Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez az étrend tomegnoveleshez...

Ez az étrend tomegnoveleshez megfelelő?

Figyelt kérdés

Hali. Köszönöm ha vegigolvasod és segítesz. Szóval 80 kilós, 186 cm magas, 16 éves fiú vagyok. Már jó ideje edzek (kB. 6 hónapja) de valahogy nem növekszik látványosan a testtomegem ami eléggé zavaró, mert április végén már szeretnék szalkasitani.


Szóval ezért 2 kérdésem lenne hozzátok.


1. A kreatin kis mennyiségben (4g van a csomagoláson) használ vagy ti ajánlanátok a kreatin kúrát?


2. A következő étrendet kovetem:


Reggeli: 2 főtt tojás + Zabturmix (80g) feherjeporral (32g)+ vitaminok (omega b, c, d)


Tízórai: Teljes kiörlésű tortilla, 100g csirkemellel, joghurttal és zöldségekkel


Ebed: 100g csirke+ 200g rizs


Itt edzés előtt kreatint viszek be, utána meg fehérje turmix


Uzsonna: 100g pulyka+200g rizs


Vacsora: Teljes kiörlésű toast kenyérből 4 szelet szendvics csirkemellsonka, sajt


Ha nagyon vakon vagyok a dologban kérlek azt is mondjátok el, de valahogy azt érzem valahol hibás lehet a kajám mert az edzést rendes pihenőkkel, de mégis teljes erőbedobással nyomom (heti5x) , és látok is fejlődést de az idő függvényében elég gyenge. Esetleg ha valaki aki hasonló cipőben jár(t) tudna egy két tanácsot adni azt nagyon megkoszonnem. Köszi emberek✌️



febr. 5. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A lényegről nem írtál semmit: kalóriatartalom. Tömegnövelésre minden étrend alkalmas, amivel tartósan kalóriatöbbletben vagy, és amivel beviszel elegendő fehérjét, rostot, vitamint. Hány kalória ez az étrend? Hány gramm fehérjét tartalmaz? Minden nap ezt fogod enni? Nem vagy képben a kalóriaszámolással és a sporttáplálkozással, igaz?

A kreatinról pedig annyit, hogy 6 hónap gyúrás után az alapok ismerete nélkül felesleges.

febr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Cirka 3000 kalória az étrend, és igen minden nap ezt eszem. Fehérje kB 150-160g/nap, szénhidrát 250g/nap, elvileg a napi kalóriaszükségletem 1900 kalória, nem tudom ennek mennyire lehet hinni.

És igen azért kérdeztem mert nem egészen oké a dolog

febr. 5. 16:50
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha adott a kalóriatöbblet és a fehérje, akkor jó lesz. Legyen moderált a szufficit, ne told túl, ne hízz be feleslegesen, és akkor nem lesz baj. Idővel úgyis tapasztalni fogod, hogy minden nap ugyanazt enni se egészségügyileg, se közérzetileg nem jó, és el fogsz mozdulni a változatos táplálkozás irányába.
febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

A kajád borzalmasan egeszsegtelen es nagyon egysiku. Iszonyat betegsegeket osszeszedhetsz ha ezt koveted. Annyi jo feherjeforras van, nem csak a csirke. Nem latok huvelyest, gabonakat, zoldseget, gyumolcsot. Nagx baj lesz igy.

A kerdesre a valasz: valszeg a hiba az edzesedben van hisz a feherje es a kaloriatobblet stimmel

febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

1,

Felesleges a kreatin kúra, napi 3-5g tökéletesen elég lesz.


2,

Reggeli: ~150 kalória tojás + ~420kalória turmix (a turmixot nem írtad, hogy mi van benne, szóval csak 80g zabbal és 30g fehérjeporral számoltam) = ~570 kalória


Tízórai: Tortilla: ~180 kalória (gondolom a nagyobbról van szó) + ~180 kalória (amennyiben a csirkemell sütve 100g, ha nyersen, akkor 120 kalória + zsiradék, ha használtál) + joghurt 70-200 kalória, függően attól, hogy milyen joghurt. = 400-650 kalória


Ebéd: ~120-180 kalória + 200g főtt rizs (~250 kalória. Ha a rizs nyersen 200g, akkor ~700 kalória) = ~400-900 kalória


Uzsonna: kb annyi, mint az ebéd: ~400-900 kalória


Vacsora: kenyér kb ~270 kalória, sonkát nem írtad mennyi, de számolok 50g-mal, ami kb ~60 kalória, sajt legyen 50g, kb ~160 kalória. = ~500 kalória


Ez a kaja valahol 2000 és 3000 kalória között van. Ha nyers értékekkel számoltál (csirkemell, rizs), akkor 3000, ha nem, akkor közelebb a 2000hez.


Csak azért írtam le ezt, mert teljesen felesleges volt pontos adatok nélkül leírni a dolgokat. (Nyersen mérted-e, hány gramm sajt, sonka, milyen joghurt, stb)


De a lényeg 1: ha nem nő a súlyod, nem vagy kalóriatöbbletben.


