Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy lehet annyit enni hogy...

Hogy lehet annyit enni hogy elég legyen egy tisztességes tömegnöveléshez?

Figyelt kérdés

vékony testalkatú vagyok, gyors anyagcserével, 80kg.

napi első és utolsó étkezés egy apróra darált zabos, fehérjeporos turmix 100g banánnal. szóval ebből napi 2, ez számításaim szerint összesen 80fehérje, 140g ch és 1000kcal.

ezen kívül megeszek 200g húst (kb 50g fehérje, 250kcal), 200g rizst (kb 150g ch, 700kcal) és 100g édesburgonyát/sima burgonyát (kb 15g ch, 80kcal).

ezen kkívül eszek még 1x valami tésztás/husos bármit ami épp van otthon főzve aznap. ezt bele se számolva a 2 tartalmas turmix + a kb 2-3 étkezés alatt elfogyasztott 500g kaja amit az imént felsoroltam, összesen 130g fehérje, 300g ch és 2000kcal.


úgy, hogy többször is ettem, sokat is, nem tudom hogy még ennél is több kellene? de hogy? mit érdemes enni hogy ne kelljen napi fél kiló rizst megennem? 80kg-hoz ilyen napi 3200 kcal-ről beszélnek (ezekkel eddig kb ugye 2000 van meg), meg 160g fehérje (ezekkel most130 van meg), és 450g ch(ezekkel kb300 van meg) ajánlott, ez fehérjéből napi 2g/testsúlykg és ch-ból napi 5g/testsúlykg. szóval még ennyi kajával is hiányzik 30g fehérje, 150g ch, és 1200kalória ehhez. ez brutál sok. hogy lehet ezt kivitelezni hobbi szinten? vagy kicsit is összeegyeztethetően az élettel? vagyis nem napi 500g csirkemell és 500g rizs elfogyasztásával fedezve, mert az pont nem az.

köszönöm a segítséget és a felvilágosítást!


jan. 10. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyél olajos magvakat, pl. mandula, mogyoró, kesudió, de olyat ami nincs megpörkölve! 600 kcal/100 gramm körenyékén van a kalóriatartalmuk és még mikrotápanyagokat is juttatsz a szervezetedbe.


Vagy egyél aszalt gyümölcsöt, de annak kevesebb a kalóriatartalma, mint a magvaknak.


Vagy ott vannak még a rostos

gyümölcslevek, bár azok drágák, szóval az annyira nem megérős, de heti 1-2x be lehet őket iktatni.

jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hat sztem ez nem tul sok, ram tobbel is alig jott pedig konnyebb vagyok. Ugy lehet, hogy erolteted.. aztan ha megszokod mar igenyelni fogod.
jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

1.es

Mi a baj a pörkölt magvakkal?

márc. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!