Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit csináljak az edzőteremben...

Mit csináljak az edzőteremben az első napomon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy-két napon belül legkésőbb szeretnék elkezdeni edzőterembe járni a nővéremmel. Azon gondolkodtam, hogy pontosan amikor lemegyek oda, előtte mit kell pakoljak, mire számítsak, milyen edzésformákat válasszak? Csak mert a nővérem azt mondta eddig ő csak a futópadokat használta, mert kicsit fél még használni a gépeket.


Másrészt hogy jussak túl azon, hogy izgulok hogy mit gondolnak majd ott rólam?


UI.: 18 alatti fiú vagyok, 176 cm és 62 kg. :)



#edzőterem #Testép8t
nov. 27. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

A konditeremben senki nem foglalkozik a másikkal, senki nem fog észre sem venni. Az ettől való szorongás tipikus kezdő hülyeség. Kezdetben pedig egy lapostalpú cipőnél, egy kényelmes nadrágnál, egy tiszta pólónál, egy törölközőnél és egy kulacs víznél többre nincs szükséged. A másik, hogy ha ennyire nem vagy képben, akkor az első pár hétben célszerű lenne felkeresni egy személyi edzőt, aki megmutatja neked, hogy mi fán terem az edzés és a táplálkozás, mert így könnyen lehet kontraproduktív a dolog. Nulladik lépésként nézd meg ezt a videót feltétlenül:

https://www.youtube.com/watch?v=AYnJ7kka8Ew

nov. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A legjobb amit tehettek hogy az első néhány alkalommal elmentem egy személyi edzőhöz páros edzésre. Kb meg fogjátok látni a gépeket, mi mire jó, hogy kell beallitani es a legfontosabb: a gyakorlatok helyes kivitelezeset. Hiaba olvas utana az ember es hiszi azt hogy jol csinalja, a teremben lwvok 70 szazaleka tudta nelkul szabalytalanul csinalja a gyakorlatokat. Ugy hogy nem is tudnak rola. Ez serulesekhez vagy hosszu tavon izomroviduleshez, gerincbajokhoz vezet.

A másik fontos de azt az edző mondani fogja hogy bemelegítés és lenyújtás mindig legyen meg

Ha mégis edzo nelkul mennetek akkor kene minimum 0ar hetig bujni a netet, megnezni jo sok videot, kiirni egybpapírra higy milyen gyakorlatoknal mire kell figyelni. Ne ezt kevesbe javaslom.


Amit meg jegyezzetek meg hogy ha a fogyás a cél és az étkezés rendben van akkor a futopaddal, biciklivel stb lehet fogyni. Viszont semmilyen izmot nem epit. Tehat lenyegeben optikailag ha mar nincs rajtatok semmi zsir akkor is picit ducibbnak fogrok latszani.

Ezzel szemben ha ero edzest vegeztek gepeken meg sulyzoval meg sajat testsullyal (es az jol van osszeallitva!) Akkor folyamatosan izmosodsz es sokkal vekonyabbnak, izmosabbnak, formasabbnak fogsz kinezni mint mas ember ugyanannyi testzsirral.

De ez csak akkor ha jol van osszeallitva ah edzesterv. En edzohoz jarok es pont van egy kliense aki 2 eve jar terembe es semmit nem fejlodott, ezert kereste meg. Azota fsjlodik. Egyszeruen regen sajat maganak edzo nelkul nem tudott olyan tervet osszeallitani hogy tenyleg nojenek az izmai.

nov. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ui: adataidbol kiindulva nekes tomeget kene novelni, izmot felszedni es az kardio gepekkel futopadon stb abszolut lehetetlen. Nem arra valo. Novered nem tudom milysn de o is jobban jar mindenkepp a sulyzos edzesekkel. Raadasul kevesen tudjak de hosszutavon a sulyzos edzes tobb kaloriat eget mint a sima futkosas
nov. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hiaba emeled ki a kérdést. Elég jól megválaszoltuk. A) verzió hogy keresel egy edzőt B verzió hogy hezekig bújod a netet, utánanézel, cikkeket olvasol, edzésterveket próbálgatsz C verzió hogy nem fejlődsz semmit és/vagy összetöröd magad.

