Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő vagyok a témában, de...

Kezdő vagyok a témában, de jól értelmezem, hogy először fogynom kell és csak utána fókuszálhatok az izomépítésre?

Figyelt kérdés
28/f vagyok, sosem jártam még konditeremben. Átlagos testalkatú vagyok, a 180 cm-hez 78 kg társul, viszont összességében nem túl feszes, inkább löttyedt a testem. Ebből (is) arra következtetek, hogy van még jó néhány kg zsír rajtam, amit le kellene először is adni. Csak ezután lenne érdemes elkezdeni a tömegnövelő edzést, amellyel az izomnövekedés biztosítható? Hiszen ahogy olvastam, az majd ígyis-úgyis járni fog valamilyen zsírnövekedéssel is.

2023. okt. 27. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Kezdőként kalóriadeficitben is lehet izmosodni. Az első hónapok után ez már nem lesz feltétlenül így, de addig is nyugodtan mehet a kalóriadeficit mellett a progresszív súlyzós edzés, jönni fog fejlődés. A leírt adatok alapján egyébként nem annyira gondolom, hogy komolyabb fogyásra lenne szükséged, de ez persze fotó nélkül nem egyértelműen kijelenthető.
2023. okt. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Súlyzós edzést mindig érdemes végezni, egyrészt mert az erő nem csak izom, hanem idegrendszeri hozzászoktatás, másrészt ha edzel nem veszítesz/kevesebb izmot veszítesz fogyás közben illetve kezdőként építhetsz is izmot fogyás közben.
2023. okt. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
32%
Szia! Én ha heti 3x el tudnek menni edzeni 1 kardiot betennék es a tobbi mehet sulyzoval! Ha megy a heti 5 nap is Majd Akkor meg mar nem biztos hogy modnanam a kardiot, majd erzed magadtol:)
2023. okt. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
A zsír és az izom két külön dolog. Izmot a test szükség szerint épít (csak amikor muszáj), zsírt alkalom szerint (amikor csak lehet). Leegyszerűsítve, ha te elkezdesz edzeni, akkor szükséget teremtesz és a tested képességeihez mérten a bevitt kalórákból izmot (is) fog majd építeni. Vagy ha már eleve BMR kalória környékén vagy, akkor zsírt fog bontani és izmont építeni (kezdőként ez normális). Ezzel együtt, nagyobb izomtömeggel nő a BMR-ed is, vagyis könnyebben fogysz akkor is, amikor épp nem edzel, mert a testednek a megnövekedett izomtömeget is táplálnia kell. DE mivel az izom szükség alapján működik, ha tartósan nem edzel, akkor a szervezet a fölösleget elbontja és visszaáll a kalóriatöbblet zsírban történő elraktározására.
2023. okt. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mar edhetsz egybol, sot ugy gyorsabban is fogysz/szalkasodsz. Tomegeles folos naturba. Edz rendesen es egyel amennyit igenyel a szervezet.
2023. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem. Ha edzel és megeszel minden nap legalább 2 kiflit, mindenképp izmosodni fogsz.
2023. okt. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!