Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a fekvenyomás, guggolás, felhúzás, túlértékelt gyakorlatok testépítés szempontjából?

Figyelt kérdés
Edzőtől is hallottam már ilyet a teremben.

2023. okt. 17. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Mert van nálunk optimálisabb gyakorlat a célizmokra anatómia szempontjából, vagy mozgástartomány szempontjából, vagy valami egyéb szempontból, ettől függetlenül a felsorolt alapgyakorlatok a legkirályabb gyakorlatok a teremben, tehát nekem fanatikus gyúrósként egy edző sem fogja megmagyarázni, hogy miért ne guggoljak vagy fekvenyomjak.
2023. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Keretben vagy géppel a legtöbb embernek könnyebb izmot építeni, de attól még ezek jó erőgyakorlatok és alkalmazhaótak testépítésben, nem arról van szó hogy ezekkel nem lehet izmot építeni.

Személy szerint felhúzni nem szeretek, a hipertrófikus hatása ahhoz képest hogy mennyire fárasztó nekem nem éri meg.

2023. okt. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert:

Rudas guggolás kevésbé stabil, mint egy hack guggolás


Fekvenyomásnál a mozgástartomány elég "gyenge" egy gépes nyomáshoz képest + itt is gépen stabilabb vagy.


A felhúzásnak meg 0 értelme van izomépítés szempontjából, ez kifejezetten erő gyakorlat. Viszont a merevlábas/román felhúzás nagyon jó.


De teljesen mindegy. Van elég sok ember, aki rohadt izmos sima rudas guggolással, fekvenyomással és felhúzással. Nemde?

2023. okt. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Erőemelés szempontjából fantasztikus gyakorlatok, testépítés szempontjából pedig csak néhány gyakorlat a sok közül. Mindenkinek más a célja. Én attól még egyik szabadsúlyos gyakorlatot sem húznám le a wc-n.
2023. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hipertrófia szempontjából,vannak jobb gyakorlatok is, de csak a hipertrófia hajszolasa, szamomra nem sport. Nekem gépeken edzeni,egyszeruen nem sport.
2023. okt. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!