Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Minden másnap edzés?

Minden másnap edzés?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek a minden másnap edzésről? Tehát 1 edzésnapot követ 1 pihenőnap és így tovább.

Elég messze van az edzőterem, és ez lenne a legkényelmesebb felosztás + szerintem regenerációt tekintve az egyik legjobb módszer ez.


Gondolkozok itt felosztásokban, eddig 2 opcióm van eddig:

A, push szünet pull szünet leg szünet lenne, így pedig 5 naponta lenne megedzve 1-1 izomcsoport.

B, Felsőtest szünet láb szünet, csak itt egy felsőtest edzésen bőven 20 szett felé mennék, amit nem nagyon szeretnék. Viszont nincs 5 nap pihenő 1-1 izomcsoport között, mint az A opciónál.


Van bármi ötletetek a felosztást tekintve?

(Igen, tudom, hogy lényegtelen a felosztás és gyakorlatilag semmit sem számít, mert a heti összvolumen a lényeg, de kíváncsi vagyok, hogy milyen ötleteitek vannak)



jan. 8. 18:13
 1/2 Lazy Lover ***** válasza:
Én is így nyomom teljes test edzésben nekem be vált
jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

PPL szerintem fölös, főleg ezzel a beosztással, mert így gyakorlatilag heti 1 edzés jut 1 izomcsoportra.


B opció jobb szerintem. Én alapvetően nem vagyok az ennyire erős felosztásnak a híve. Pl Hát napon ha felhúzok abban bőven van láb is, szóval ha már ott járok akkor lábtolózok (hogy ne terheljem felhúzás után a hátamat) és láb hajlítózok.

De van ennek a fordítottja is, amikor gugolok, az erőteljesen terheri a derekat, ilyenkor pedig a hátedzés résznél preferálom azokat a gépeket amik nem terhelik tovább a derekamat.

jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!