Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kérdések mini cuthoz/ mini...

Kérdések mini cuthoz/ mini szálkásításhoz? 19/L

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 4-6 hetes mini szálkásítást csinálni.

Június óta tömegelek, azóta 5,5 kg jött fel, amiben természetesen zsír is van. Nem érzem most már olyan komfortosan magam a bőrömben, ezért egy kisebb szálkásítás során szeretnék lefaragni a feljött zsírból, aztán újult erővel folytatni a tömegelést márciusig. Kb. 1400-1500 kalóriára megyek le, 1900-on voltam eddig. Cél, hogy 1,5-2 kg-ot fogyjak.

1.) Hozzáadott cukrot teljesen el kell venni, vagy minimális mehet, ha belefér a kalóriakeretembe?

2.) 120-150 g ch, 115-125 g fehérje, 25-30 g zsír megfelelő? (45% - 35% - 20%-a a kalóriabevitelemnek)



2023. okt. 22. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Próbálok csak a kérdésre reagálni és nem a többire. Én nyáron csináltam egy "szálkásítást", 3,5 hónapon keresztül 7 kilóval csökkent a testsúlyom, 2100kcalon voltam átlagosan (néha 3000-et ettem, de kimatekoztam a heti átlagot).

Szinte nem telt olyan nap, hogy ne ettem volna legalább az egyiket a következők közül: finomított szénhidrát, gyorsétel, csoki, hozzáadott cukor. Persze nem kell elhinni. Nyilván nagyrészt nem ezeket ettem. Amúgy megmondaná valaki a hozzáadott cukor mitől más mint a közönséges cukor?

2023. okt. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
#1. Semmivel . Felszivodasban lehet elteres egyszeru es osszetett szenhidrat kozott.
2023. okt. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

1# Felszívódást tekintve nyilván másabb + ha magába eszed a cukrot szerintem a vércukorra is más hatást gyakorol.. :D



Kérdező:


Nekem valahogy nem jön ki a matek:

Ha te június óta híztál 5,5kgot, az havi ~+1kgot jelent, amihez nagyjából +~250 kalóriás többlet kell.


1900-on volt ennyi többleted, tehát a szintentartód valahol 1650-1700 kalória körül lehet.


Ha te lemész 1500 kalóriára, az nem mini cut, hanem kb testrekompozíció, amivel 4-6 hét alatt jobb esetben is leadsz másfél kg-ot (ennek kisebb része zsír értelemszerűen), aminek vizuális hatása közelíteni fog a nullához.


1, Egyébként a cukorral nem kell foglalkozni, mert minden szénhidrátot cukorrá bont le a szervezet. De nyilván ez nem azt jelenti, hogy feldolgozott cukros dolgokból kell akkor a kalóriáid 80%-át bevinni, mert hány ugye úgy is mindegy..


2, 1,6-2g/testsúlykg fehérje (inkább közelítsen a felső határhoz), illetve 0.5g/testsúlykg zsír minimum. Ez a 0.5g/testsúlykg zsír kell a normális hormonműködéshez. A maradék fennmaradt kalória mehet szénhidrátba.

2023. okt. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3, nem teljesen értem, hogy mit ertesz “nem jon ki a matek” alatt, mert tokeletesen kiszamoltad, amit en is szamoltam magamnak. Nem is akarok napi 200-300 kaloriaminusznal tobben lenni, es az “1,5 kg lemegy, aminek nagyresze nem zsir” allitast sem tudom mire velni, hiszen ha csokkentem a szenhidratot-magasan tartom a feherjet, akkor igenis nagyreszt zsirnek kell lemennie, termeszetesen fokozott kardio es sulyzos edzes mellett. Ha annak a masfel kilonak terveim szerint nagyobb resze zsir lesz, akkor eleg nagy vizualis hatasa kell, hogy legyen. A kerdesekre adott valaszaidat koszonom.

#1, neked is koszonom.

2023. okt. 22. 18:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4

Tekintve, hogy a nőknek eleve magasabb a testzsírszázalékuk, így nyilván "drasztikusabb" diéta is kell a látványos változáshoz, főleg ha 4-6 hét alatt akarják ezt elérni.


Ne nekem legyen igazam, de másfél kg mínusz annyira nem fog sokat dobni vizuálisan a dolgokon.


Ha júniustól októberig, azaz 5 hónap alatt már nem érzed komfortosan magad, akkor az azt jelenti, hogy már a kiindulópont volt rossz.

Tudom, mert férfiként ugyanez van nálam is. Kb 3 havonta váltogatom a többlet és deficit ciklusokat.. Beleuntam, és lementem egy olyan testzsírszázalékra, ahol bátrabban neki kezdhetek a dolgoknak és nem kell 3-4 hónap múlva azon gondolkozni, hogy menjen-e a szálkásítás..


Izomépítés évek munkája. Még férfiként is, ha nem vagy kezdő, akkor évente 3-4kg izom a reális, ha mindent jól csinálsz. Nőként pedig még nehezebb is ez a folyamat jóval. Épp ezért nem kell hobbista szinten tömeg-szálka ciklus.


Azt ajánlom, hogy menj le egy elfogadható testzsírszázalékra, és onnan szintentartásnyi kalórián nyomd a kemény és progresszív edzeseket. Ha jön az erő, jön az izom is. Persze, ha versenyzési szándékaid vannak, akkor nyilván be kell vállalni a + zsírt, ez a velejárója.


U.i.: Szintentartásnyi kalórián ugyanúgy lehet izmot építeni, mint többletben. A többlet azért kell, hogy megbizonyosodj arról, hogy ne legyél deficitbe. (Ezt nyilván nem a kisujjamból szívom ki, elég sok tanulmány van erről)

2023. okt. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan egyetértek a 3-as és 5-ös hozzászólóval (látszik hogy ugyanaz a személy), és igazából csak annyit tudok hozzátenni, hogy a genetikát se felejtsük ki a történetből, mert van akinek nagyon minimális kalóriatöbblettel is megvan évente 3-4 kilónál akár több izomzat is. Én például ebbe a kategóriába tartozom, és nem szenvedek a tömegelés/szálkásítás periódusokkal sem, mint azok, akik genetikailag nem olyan felépítésűek mint én.
2023. okt. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!