Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 3 edzés vs heti 5 Melyi...

Heti 3 edzés vs heti 5 Melyik eredményesebb ? Bővebben lent 👇

Figyelt kérdés

Pár hónapot végig edzettem heti 5 edzéssel , viszont úgy érzem ez munka és magán élet mellett egy kicsit túl sok .

Azt olvastam , hogy heti három edzéssel is el lehet érni egy szép izmos testet , és emellett több ideje van a szervezetnek regenerálódni . Szeretnék időt adni magamnak tudom , hogy nem pár hónap után leszek nulláról izom Matyi , de mielőtt bele kezdek érdekelne a ti véleményetek is .

Mik szólnak a heti 5 edzés mellett és ellen ?

Ugyan ez a kérdésem a heti 3 vagy esetleg 4 edzésről is . Kinek mi vált be a legjobban ?


Ha esetleg valakit érdekel egy kis bővebb info rólam :

24 éves fiú , 189 cm , 81 kg ( a célom 90 kg )


jan. 12. 04:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Heti 5 edzéssel mennyi idő alatt mennyit fejlődtél...?
jan. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Tök mindegy, heti hányszor edzel. Szerinted ennek mi jelentősége van? Szerinted az izom számolja, hogy heti hányszor léped át a konditerem küszöbét? Heti 2 edzéssel is lehet fejlődni, és heti 6 edzéssel is lehet nem fejlődni. Heti 2 edzéssel is el tudod lehetetleníteni a regenerációd, és heti 6 edzés mellett is lehet regenerálódni. A lényeg, hogy legyen meg az izomepítéshez szükséges heti munkasorozatok száma (volumen). Hogy te ezeket a munkasorozatokat heti hány edzésnap alatt teljesíted, az egyéni preferenciától, időbeosztástól, programozástól függ.
jan. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

attól függ hogy programozol kérdező


ha meg tömegelni akarsz akkor kaloria többlet. remélem ezt tudod

jan. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

Persze, hogy sok heti 5 edzés, nagyon leterheli az idegrendszert, pláne ha kellően magas az intenzitás és az effort. Koxos versenyzők, illetve 20 éves kiscsávók, akik nem tudják, mit miért csinálnak, azok edzenek heti 5-öt. Annó nekem is volt ilyen korszakom, mikor nem tudtam, mit miétt csinálok és heti 5x edzettem, pár hónap után azt vettem észre, hogy hulla fáradt vagyok, és mint a hányinger úgy néztem ki napközben.

Szokták mondani, hogy az étkezésednek és a pihenésednek megfelelően edzél!

Kinek mi vált be a legjobban? Kérdésedre a válasz, nekem az A-B felosztás heti 3-4-szer, ahogy kijön, edzésenként összesen 20-22 munkasorozattal.

jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez volt az első edzés tervem(heti 5 )

Hétfő : Hát , három különböző géppel 10x5 sorozatok , a végére pedig hasizom .

Kedd : Váll , szintén három különböző géppel 10x5 sorozat , a végére hasizom .

Szerda : Mell , 3 különböző gép 10x5 sorozat , a végén hasizom

Csütörtök : Bicepsz , Tricepsz , 3 különböző gép 10x5 sorozat a végén hasizom

Péntek : Láb , 3 különböző gép 10x5 a végén hasizom .

Szombat - Vasárnap pihenő . Általánosságban 35-40 percet vett igénybe egy edzés .

Ez lenne az új tervem a heti 3-as edzés

Day 1 : Mell / Hát :

2 különböző gép mellre 10x5

2 különböző gép hátra 10x5

A végén hasizom

Day 2 : Láb

4 különböző gép 10x5

A végére hasizom

Day 3 :

Váll / Kéz

2 különböző váll gép 10x5

2 különböző kéz 10x5

A végén hasizom


Igen egy kicsit túlterheltnek érzem magam a heti 5 edzéssel , persze más volna ha nem kéne dolgozni járni akkor elviselhetőbb lenne 😃

Igyekszem a lehető legjobban végezni a gyakorlatokat , de biztos lenne mit jobban csinálnom .

Lehetséges , hogy a heti 3 edzés volna a legkedvezőbb a jelenlegi helyzetemet tekintve , azért voltam / vagyok a heti 5 edzés mellett mert jobban tetszett hogy a számomra fontos izom csoportokra több időt tudtam szánni . De nem kizárt hogy tévedtem .

Mit gondoltok a leírt edzés tervekről ?

jan. 12. 15:14
 6/6 anonim ***** válasza:
10x5...?
jan. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!