Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítás után, ha újrakezde...

Szálkásítás után, ha újrakezdem a tömegelést, a szálkás fizikum 1-2 héten belül eltűnik? Más is ezt tapasztalta?

Figyelt kérdés
Leszálkásítok, szép kockás a hasam, befejezem a diétát és 2 hét múlva már fedett zsírral.

2023. okt. 8. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Ez egyéni, és főleg a kalóriabevitel függvénye, de mi a kérdés, min vagy meglepődve? Ha tartós kalóriadeficitben vagy, akkor csökken a testzsírod, lemegy rólad egy csomó víz is, ezáltal kirajzolódnak a kockáid, aztán hirtelen megint elkezdesz kalóriatöbbletben lenni, elkezd nőni a testzsír-százalékod, jön fel rád víz is, és szépen háttérbe szorulnak a kockák. Így működik az emberi test. Bánj óvatosabban a kalóriákkal, és akkor ez az egész nem lesz annyira drasztikus.
2023. okt. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De akkor van egyáltalán értelme olyan alacsony testzsírra leszálkásítani, ha utána úgyis szinte azonnal eltűnik, ha kikerülök a kalóriadeficitből?
2023. okt. 8. 18:12
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Naturál hobbistaként a szintentartó normál kalóriabevitelnek (maximum a 100-200 kalóriás moderált többletnek) van értelme. Kalóriadeficit akkor kell, ha mondjuk egy kezdő úgy vág bele ebbe a sportba, hogy elhízott, egyébként ezt a szálkásítós-tömegelős izét el kell felejteni.
2023. okt. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2#

Épp ez a lényeg, hogy naturálban abban az esetben, ha nem versenyre készülsz, teljesen felesleges a tömeg-szálka ciklus.


Vannak, akik genetikailag szálkásak. Én nem ilyen vagyok, 100+ kg voltam, nyáron lementem 10-12% köré, aztán szintentartó kalórián kb 3 hét alatt már látszott, hogy "romlott" a forma, nem voltam annyira szálkás.


Szóval, hacsak nem valami genetikai elit vagy / nem vékonyan kezdted, akkor felesleges kockákban gondolkodni, mert csak önsanyargatás lesz a vége. Én bármikor cserélnék egy vékony fizikummal, ha kell, akkor újra is kezdeném az edzést a nulláról, pont azért, mert akik vékonyan kezdik, sokkal több az esélye, hogy szálkásak maradnak. (amennyiben okosan csinálják az izomépítést) Míg kövérből szálkás sosem leszel olyan szinten, mint vékonyból szálkás, ez ilyen sajnos.

2023. okt. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nekem kb évente kell szálkásítanom, mert a testzsírom felszalad 20 fölé.


De akkor azt mondjátok, hogy fogadjam el, hogy genetikailag nem vagyok szálkás alkat és hagyjam kcal minuszt és a szálkásításokat?


Ha csak szintentartó kcal-t viszem be, fogok úgy izmosodni, erősödni? Zsírosodni nem?

2023. okt. 8. 21:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha csak szintentartó kcal-t viszem be, fogok úgy izmosodni, erősödni?"

Igen, ha az edzéseddel kiérdemled.

2023. okt. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem, nem fogsz szintentartó kalóriával izmot építeni, ez csak itt 1-2 felhasználónak a téveszméje. A szervezetben semmiféle fizikai változás nincs ingyen, az izomépítésnek is van kalóriaigénye, 1 kg izom építése a szervezetnek, olyan 5000-5500 kalóriába kerül. Tehát ha neked mondjuk 2800 kalóriára van szükséged ahhoz, hogy ne változzon a testsúlyod, magyarul szinten tartasz, és 2800 kalória körül eszel minden nap, akkor vajon honnan lesz a szervezetednek energiája ahhoz, hogy izmot építsen? Nem nehéz kitalálni, hogy sehonnan. Ezért kéne 2-300-as kalóriatöbbeltben lenni minden nap, ha izmot akarsz építeni, mert így vannak plusz kalóriák, amiket a szervezeted még fel tud használni, viszont nem is megy át az egész hízókúrába.
2023. okt. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

7# Nem.


A többlet azért kell, hogy meggyőződj arról, hogy tuti ne legyél deficitben.

2023. okt. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

"többlet azért kell, hogy meggyőződj arról, hogy tuti ne legyél deficitben"

Így van. Pont nem rég olvastam egy kutatási anyagot, amiben azt mérték, hogy a szintentartó kalóriabevitelen lévő fókusz csoport ugyanolyan izomnövekedésen ment keresztül egységnyi idő alatt, mint a kalóriatöbbletben lévő kontroll csoport alanyai, ergo annak, hogy te most szinentartó kalórián vagy, vagy többletben, annak a gyakorlatban nem lesz különbsége, mert nem ezen fog múlni a hipertrófia. A kalóriatöbbletre (moderált 100-200 kcal plusz) azért van szükség, mert az garancia a kalóriadeficit elkerülésére.

2023. okt. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

#8

Mit nem?

2023. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!