az adonisz izomkolosszus erőművész edzőket olyan tömegével. A ténylegesen jó fizikummal rendelkező edző 10-ből 1 eset.

De amúgy az tényleg igaz, hogy egy gyenge formával rendelkező coach is lehet kimagasló szakmai vezető, hiszen a tudás nem egyenlő a te egyéni teljesítményeddel, de aki még életében nem volt soha erős, soha izmos, az pusztán elméleti síkon nehezen fog segíteni testépítőknek/powerliftereknek izmossá és erőssé válni, pláne a mai világban, ahol már te edzői végzettség nélkül, hobbigyúrósként is nagyon durva információkhoz juthatsz hozzá (tanulmányok, tudományos podcastok, stb.). Én guggoltam már 240 kilóba 2 ismétlést, mégis rengeteget tanultam programozás és technika terén egy olyan edzőtől, akinek "csak" 190 kiló a guggolás 1RM, viszont akinek 90 kiló az 1RM, attól nem igazán hiszem, hogy bármit is tudnék tanulni. A sportban fontos, hogy edzőként tudd, miről beszélsz. A focis példád meg teljesen rossz, nem is értem. A világ legnagyobb labdarúgó edzői (Pellegrini, Conte, Mourinho, Klopp, Guardiola, Zidane, stb.) mind világklasszisokként futottak be nemzetközi profi karriert többszörös válogatott kerettagként, vagy ligavezető klubcsapat alapjátékosaként, mielőtt több évtizednyi élsportolói football után edzőnek álltak, szóval az analógiád helytelen.

2023. szept. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
a valóság az hogy a személyi edzök 10 százalékának van jó formája és naprakész tudása, még egy 10 százalékának van jó formája naprakész tudás nélkül, a maradék 80 százaléknak meg se jó formája se naprakész tudása nincs 😅
2023. szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Egy agyonszteroidozott edző se sokkal jobb, a naturál tanítványainak mit tud átadni? Hamis elvárásokat az elérhető céljaikkal kapcsolatban és 15 évvel ezelőtti edzésmódszereket, amikor még ő sem volt telenyomva mindennel?
2023. szept. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5#-ös Maximálisan egyetértek veled, az a másik véglet. Fogalma sincs, hogyan kell egy naturálnak edzeni/enni. Vak vezet világtalant eset, amikor kokszos edző, egy kezdő naturál kondist oktat. :) Maximum tudja, melyik eszközt hogyan kell használni és kész.
2023. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindkét tábort megtudom érteni.


1, Ha nem vagy izmos, és úgy akarsz oktatni, akkor jogosan merülhet fel a kérdés az emberben, hogy "Ez mit akar?". Teljesen jogos ilyenkor az, hogy nem hiteles az edző.


2, Ellenben, ez nem azt jelenti, hogy valóban nem ért hozzá. Speciel én az elméleti tudásom viszonylag jónak tartom, viszont nem vagyok izmos, egyrészt azért, mert nem edzek régóta. De én nem is próbálok oktatni, mert nem lenne hiteles. Majd talán 5-10 év múlva, ha izmos leszek, akkor hiteles lenne.

Épp ezért is tartom furának, amikor tiktokon már minden 3. magyar srác beleírja a nevébe, hogy "Personal trainer" és konkrétan úgy néznek ki, mint aki először látott konditermet. Ezzel nincs is semmi baj, mert idő függvénye a jó fizikum, de akkor nem gondolják, hogy várni kellene, hogy kicsit hiteles legyek?


Nyilván, a kinézet nem minden, ez egyértelmű. Patrick Tuor -> Több száz testépítőt készített már fel versenyre, köztük Mr Olympiára is, és valljuk be, hogy nem néz ki olyan jól. De nála az a különbség, hogy bizonyított már.


Na most egy 70kgos tiktok "personal trainer", aki edz 2 éve az miből gondolja, hogy bizonyított? Persze, el kell kezdeni valahol, de számomra az ilyen emberek nem hitelesek még. (hozzáteszem, én is 2 éve edzek, és 70kg vagyok, épp ezért nem osztom az észt, mert hiteltelen lenne még)

2023. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

3-as te miről beszélsz?

Mourinho sokad osztályban játszott, Kloppnak a német 2 volt a plafon. De Nagelsmann pl. nem is volt profi focista, Wenger sokad francia osztályban játszott, Alex Ferguson skót kiscsapatokban játszott. Andre Villas-Boasnak se volt profi focista karrierje.

2023. szept. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

No vagyok, es egy idoben kezilabdaztam. Nyaron volt egy kethetes edzes- es meccs szunet, utana elso napon merlegeles. Ram felszaladt 1,5 kg, ugyebar nyar, fagyik, es nem volt edzes naponta ketszer. Edzo meglatta a 1,5 kg tobbletet a merlegen, es elmondott mindennek, mar majdnem bogtem. Erre az egyik csapattarsam berohant az oltozobe, es kihozta a melltartojat, es odanyujtotta az edzonek, hogy maganak meg akkora mellei vannak, hogy nem lenne szabad melltarto nelkul maszkalnia!

Az edzo kirohant, akkor lattuk utoljara. Nem halt meg, csak kilepett.

Ennyit arrol, amit valaki irt, hogy a vagasra erett kover diszno uvoltozik veled, mert van rajtad masfel kg sulyfelesleg.

2023. szept. 19. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A véleményeteket tiszteletben tartom, ugyanakkor meggyőzni nem tudtatok.


A többségi vélemény (még ha a kérdésem és az arra érkezett válaszok nem is reprezentatívak) az, hogy a személyi edzőnek legyen jó formája. Mivel én szinte minden területen szembenállok a mainstreammel, ha esetleg Hódmezővásárhely-Szeged környékén tudtok olyan személyi edzőről, akitől ti a külalakja miatt nem szívesen tanulnátok, szívesen veszem az ajánlást, akár kommentben, akár privátbankár.

2023. szept. 19. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!