Egyébként nem értem.. Miért akarod, hogy gyorsan menjen fel a súlyod? Azt ugye tudod, hogy az első évben is, ha mindent tökéletesen csinálsz (tökéletesen pedig mindent az első évben nem csinál senki :) ), akkor maximum 4-5kg izom feljöhet, de már ez is nagyon genetikai elit szint.


Szóval úgy "tömegelj", hogy évente maximum 5kgmal mutasson többet a mérleg. Tudom, hogy a tiktokon mindenki máshogy csinálja és rom szárazon híznak 1 év alatt 15kgot, de az nem a valóság.


Másik dolog: Attól, hogy Te azt hiszed, hogy az edzésed rendben van, még simán lehet rossz is. Lehet, hogy a kaja rendben van, de annyira rossz az edzésed (túl edzed magad, vagy keveset csinálsz, vagy nem elég kemény az edzés és még milliónyi dolog lehet..), hogy emiatt nem fejlődsz.


Vagy pedig, napi 5 órát alszol és emiatt nincs fejlődés.


Nem csak a kaján mehet el a dolog.

febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
3as köszi, 4es: pontosan milyen betegségeket? És ezekből a kajakból mi egészségtelen? Csak azt ne mondd h a por
febr. 5. 17:07
 7/14 A kérdező kommentje:
5ös köszi a választ. Igen mindent nyersen mertem, sajt/sonka nem merem de hát nyilván 1-1 szelet a normál adag. Ugye az edzést javarészt személyi edzovel csinálom (már amikor van rá pénz) aztán azért gondolom hogy jó. Pihenés megvan 7-8 óra minden nap, szóval azzal se lehet baj. Lehet a genetika is tényező de azért mindent nem foghatok erre, szóval csak van még valami.
febr. 5. 17:15
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem az a baj ami van benne hanem ami nincs. Ha tudsz angolul, tudom javasolni a cronometer nevű oldalt. Írj be mindent amit eszel. Ásványi anyagból és vitaminbol szerintem nem lesz olyan amit fedez az étrend. A feherje szenhidrat zsir oke de semmi más. Rost sincs elég.

Minden nap elosztva 30-50 dkg zoldseg es 20 deka gyunoocs a javasolt egy egeszseges felnottnek. Gabonabol ne dak rizst egyel hanem quinoat kolest hajdinst stb. Feherjeforras sem xak a csirkemell van. Minimalis benje a vitamin. Ott van a tojas, joghurt, kefir, tej, cottage cheese, turo, csirkecomb, karaj, szuzerme, 7 szazalekos daralt serteshus, tofu, hüvelyesek.

Rizst lecsereled durum tesztara ami pont ugxanannyira jo szenhidratforras, csirkemellet daralt pulyka vagy zsircsokkentett serteshusra, raontesz egy paradicsomszoszt meg reszelsz repat es zellert es mar nem is egy uncsi csirke rizst eszel zoldseggel hanem egy bolognai spaghettit.


Sonkás kenyér se álljon meg a sonkánál. Tojáskrém, tonhalkrém, kéksajtos joghurtkrém, tofu szeletek, szejtán, humusz, sajtkrém, sos túrókrém.


Reggeli is lehetne valtozatosabb. Ha fogod a zabot és belekeversz turot mar nem kell a feherjepor de cserebe a turoval vittel be csomo kalciumot es sok mas ertekes tapanyagot. Ha keg gyunolcsot is teszel melle akkor finom is lesz, plusz rost, A es B vitamin, antioxidans. Tejtermek alig van, marpedig calcium, cink, b12 anelkul nehez. Sertes es marhahus is kell hogy ne legyen vashianyod.


Masik tipp csirke rizs helyett: teljes kiorlesu zsomle 1db, 15 feka daralt zsircsokkentett msrhat sozod boraozod, sutsz belole egy huspogacsat. Teszel melle zoldseget. Valamilysn szoszt. Es maris csirke rizs helyett hamburgert ettel, rosttal a zsomleben, vassal a marhában stb.


Na de tényleg írd be a cronométer honlapra a mostani kajadat. Az majd megmutatja hogy semmi vitaminból nem eszel eleget.

febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8as köszi a válaszodat. Tényleg megfontolandó amit írtál, bár azért van benne jopar dolog ami benne van az kajákban amit írtam.. De jó, hogy ezt leirtad nagy köszi
febr. 5. 17:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha kalóriatöbbletben vagy ettől, akkor jó. Más kérdés, hogy napi 400 g rízs, meg 300 g csirke, ill. pulyka mennyire fenntartható hosszú távon, mert eléggé unalmas lesz egy idő után.

Áprilisban pedig ne akarj szálkásítani!😅 Feltételezem natural vagy. Persze naturalban is lehet tömegelni-szálkásítani, csak sokkal lassabb mint koxszal, és kérdéses, hogy megéri-e, mert szálkásításkor több lesz az izomveszteség mint kox mellett, pláne, mikor kezdenél látványosan beszáradni. De ha sikerül tartanod a napi 100-300 kcal többeltet (ami nem könnyű), akkor évekbe telik, mire annyi testzsírt összeszedsz, hogy azt érdemes legyen leszálkásítani.

febr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!