Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegelnem kellene vagy...

Tömegelnem kellene vagy inkább diétázni kondizás mellett?

Figyelt kérdés
Adott a fent említett kérdés. 24 éves srác vagyok és fél éve kondizom és a célom izom tömeget felszedni és mellette egy jó formát elérni/tartani. Jelenleg 181cm és 84 kg vagyok. Mielőtt elkezdtem edzeni 90 kg voltam ekkor alkalmaztam heti 1-2 óra kardiót is és leginkább diétás étrendet követtem viszont úgy éreztem, hogy ezzel nem tudok olyan sok izmot felszedni. Most leginkább csak tartom a jelenlegi testúlyomat, mert nem tudom mi tévő legyek. Az edzés eredményét már kezdem egyre jobban látni, de azt is, hogy nem nagyon akar hasamon és némelyik helyen a felesleg eltűnni. Először dietaznom kellene és onnan felépítkezni vagy picikét tömegelni és ha már van egy masszívabb izomtömegem akkor leadni a felesleget?

dec. 22. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy kis szőrszálhasogatás: Diéta = bármilyen étrend, amit követsz. (tehát a diéta nem azt jelenti, hogy fogyás. Jelenthet kalóriatöbbletet is)


Mindkettő járható út.

Lemehetsz alacsonyabb testzsírszázalékra és onnan szépen lassan építkezhetsz, vagy már erre építkezel és később szálkásítasz. Csak arra figyelj, hogy izmot építeni évek kérdése, nem hónapok.. 1 év alatt +4-5kg súly feljön rád az teljesen rendben van, ebből kb. 2-3kg izom lesz, ha mindent jól csináltál. Ezt csak azért írom, mert amikor én kezdtem akkor havi 1kgot híztam, mert azt hittem, hogy havi 1kg izom fel fog jönni.. Annyit értem el vele, hogy 7-8 hónap alatt 10kgot felszedtem, aminek a 80%-a zsír volt.

dec. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyéni döntés és ízlés kérdése. De 100 száalék izmot felszedni lehetetlen. Tehát ha most leszálkásítasz és utána tömegnövelsz akkor is marad a végén mit leadni
dec. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!