Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomnövelés lehetséges így?

Izomnövelés lehetséges így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régen jártam konditerembe. Nem értem el nagy sikereket, de azért lett jó pár kg izom rajtam. Aztán elbasztam, nem foglalkoztam semmivel és edzeni se edzettem. Közel 160 kg-ra felhíztam. Sajnos amúgy is nagyon hajlamos vagyok a hízásra. Most viszont sikerült lemennem 105 kg-ra. Készítettem magamnak egy étrendet. Az étrend egy 90 kg-os ember napi kcal szükségletét fedezi. Elvileg ettől hosszútávon fogynom kellene heti 2-3 kardióval és közepesen nehéz fizikai munkával. (Napi 12-15 ezer lépés séta munkahelyen.) Kérdésem az lenne, hogy így ekkora kalóriabevitel mellett szerintetek heti 3-4 súlyzós és saját testsúlyos edzéssel tudnék izmot növelni? Új étrendem zabkása csokis fehérjeporral felturbózva, rizs, csirkemell napi 5 étkezésre felosztva. Ez mellé megy casein elalvás előtt, reggel meg multivitamin, omega3, ashwaganda, tökmagolaj. 36 éves férfi vagyok.



2023. szept. 29. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:

"ekkora kalóriabevitel mellett szerintetek heti 3-4 súlyzós és saját testsúlyos edzéssel tudnék izmot növelni?"

Igen, kezdőként/újrakezdőként még akár drasztikusabb kalóriadeficitben is lehet érdemben izmot építeni, úgyhogy hajrá, csak így tovább!

2023. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
valamennyit lehet, de nem leszel egy kolosszus. Átlagembernek még kalóriapluszban is nagyon lassan jön az izom, főleg ha eddz már néhány éve
2023. szept. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor valamilyen szinten lehetséges. Ez nekem elég a folytatáshoz.
2023. szept. 29. 18:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudnal izmosodni egy darabig, de am csak ezeket eszed? Kene sok zoldseg meg valtozatosabb ch, feherje meg zsir forrasok.
2023. szept. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az izom elsősorban a fehérjével áll kapcsolatban, és ahogy leírtad, te azt fogyasztasz bőven. Szerintem ha 1.5g/ testkg fehérjét eszel, akkor nagyon is lehetséges a célod, csak ez ugye kalóriadeficitben nem a legegyszerűbb.

Én egyébként sokszor csináltam hasonlót, úgy vettem észre, hogy sikeresen. Kitartást! :)

2023. szept. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak nem mind1 hogy mennyi, hogy szivodik fel, sok rost meg sok folyadek nelkul nem er el annyit mint azzal.. meg az oke hogy vki 1-2 ev alatt "kigyurja" magat mer van eleg feherje meg kcal, de kozbe nem visz be sok mas fontos dolgot aztan ez faj az faj, doki, leepules, viszlat
2023. okt. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Zsír bevitelre vettem Caesar saláta öntetet. Zacskós adagokra ki van mérve. 46g zsír van benne, ebből 4 g telített zsír. Ebből napi egyet eszek két részletben a rizshez hozzákeverve. A fura, hogy még jó is így az íze.


Étrend hosszútávon nagyon monoton lesz, szóval majd megpróbálom valahogy feldobni.


Köszönöm a válaszokat, legyen akkor ez egy teszt! Fél év múlva jelentkezem, hogy milyen változást sikerült elérnem.

2023. okt. 1. 06:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Pizza menjen néha
2023. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!