Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kardiógépeken kiírt elégetet...

A kardiógépeken kiírt elégetett kalória, az CAL egységben van megadva vagy KCAL?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert tegnap 15 percet tekertem, 76 cal-t égettem a gép szerint. Most itt a kezemben egy fehérjeszelet. Ebben 150 kcal-van, ha jól értem, akkor ezt átváltom calba, az 150000 (!!!) calória. Akkor ehhez képest amit elégettem az lófütty (?). Azért az durva lenne, hogy egy karéj kenyeret nem lehet megenni, mert alig égetünk valamit edzés közben és nem lesz kalóriadeficit. (?) Vagy most akkor hogy van ez? Persze nyilván az is számít, hogy még pluszban éget a szervezet, de azt nem nagyon szokás mérni pluszba.

2023. szept. 16. 11:15
 1/6 A kérdező kommentje:

150 kcal a 40 grammos szeletben* 100 grammjában 375 van.

És tudom, hogy valszeg buta kérdés, tényleg nem értem és wtf :D megeszek egy fehérjét és az életben nem dolgozom le(?).

2023. szept. 16. 11:16
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szóval 1kcal = 1Calorie = 1000 calorie

Kicsit zavaró lehet ez a váltás de mikor kalóriáról beszélünk akkor kcalról van szó, mivel a sima kalória túl pici mértékegység ahhoz hogy legyen értelme egy ember esetében.


Szóval ha kalóriát látsz bármelyik formában kiírva az ugyanaz a mértékegység. A gép 75Cal -t mutat ami 75 kcal ami 75000 cal.

A csokk pedig 150Cal ami 150 kcal és 150000 cal

2023. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

NA :DDD hálisten. És köszönöm az értelmes választ! :)

Amúgy ezt ki tudja követni... :D mm láthatóan van aki, de nem értem, miért nem írják rá a gépre, vagy miért nem kCal írt ki a gép akkor :) De köszi nagyon!

2023. szept. 16. 13:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Sőt +1: ennél már az is értelmesebb lenne, ha a tudósok kiegyeznének abban, hogy a kCal legyen az új cal - kalória, ha már úgyis így mondjuk, és akkor azennél kisebb legyen microcal vagy valami. Na m1 :D talán egyszer eljutnak idáig. Ha nekem eszembejutott, biztos okosabb embereknek is.
2023. szept. 16. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:

A kalória nem része a metrikus rendszernek ezért nincs teljes megegyezés ezen.

A tudományos verzió a joule lenne, viszont ezt nem nagyon használják.


A kalória gyakorlatilag kinyert hőmennyiségen alapszik, viszont egyértelműen a szervezeted nem rak tüzet a testedben és nem ugyan úgy bont el vagy használ fel anyagokat.

2023. szept. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ír Cal-t mert hülye volt a gyártó cég, kcal-t kéne írni. Ez így elég megtévesztő, mivel élelmiszereken is kcal van írva és az edzőteremben sem használtam még olyan gépet, ami ne kcal-t írt volna, pedig megfordultam már pár teremben. Amúgy meg a gépek által mutatott érték sokszor köszönő viszonyban sincsenek a valódi értékkel. Ahány gépet használsz kb annyiféle értéket fogsz kapni. Némelyik gép távolság mérése meg egy "vicc". Igyekszem betudni az elhasználódásnak.
2023. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!