Az messze nem elég befektetés ebbe az egészbe hogy kiírsz egy kérdést. Nem lehet itt összefoglalni hogy mit csinálj mire figyelj egyes gyaoorlatoknal, hogy talald ki mekkora sulyokkal csinald, mit kell es tilos kozben erezni, hogy hatarozd meg az ismetleseket, meg a gyakorlatok sorrendje sem mindegy.

Vagy beleasod magad es kitanulod a netrol kb a szemelyi edzo szakmat vagy kersz szakmai segitseget. Ezt nem lehet félvállról csinálni

nov. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi a célod?

Mozogni vagy gyurninszeretnél?


1mozogni.

Hasznald a futo padot és az ellipszistrénert. Az is több a semminèl.


2 gyurni. Nézz gyurós videokat és ne félj kérdezni az izmos sracoktól amikor épp pihenek. A jobb fejek segitenek a súlyzos gyakorlatok helyes kivitelezésében.


Biztosan vannak ott dagibbak és bénabbak mint te. A gépeken rajta van hogy hogy kell használni,nem kell hozzájuk diploma.

Kis sulyokkal kezdj,hogy tudd hol a határod.

Lehet hogy 1x kitudsz nyomni 60kg-t de az lofax

10x20kg-val 3x elörébb vagy. És még sorozat is lehet belöle.

Ami nem megy azt ne e rőltesd,nem kell lesérülni.

Vigyél vizet vagy valami sport lötyit.

nov. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek aki válaszolt, annak köszönöm szépen!


Személyi edzőn én is gondolkodtam, csak ugye az is pénzbe kerül, plusz még az edzőteremhez a bérlet, és nyilván mivel még most kezdem és nem tud bennem megbízni, hogy tényleg végig csinálom, ezért nem költene még személyi edzőre külön pénzt, úgyhogy inkább még várok hogy megkérdezem-e tőle.


Azóta elmentem egyébként, kicsit megilletődtem őszintén úgyhogy inkább csak felültem az ottani szobabiciklik egyikére és egy szolid óráig tekertem. De maga az edzőterem tetszik, és jól is esett mozogni, úgyhogy szerintem lassan bevinném a rutinomba.


Még annyi lenne a kérdésem, hogy ugye megnéztem az #1-es által küldött videót, de egy kicsit még megrémülök attól a rúdtól sajnos. Az úgy okés valamennyire, hogyha heti 2x-szer megyek, és csinálok 4x8 szettet vagy 4 gépen(ezt addig amíg valahogy személyi edzőhöz nem jutok)? Csak mert azokra ugye rá van írva elvileg, hogy hogy kell végezni a gyakorlatokat, úgyhogy először lehet könnyebb lenne.


Köszönöm szépen megint a válaszokat, és hálásan várom ha lesz több is! :)

nov. 30. 21:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Mindig könnyebb a gépeken elkezdeni az ismerkedést a gyúrással, ez természetes.
nov. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Csak a gépen konnyu szarul vegezni a gyakorlatot ami tonkreteheti akar a gerincedet ha hosszutavon rosszul csinalod.


Tegyuk fel hogy teremberlet havi 15 ezer ft.

Edzo egy alkalom 12 ezer ft

4 alkalommal jarsz hozza amig kb megtanulod a dolgokat, heti egyszer, tobbi kardio.

3 hónap alatt 95 ezer ft

Ha nincs edzo akkor 3 honap alatt 45 ezer forint mikozben ssmmit nem fejlodsz es akar káros dolgokat is csinálhatsz. Pl harom honap helytelen nagysulyos guggolastol olyan porckopasod lehet amibe masfel evente kell a 40 ezres injekcio (ismerek ilyet!)

Nem folytatom de erts mar meg a lenyeget.


Vagy utanakeresel heteket es nagyon figyelsz es erdsklodsz, cicceket olvasol, videokat nezel.


Vagy keresel egy edzot.


Vagy egyedul csinalsz valamit amivel alig fsjlodsz es dosszabb esetben karoa is igy hogy nem tudaz rola

nov. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor igazából mindenképp keressek fel személyi edzőt ha súlyokkal akarok dolgozni? Anélkül fölös elkezdeni?
dec. 1. 06:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy hajnaldo magadnak alaposan utananezni es olvasni akkor nem eri meg. Az a B verzio
dec. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!