Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítő edzéssel fejlődesz...

Testépítő edzéssel fejlődesz a street workout gyakorlatokban is?

Figyelt kérdés
Szóval egy humbug a street, mert pl a fekvenyomással is több egykezes fekvőtámasz fog menni vagy guggolással is nő az egylábas guggolásod ismétlésszáma?
2023. okt. 29. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Valamilyen jellegű transzferhatása van egyiknek a másikra, de nem ilyen kézzelfogható, mint ahogy azt te írod. Én is például anno saját testsúllyal kezdtem ezt az edzés dolgot, 2 évig végeztem otthon a calisthenicset, aztán amikor életemben először lementem konditerembe, akkor azokkal a munkasúlyokkal tudtam szériázni, mint amiket a velem azonos korú, azonos testsúlyú edzőtársam használt, pedig ő már addigra legalább 1 éve járt terembe. Nyilván ez sokat nem jelent, de éreztem a calisthenics alapozó hatását a súlyzós gyakorlatok során. Viszont az tény, hogy azokban a mozgásmintákban, azokban a gyakorlatokban leszel jó, amiket gyakorolsz, amiket gyakran végzel. Hiába fekvenyomok 130 kiló fölötti súlyokkal, hiába guggolok 200 kiló fölötti súlyokkal, attól még simán találni olyan street workoutos csávót, aki kenterbe ver fekvőtámaszban vagy egylábas guggiban, pedig jóval gyengébb és kisebb nálam, csak hát ő gyakorolja ezeket a mozgásmintákat, gyakran végzi ezeket, én meg soha.
2023. okt. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Legjobb mindenből csinálni kicsit, váltogatni, variálni?☺
2023. okt. 29. 10:36
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

"Legjobb mindenből csinálni kicsit, váltogatni, variálni?"

Nem. Ha izomépítési céljaid vannak, akkor nem sok relevanciája van saját testsúllyal random fekvőtámaszozni, meg egy lábbal guggolgatni, pláne a kezdő hónapok után. Ha a street workout, calisthenics, szertorna terén akarsz fejlődni (vagy a feszültség levezetésén és a mókázáson kívül nincs más célod az edzéssel), akkor csináld nyugodtan ezeket a gyakorlatokat, de ha hosszútávú izmosodás a cél, akkor semmi értelme. Izmosodási szempontból minden értelemben jobb, eredményesebb, hatékonyabb, optimálisabb, célravezetőbb út a súlyzós edzés. Ha ki akarod maxolni az izomfejlődési potenciálod, akkor az otthoni fekvőzgetéseket és saját testsúlyos guggolgatásokat el kell felejteni, mert sehova nem vezetnek. Középhaladó csajok simán guggolnak 100 kiló fölötti munkasúlyokkal a konditeremben, akkor te férfi létedre milyen alsótestet akarsz építeni saját testsúlyos tornázással? Egyébként én is szoktam például húzódzkodni és tolódzkodni a konditeremben (ahogy sokan mások is), de plusz súlytárcsával, progresszíven, mint a többi gyakorlatnál, mert izomépítési vagy erőfejlesztési aspektusból csak így van értelme.

2023. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!